Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 110

Thread: Въпроси за дома.

  1. #31
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Полтъргайст!
    Сигурен ли си че не бъркаш някъде по връзките +/–? Къде пуши? На колко волта е зареден тоя на колата?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #32
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е не бе, като малоумник го включвам червена щипка +, черна щипка -, е на колко да е зареден 12 волтов акумолатор.Е сега даже е разглобен на масата и го въртя на стария акумолатор който е на 12,2 V.Вътре има моторче, спусъка за управление и един тиристор с радиаторче който е студен, не загрява даже и при продължително въртене.Няма и следи някакви от стопено, нищо не мирише на изгоряло работи си.Включих го наобратно поляритета ама нищо не стана нито работи нито пуши.А долу запуши два пъти от отворите за проветрение и не въртеше.Другия вариант е да взема моторчето че е яко за някой модел, ама ми трябваше когато имам работа някаква по колата че нямам откъде да пусна удължител, а винаги когато ми трябва този на батерии се оказва че не е зареден или умира на половината дупка.Трябва долу на колата да го разглобя да видя какво става ама няма логика просто на единия да работи а на другия не.
    Last edited by dimitar_vd62; 17-01-2016 at 23:23.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #33
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Е не бе, като малоумник го включвам червена щипка +, черна щипка -, е на колко да е зареден 12 волтов акумолатор.Е сега даже е разглобен на масата и го въртя на стария акумолатор който е на 12,2 V.Вътре има моторче, спусъка за управление и един тиристор с радиаторче който е студен, не загрява даже и при продължително въртене.Няма и следи някакви от стопено, нищо не мирише на изгоряло работи си.Включих го наобратно поляритета ама нищо не стана нито работи нито пуши.А долу запуши два пъти от отворите за проветрение и не въртеше.Другия вариант е да взема моторчето че е яко за някой модел, ама ми трябваше когато имам работа някаква по колата че нямам откъде да пусна удължител, а винаги когато ми трябва този на батерии се оказва че не е зареден или умира на половината дупка.Трябва долу на колата да го разглобя да видя какво става ама няма логика просто на единия да работи а на другия не.
    След като си сигурен че не бъркаш поляритета, освен да има защита от пренапрежение, другият вариянт е полтъргайст. Моят акомулатор като нов се зареждаше на 14,5. Батериите(предполагам алкални) имат контролер на заряда обикновено. Освен тиристор, трябва да има и управление към него. Ако няма, то не е тиристор, а специализиран чип, за управление на двигателя. Вентилационните отвори, обикновено са околу колектора, не е изключена слаба връзка някъде, която да прегрява, щото вътрешното съпротивление на батериите и старият акомулатор е по голямо от това на зареденият на колата.
    п.п. Може да закачиш една ламба 12в/100вата последователно и така да закачиш към колата. Това ще даде някаква отправна точка.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Митак, премери напреженията на акумулаторите в двата случая, когато пуснеш дрелката.

    И още един важен въпрос:

    Когато я включиш в колата и само върти без да допираш свредлото на шаси, пуши ли или пуши само когато дупчиш някоя ламарина?
    Last edited by ecotronic; 18-01-2016 at 12:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    В същата ситуация бях и аз, нямам обиснение.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    В същата ситуация бях и аз, нямам обиснение.
    Без да допираш свредлото до шаси, пушеше ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37

    Default

    Исках да е използвам за полиране,но още като е пусна започва да пуши.

  8. #38
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by ZaRoo View Post
    Исках да е използвам за полиране,но още като е пусна започва да пуши.
    А върти ли се изобщо? Миризма на озон?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Митак, премери напреженията на акумулаторите в двата случая, когато пуснеш дрелката.

    И още един важен въпрос:

    Когато я включиш в колата и само върти без да допираш свредлото на шаси, пуши ли или пуши само когато дупчиш някоя ламарина?
    Нищо не дупча, само пробвам.Въобще не завърта, само пропушва щом натисна спусъка.И след всичкото пушене ми е чудно как върти на стария акумолатор.Като поутихне времето ще меря че не ми се мръзне.Не съм усетил миризама на озон.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Нищо не дупча, само пробвам.Въобще не завърта, само пропушва щом натисна спусъка.И след всичкото пушене ми е чудно как върти на стария акумолатор.Като поутихне времето ще меря че не ми се мръзне.Не съм усетил миризама на озон.
    Е ти премери с този, който ти е вкъщи. За онзи долу е ясно, щом палиш с него.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ни моа, забравил съм уреда включен и нямам друга батерийка.Утре.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ни моа, забравил съм уреда включен и нямам друга батерийка.Утре.
    Земи си такъв, дет се изключва, ако не го ползваш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default

    Наскоро си купих една малка вила и сега съм се заел с ремонта й. Почти всичко е готово, но се колебая с какво да я отоплявам. Там няма да си ходим зимата,но пролетта температурите много бързо се променят и е хубаво да имам нещо под ръка,ако стане студено. Вилата се състой от две стаи общо около 40 квадрата. Мислите ли,че този конвектор http://konvektori.org/konvektor-adax...chen-termostat ще ми свърши работа за тази цел?

  14. #44
    започва да се пристрастява petio26's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    31

    Default

    Вече го взех.

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    [QUOTE=petio26;1490157]Вече го взех

    Връщай го!
    Тпоя има система против замръзване и зимата ще си се включва от време на време. Там ти трябва сух коннвектор.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •