Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110

Thread: Въпроси за дома.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Въпроси за дома.

    Трее сменим стария матрак на спалнята оти мъдете ми провиснаа и са защипват между прожинити.Та, спрал съм се на два модела, т.е. модела е един ма в няколко варианта.Тези двата дето ме интересуват са със дървена рамка на дъното и плоскост.Вътре е: 1- пружини, върху тях кокос, върху него 2,3,4 пласта некви дунапрени и вати около 6см.2- същото ама върху пружините има мемори пяна.Второто ми се струва по-комфортно една идея, ма дилемата е - дали мемори пяната не държи студено и няма ли след време да се сплеска и да стане на ямички.Някой с опит в експлоатацията на такива удобства да каже впечатления.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Нито един от двата не ми харесва. Мемори пяната е добро нещо, но само върху дебел матрак.
    Точно тия 6 см, като си пльоснеш снагата и стават два. Това е най-простият начин да си докараш ревматизъм и всякакви други простотии от измръзване. бавно, но сигурно.
    Човек изстива от долу, а не от завивката.
    Ако не искаш някой дебел матрак от типа на Дормео, то поне си вземи един дебел дунапренов матрак, а отгоре му сложи една мемори пяна.
    Аз лично имам два матрака. Един Дормео и един български, но и двата са плътни и съм много доволен.
    Простотия с пружини не си купувай!
    Освен това гледай да не събира акари и тоци!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тва са двата модела дето съм се спрял засега.
    http://evromatrak.com/prod.php?id=187
    http://evromatrak.com/prod.php?id=188
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Точно това не бих си го купил.
    Мое мнение, но пружината вече е отживелица.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми тези дето са мемори пяна само са грубо 1000 кинта.Освен това, се опасявам тая пяна да не би трайно да улегне на места след време.Освен туй дивана в хола е с мемори и ми е студено като легна на него, трябва да си постилам родопско одеяло под чаршафа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6

    Default

    Първо внимателно огледай сглобките и подматрачната основа на спалнята - обикновено се нуждаят от ремонт.
    Каквото и да сложиш отгоре, може да го смениш ако не ти харесва, но основата е от голямо значение.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Спалнята си ми е наред, аз съм си я правил.Има държачи за матрака,матрака влиза в коша, а не стои отгоре, затова търся матрак със основа - вградена.Въпросните матраци имат разрез на продукта, рамка от дърво, върху нея шперплат и върху него се нареждат карантиите на матрака и става едно цяло.Ако реша мога да сложа и механизъм за повдигане на матрака и да ползвам мястото отдолу като склад за бутала, биели колянови валове и прочие.Иначе жената ще го напълни със дрехи обличани по веднъж и забравени, демоде ама не се хвърлят.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8

    Default

    Гледай конструкцията да издържа на въртеливи, възвратно-постъпателни движения и по-точно да няма звукови ефекти.
    Преди много години, заради скърцания посреднощ, мислехме, че комшията отдолу е голям полов атлет, но се оказа, че му скърцала антената на терасата, защото подухваше ветрец цяла нощ.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз карам жената да вика на немски и английски че да ги е яд комшийте.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Понеже споря с комшията относно исталацията му в апартамента и до апартамента който е на 7 етаж а електромера му е в мазата.В апартамента, иска да сложи проходен бойлер 8 киловата и му разправям че трябва да прекара 6мм инсталация за него.Отделно ще има 3 климатика поне по 12BTU, бойлерче в кухнята 3кв, плот 4 котлона , фурна, хладилник с два компресора, пералня, сушилня,телевизори компютри и други дреболии.Проблема е че смята всичко това да го захранва по съществуващата вече инсталация от електромера до апартамента която по спомени е 6мм.Казвам му че му трябва минимум 16мм а най добре 25 мм захранващ кабел.Понеже няма жена още не му се вярвя че може да вървят поне 2 климатика, да има включен поне един котлон и фурна, да пере пералнята и да се суши предното пране докато благоверната се къпе, еартен върви и хладилника телевизора и компютъра дет са нон стоп няма ги смятам.Прав ли съм или пак съм в грешка с десетичната запетая.А това как ще прекара нов кабел и дали електромера е предвиден за такъв ток не го коментирам.И без това без енергото не може се подвърже към електромера.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз съм сигурен, че с тая инсталация ще върви всичко, защото 6 мм2 ще прекарат 60-70 А по трасето, НО.....
    Плътността на тока ще е такава, щото кабелът ще грее, от там ще му се вдига съпротивлението и ще има голям пад на напрежението. Тоест, вместо да върши работа, енергията ще отива за греене на кабела.
    Това ще го усеща главно по празниците, когато всичко бачка.
    Правилно си му казал, но по-голям от 10 квадрата е безумие, защото не знам електромер, който да може издържа на такива токове, освен ако не е с токов трансформатор, което пък е съвсем друга бира.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами то принципно това дето го прави е безумие, щото направи хубав ремонт на апартамента, облече го целия с гипсакортон и дори на празни стаи миналата зима се стоеше съвсем спокойно.Та не знам за какво са му три климатика, 14-ки не 12-ки /не съм разбрал/ при положевие че освен хола другите две стаи, без кухнята са едната 16 кв.м, другата почти 14.Ни стига това ми сега е в дилема как да прекара трифазен ток понеже 8кв бойлер му се струва малък и искал поне 12 ама те били трифазни.То най добре да си пусне трифазен ток, обаче няма какда се прекара нов кабел понеже няма свободно място.Не може да изкара стария защото до всеки етаж отива по един трижилен кабел който се разделя на всеки апартамент по жило и има отделно пуснати нули/ за това проблема с греенето е сериозен понеже ще стопи и другите две жила и ще стане мазало на неговия етаж/.Някой го посъветвал да пусне кабела по вентилационните шахти или приз шахтата на асансьора, предупредих го че това е абсолютно забранено.Има една възможнос да се махне един сноп жълти кабелчета дето итиват до всеки етаж и не се използват понеже са по 1 кв мм вероятно за някакво оповестяване ли радиоточки ли бали го, та да използва тяхната гофраНе знам за какво му е тоя шибан бойлер, в банята освен седяща вана друго не може да се сложи.В къщи обикновенния бойлер е постоянно включен и винаги има топла вода.То това е по икономично отколкото да го пускаш и спираш на всяко къпане да грее 80-100 л вода.Освен това дори и да остане на стария захранващ кабел трябва да сложи по мощен предпазител.Долу са по 63 А, колко ще сложи горе, максимум 50 и пак ще трябва да се съобразява какво ще включва.Не знам що се опъва да иде в енергото и да си заяви мощност там ще му кажат какво трябва да направи, пари не му липсват не знам що се мъчи от нищо нещо да направи.И не знам що преди да почне да облича стените не ме послуша да си направи разкладка на контактите и кръговете ми сега се чуди как да прекара нови щото в кухнята искал 6, в спалнята едната единия контакт щял да се закрие пък и къде щял да включва климатиците, при положение че преградните ни стени са гипсови и е лесно да се направи.Ся вече боядисал с латекс са сети за инсталацията.Иначе е готин човек.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #13
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ами то принципно това дето го прави е безумие, щото направи хубав ремонт на апартамента, облече го целия с гипсакортон и дори на празни стаи миналата зима се стоеше съвсем спокойно.Та не знам за какво са му три климатика, 14-ки не 12-ки /не съм разбрал/ при положевие че освен хола другите две стаи, без кухнята са едната 16 кв.м, другата почти 14.Ни стига това ми сега е в дилема как да прекара трифазен ток понеже 8кв бойлер му се струва малък и искал поне 12 ама те били трифазни.То най добре да си пусне трифазен ток, обаче няма какда се прекара нов кабел понеже няма свободно място.Не може да изкара стария защото до всеки етаж отива по един трижилен кабел който се разделя на всеки апартамент по жило и има отделно пуснати нули/ за това проблема с греенето е сериозен понеже ще стопи и другите две жила и ще стане мазало на неговия етаж/.Някой го посъветвал да пусне кабела по вентилационните шахти или приз шахтата на асансьора, предупредих го че това е абсолютно забранено.Има една възможнос да се махне един сноп жълти кабелчета дето итиват до всеки етаж и не се използват понеже са по 1 кв мм вероятно за някакво оповестяване ли радиоточки ли бали го, та да използва тяхната гофраНе знам за какво му е тоя шибан бойлер, в банята освен седяща вана друго не може да се сложи.В къщи обикновенния бойлер е постоянно включен и винаги има топла вода.То това е по икономично отколкото да го пускаш и спираш на всяко къпане да грее 80-100 л вода.Освен това дори и да остане на стария захранващ кабел трябва да сложи по мощен предпазител.Долу са по 63 А, колко ще сложи горе, максимум 50 и пак ще трябва да се съобразява какво ще включва.Не знам що се опъва да иде в енергото и да си заяви мощност там ще му кажат какво трябва да направи, пари не му липсват не знам що се мъчи от нищо нещо да направи.И не знам що преди да почне да облича стените не ме послуша да си направи разкладка на контактите и кръговете ми сега се чуди как да прекара нови щото в кухнята искал 6, в спалнята едната единия контакт щял да се закрие пък и къде щял да включва климатиците, при положение че преградните ни стени са гипсови и е лесно да се направи.Ся вече боядисал с латекс са сети за инсталацията.Иначе е готин човек.
    Що не го светна този човечец да си наеме една фирма и да им каже - искам климатици, бойлер, туй, онуй. И хората щяха да му го направят както си пише по книгите ...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  14. #14
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За мен по хубаво от дървеното легло няма.Смисъл без матрак или дюшек ами да спиш на дъски.Винаги като спа на такова,се събуждам като новороден.По нататака мисля да си направя,щото няма от къде да си купа такова.Та ще ми давате акъл как да го измайсторя
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Човека явно си е готов за милиционер!
    На такъв не можеш да помогнеш



    А дъските за кревата трябва ли да са рендосани или не?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •