Results 1 to 15 of 110

Thread: Въпроси за дома.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Въпроси за дома.

    Трее сменим стария матрак на спалнята оти мъдете ми провиснаа и са защипват между прожинити.Та, спрал съм се на два модела, т.е. модела е един ма в няколко варианта.Тези двата дето ме интересуват са със дървена рамка на дъното и плоскост.Вътре е: 1- пружини, върху тях кокос, върху него 2,3,4 пласта некви дунапрени и вати около 6см.2- същото ама върху пружините има мемори пяна.Второто ми се струва по-комфортно една идея, ма дилемата е - дали мемори пяната не държи студено и няма ли след време да се сплеска и да стане на ямички.Някой с опит в експлоатацията на такива удобства да каже впечатления.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Нито един от двата не ми харесва. Мемори пяната е добро нещо, но само върху дебел матрак.
    Точно тия 6 см, като си пльоснеш снагата и стават два. Това е най-простият начин да си докараш ревматизъм и всякакви други простотии от измръзване. бавно, но сигурно.
    Човек изстива от долу, а не от завивката.
    Ако не искаш някой дебел матрак от типа на Дормео, то поне си вземи един дебел дунапренов матрак, а отгоре му сложи една мемори пяна.
    Аз лично имам два матрака. Един Дормео и един български, но и двата са плътни и съм много доволен.
    Простотия с пружини не си купувай!
    Освен това гледай да не събира акари и тоци!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тва са двата модела дето съм се спрял засега.
    http://evromatrak.com/prod.php?id=187
    http://evromatrak.com/prod.php?id=188
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Точно това не бих си го купил.
    Мое мнение, но пружината вече е отживелица.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тези дето са мемори пяна само са грубо 1000 кинта.Освен това, се опасявам тая пяна да не би трайно да улегне на места след време.Освен туй дивана в хола е с мемори и ми е студено като легна на него, трябва да си постилам родопско одеяло под чаршафа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6

    Default

    Първо внимателно огледай сглобките и подматрачната основа на спалнята - обикновено се нуждаят от ремонт.
    Каквото и да сложиш отгоре, може да го смениш ако не ти харесва, но основата е от голямо значение.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Спалнята си ми е наред, аз съм си я правил.Има държачи за матрака,матрака влиза в коша, а не стои отгоре, затова търся матрак със основа - вградена.Въпросните матраци имат разрез на продукта, рамка от дърво, върху нея шперплат и върху него се нареждат карантиите на матрака и става едно цяло.Ако реша мога да сложа и механизъм за повдигане на матрака и да ползвам мястото отдолу като склад за бутала, биели колянови валове и прочие.Иначе жената ще го напълни със дрехи обличани по веднъж и забравени, демоде ама не се хвърлят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Няма да ти свърши работа.
    Този който си пуснал в линка е за помещение до 23 квадрата. Ти искаш да отоплиш 40 квадрата. Трудно ще се получи. Цяла зима се топлихме в спалнята на апартамрнта с конвектор който е за 20 квадрата,а стаята е 16 квадрата. Мога да кажа,че стопля по-добре и равномерно от духалка Ровента 2100W. За мое очудване и доста по-бързо от духалката.

    -----------
    Пай сеее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Хм, и аз се учудвам но няма да споря, от конвектор до конвектор има разлика.Наблюденията ми са единствено върху.....абе български беше ама стенния с вентилатор топли по добре.Само заради шума от вентилатора взех тоя с естествена циркулация ма не съм доволен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default

    Здравейте, колеги! Решил съм да си сложа вкъщи такава стъклена мозайка http://www.gaudi-ds.com/product/2749...08-xx-041.html . Много се чудя с какво да я лепя дали с бяло лепило за плочки, или със силикон? Моля ви, помагайте.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by petio26 View Post
    Здравейте, колеги! Решил съм да си сложа вкъщи такава стъклена мозайка http://www.gaudi-ds.com/product/2749...08-xx-041.html . Много се чудя с какво да я лепя дали с бяло лепило за плочки, или със силикон? Моля ви, помагайте.
    За лепилото за плочки, не знам, но с полиуретаново лепило - уплътнител става по-здраво отколкото със силикон.

    http://www.marisanbg.com/bg/teraflek...1#.V8QjE1t97GI


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default

    Благодаря ти за информацията! Ще разпитам за това лепило.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •