Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 110

Thread: Въпроси за дома.

  1. #16
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=mordohy;1442774] А дъските за кревата трябва ли да са рендосани или не?



    В смисъл?
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #17
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post

    А дъските за кревата трябва ли да са рендосани или не?
    Дори е желателно да са с чворовете
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    С чворовете тамън можеш да се чешаш
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    За мен по хубаво от дървеното легло няма.Смисъл без матрак или дюшек ами да спиш на дъски.Винаги като спа на такова,се събуждам като новороден.По нататака мисля да си направя,щото няма от къде да си купа такова.Та ще ми давате акъл как да го измайсторя
    Ми кат не си ходил вказарма и не си спал на нарове в ареста, ся ша питаш.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Човека явно си е готов за милиционер!
    На такъв не можеш да помогнеш


    А дъските за кревата трябва ли да са рендосани или не?
    Мне, направо с кората даже.


    Ми не си е планирал работата, но пък прави всичко с желание, сръчен е.Намерих му решение за кабела.Докато оглеждах кутията на етажа забелязах че има още една ПВЦ тръба/около 20мм/ с кабел в нея.Понеже е на последния етаж се учудих къде отива този кабел.Оказа се на терасата над него.Над седмия етаж има едно празно пространство, над всичките 6 входа,беше разделено условно с винкелни конструкции с армирано стъкло и трябваше да го играе място за простиране.Впоследствие отделните входове си заградиха тяхното и го ползват като тавански стаи.Всъщност туй си е етаж ама без стените.Ний го затворихме с итонг от 3-те страни и евтина дограма от ЮГ да влиза светлина.За топлоизолация, пък спря и течението през входа,ефекта беше доста осезаем още първата зима.Та този кабел отива там до една кутия.Има два контакта на гърба на помещението на асансьора и по тавана остатъци от плафони за осветление.Обаче кабела не е подвързан към тях, няма ток.Общ ток там няма да има щото ще почнат да си правят чушките и компотите там.Никой не го знае, казах му дърпаш го, закарваш го ве дин кабелен канал до апартамента и търси енергото за по-натък.За в къщи също намерихме решение.Поне не е направил пдовете, само нивелираща замазка има още, ще прекараме кабелите в гофри по него.Един в кухнята, там на влез излез ще се разхвърлят контактите за уредите, на оригиналния контакт ще остане плота с котлоните и фурната, другото на новия кръг.В спалните по същия начин, само че от съществуващите контакти пак на влез излез ще се пуснат по един два дето иска.Като се разчовърка малко пода под контакта под гипскартона може да се пусне кабел.За прословутия бойлер също.Понеже ще е на гърба на банята в сухо помещение/преди беше килер/перално/ няма да има проблем да е по земята под плочките.Остана само да си реши проблема с осветлението, щото има един кабел по средата на тавана, а му е щукнало да слага осветителни тела пръснати по тавана, ма там не знам.Навсякъде е наслагал вата под гипскартона и освен рязане няма друг начин.Поне го убедих че освен в хола не му трябват климатици 14-ки в другите стаи а и в хола може да мине с 12-ка.С бойлера обаче не можем се разбра, казах му да пита може ли да му пуснат трифазен ток само за бойлера с втори електромер.Така няма да има нужда от токови трансформатори.За там въобще не си напъвам акъла понеже в таблото не мога да пипам и ще се съобрази с енергото.Еми плад човек, мераклия, ентусиазиран,ича приятелка иска да си свие гнездо, ма викам човече ти две години го правиш тоз апартамент, тя може и да и писне....щот той пътува и го прави като се върне.Ся копае канали в пода, тамън бях решил че е свършил с чукането.
    Last edited by dimitar_vd62; 28-09-2015 at 12:51.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Искам да си вградя една такава/или подобна/ печка - http://www.topmarket.bg/product/5733...gn=direct_link в банятя че ми е тегаво са драпам на студено.Печката мисля да вградя в окачения таван изпълнен със с профили и пана за баня 60/60 см.Идеята е да се вижда само тази част дето духа и панела за управление.Въздух че върти или този в банята който ще взема от пространството между тавана и окачения таван със декоративна решетка към пространството в банята или с външен въздух от коридора.Интересуваме дали ако върти въздуха в банята има опасност от електрически удар щото жената като се къпе вътре става лисици да ловиш.Демек много пара има и мое си фанеш сапуна само напипване.Печката е с керамичен нагревател.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз не бих сложил това чудо в банята. При толкова много влага, като нищо ще се утрепе някой.

    Отделно, както си решил да я слагаш нависоко, ефектът няма да е много добър. По-добре ще топли, ако се монтира по-ниско.

    По-добре да е нещо влагозащитено и проектирано да работи в баня:

    http://vimax.bg/product/1321/ventila...FQYTwwodwUEOHA
    Last edited by ecotronic; 08-01-2016 at 01:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не искам да дупча стените.Въпросната духалка доволно затопля банята, която все пак е стандартна а не с размерите на хола ми.То като се замисля, докато се бръсна няма влага, освен това като се пусне душа вече няма нужда от отоплоние, демек като се затопли банята преди да влезе някой ще я изключи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Митак,това къде искаш да го вземеш едва ли ще ти затопля така че да може да се отпуснеш преди да си пуснал топлата вода или до като се бръснеш.Аз доста съм ползвал какви ли не духалки през годините,но повечето топлат толкова колкото един сешуар демек жмел отсекъде.Още повече че като я монтираш горе,въздуха долу където са ти краката ще е студен повярвайми.Едиствената духалка от която съм останал доволен през годините е тазиDuhalka.jpg керамична с два вентилатора,тъч скрийн и дистанционно Прави жега като за световно Има и филтър,който се вади чат пат изтръсква се и пак го слагаш.Две зими на 0 градуса отопляваше перфектно стая от 12 квадрата,а и ако има някоя корава зима която да не ти смогва отоплението у вас може да си я ползваш в хола,спалнята,кунята и т.н. Малко е скъпичка,но ако имаш възможност няма да съжеляваш.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 08-01-2016 at 21:30.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Става въпрос за банята, която е 1,70 на 1,50.Кенефа е отделно.Хола се топли от климатик или камина, във втория случай целия апартамент ма поради калпазанлък не ми се носят дърва.Ползвам в кухнята и другите стаи подобни стенни духалки http://www.service-ruse.eu/forum/upl...9c46b54003.jpg и си топлят доволно, а и освен това дъщерята вече е "у тях си" демек детската е празна, в спалнята се пуска рядко само за секс иначе две ел одеяла вършат чудесна работа, само в кухнята работи повечко ма се понася като сметка за ел енергия.Въпроса беше дали е безопасно да се ползва в банята при условията които описах в първия пост че ако утрепя жената освен палачинки и яйца не моа си сготвя друго.За мен не се притеснявам, най-много ми щръкне дъртия уй от тока.
    Last edited by dimitar_vd62; 08-01-2016 at 21:41.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Митак, вземи си електоуред, който съответства на съответния клас на защита за употреба във влажни помещения и не разчитай на това, че винаги уредът ще работи само преди да се ползва душа.

    Ти на изпити по ТБ не си ли се явявал?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе знам бе, ма ме чопли нещо отвътре да стане точно тъй, иначе ясно че има варианти.Преди всичко безопасността после човека.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Абе знам бе, ма ме чопли нещо отвътре да стане точно тъй, иначе ясно че има варианти.Преди всичко безопасността после човека.
    Ако става въпрос за русофилската ми тъща, бих монтирал 4 такива - по една на всяка стена и без капаците за по-добра конвекция. Да не настине бе


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    За идеята и подавам и сушоара във ваната.Включен.Всъщност като ми беше на гости, ми поиска сушоар и мислех да и дам пистолета за горещ въздух.

    Идеята ми е да е дискретно, да не се вижда като мебел във банята.Ако някой се сеща друг вариант, да каже.Всъщност модела е примерен, но идията да е вграден в тавана остава.Има варианта за модел за баня за вграждане в тавана с размерите на пано/60х60/ обаче струва майка си и баща си, поради което отпада.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Някой може ли да ми обясни нещо че явно съм доста тъп.Имах електрическа дрелка на батерии 14V.Батериите отидоха нови струват колкото дрелката та купих нова.Тъй,на старата и махнах блока с батерията, на негово място запоих един кабел завършващ със букса за автозапалка.После още един кабел с гнездо от запалка и завърващ с две щипки.Идеята е да го включвам директно към акумолатора и в гнездото да включвам инструменти на 12. - дрелката, поялник или нещо друго.Обаче пробвам целата схема в къщи на един стар акумолатор - работи си дрелката.Пробвам на колата- дрелката почва да пуши.Като малоумник гледам червената щипка на + черната на -,меря вътре в гнездото - ОК!В ключвам пак - пуши.Отивам в къщи включвам на стария акумолатор - върти, реверсира и променя олборотите, сиреч работи си.Отивам на колата - пуши.Кво става мамка му.Просто махам двете шипки от стария и ги слагам на тоя на колата.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •