Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 110

Thread: Въпроси за дома.

  1. #91

    Default

    Всичко това са неефективни решения, ако бяха, нямаше да има продавачи на електричество.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #92
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Всичко това са неефективни решения, ако бяха, нямаше да има продавачи на електричество.
    Неефективни са, да. Защото да пестиш 20 ст. на ден, наистина е нещо, което не си струва дори приказките.

    Но пък 5 стотинки на ден е нещо още "по-неефективно".

    Единствено това се опитвам да обясня на едни хора тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #93
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А кой говори за продаване на ел. енергия?

    Сметкта в двата варианта (с и без акумулатор) съм я направил по-горе.

    Ако накой още не е разбрал, какво твърдя, то аз твърдя, че ползването на акумулатор обезсмисля идеята.

    Относно тезата за сфазирания инвертор, има един "първи закон на Кирхоф" с който е добре някои хора да се запознаят.
    Ти па!
    То закона на Ом не знаят, ти за Кирхов говориш
    Покажи ми някъде система, която ти си направил и работи!!!
    Ето аз ти посочих една, която работи стабилно.
    Без акумулатор не става, какъвто и ще да е.
    Ако ти знаеш-покажи ми!
    Имаме точно три машини с честотно управление на ДС мотори, които имат сфазирани честотни инвертори, които генерират трифазен ток при спирачното усилие при спиране на ролата.
    Ето и ефекта:
    Генерираните хармоници от цялата простотия бяха такива, че се наложи да ги изключим от мрежата и ха познай!
    Вързахме им товарни съпротивления, а после се наложи и вентилатор, та да ги охлажда.
    Ето това се получава, при машина конструирана само от инженери, без участието на техници и оператори.
    Това вече е избегнато при новите ни машини. при които няма спиране на тежката рола.
    На хартиената машина е същата история, но умножена по 300.
    Там също има честотно сфазирани инвертори, които връщат генерираната енергия обратно в мрежата.
    Резултатът е идиотски втори хармоник и или директно изключване на линията от подстанцията високо напрежение или изгаряне на мотора на вакуумпомпата, вързана на тоя трансформатор.
    Години бяха нужни, до като господата от академичния Олимп си довлекат задниците и прегледат записите , които сме направили с осцилоскопите и нашите изчисления. Една седмица си поживяха добре за наша сметка и накрая решиха, че може да бръкнат в софтуера и да изключат инверторите.
    А се наложи точно ззаконите на Кирхов да им обясняваме, защото някъде ги бяха проспали.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #94
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ти па!
    То закона на Ом не знаят, ти за Кирхов говориш
    Покажи ми някъде система, която ти си направил и работи!!!
    Ето аз ти посочих една, която работи стабилно.
    Без акумулатор не става, какъвто и ще да е.
    Ако ти знаеш-покажи ми!
    Имаме точно три машини с честотно управление на ДС мотори, които имат сфазирани честотни инвертори, които генерират трифазен ток при спирачното усилие при спиране на ролата.
    Ето и ефекта:
    Генерираните хармоници от цялата простотия бяха такива, че се наложи да ги изключим от мрежата и ха познай!
    Вързахме им товарни съпротивления, а после се наложи и вентилатор, та да ги охлажда.
    Ето това се получава, при машина конструирана само от инженери, без участието на техници и оператори.
    Това вече е избегнато при новите ни машини. при които няма спиране на тежката рола.
    На хартиената машина е същата история, но умножена по 300.
    Там също има честотно сфазирани инвертори, които връщат генерираната енергия обратно в мрежата.
    Резултатът е идиотски втори хармоник и или директно изключване на линията от подстанцията високо напрежение или изгаряне на мотора на вакуумпомпата, вързана на тоя трансформатор.
    Години бяха нужни, до като господата от академичния Олимп си довлекат задниците и прегледат записите , които сме направили с осцилоскопите и нашите изчисления. Една седмица си поживяха добре за наша сметка и накрая решиха, че може да бръкнат в софтуера и да изключат инверторите.
    А се наложи точно ззаконите на Кирхов да им обясняваме, защото някъде ги бяха проспали.
    Нямаш ли интернет и сам да си намериш инфо по въпроса?

    Ето, заповядай:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Grid-tie_inverter

    Това, че съществуват тук и там някакви аматьори, които се пробват с непосилни за тях неща, не означава, че нещата изобщо не стават.

    Не знам вече, как да ти обясня, че сфазираният инвертор, затова е сфазиран за да може да вкара енергията от солара директно в мрежата. Т.е - не му трябва непременно акумулатор.
    Last edited by ecotronic; 02-10-2017 at 14:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #95
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нямаш ли интернет и сам да си намериш инфо по въпроса?

    Ето, заповядай:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Grid-tie_inverter

    Това, че съществуват тук и там някакви аматьори, които се пробват с непосилни за тях неща, не означава, че нещата изобщо не стават.

    Не знам вече, как да ти обясня, че сфазираният инвертор, затова е сфазиран за да може да вкара енергията от солара директно в мрежата. Т.е - не му трябва непременно акумулатор.
    Стани от ушите си и чуй какво ти се говори!
    Знам какво е сфазиран инвертор, но идеята е да се използва добитата енергия, а не да се вкарва в мрежата. Ти пак използуваш акумулатор и това е самата мрежа, но това е икономически неоправдано, сложно и технически неиздържано, тоест идиотско.
    Не случайно те питах, къде си слагал такова нещо и то да работи.
    Нито проф. Дафнис от катедрата по електроника е аматьор, нито инженерите от Камоци и Камо са лаици.
    Тези инвертори за сега имат приложение единствено при фотоволтаиците и ВЕИ, защото там просто няма какво друго да сложиш.
    Но да сложиш подобно нещо на фововолтаик 200-800 вата си е безумие.
    Това се опитвам да ти кажа.
    Иначе и аз има завършен четиригодишен ел. техникум с две специалности:
    ел. шлосер и съобщителна техника.
    А освен това и седем семестъра машинен факултет на ВМЕИ "Ленин".
    Така, че се предполага , че знам за какво говоря!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #96
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Стани от ушите си и чуй какво ти се говори!
    Знам какво е сфазиран инвертор, но идеята е да се използва добитата енергия, а не да се вкарва в мрежата.
    Очевидно не знаеш, щом си написал това.

    Скъсах се да обяснявам, че сфазираният инвертор може да вкара всеки ватчас, получен от фотоволтаика в мрежата. Без никакви акумулатори и в реално време.

    Така този един ватчас от волтаика ще се приспадне от показанието на електромера ти.

    Заради:

    Първи закон на Кирхоф. Помниш ли?

    Quote Originally Posted by mordohy View Post

    Ти пак използуваш акумулатор и това е самата мрежа, но това е икономически неоправдано, сложно и технически неиздържано, тоест идиотско.
    Това ще го приема за нормално, ако ми го каже жена ми.

    Да го чуя от човек с толкова тапии, не очаквах.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post

    Не случайно те питах, къде си слагал такова нещо и то да работи.
    Нито проф. Дафнис от катедрата по електроника е аматьор, нито инженерите от Камоци и Камо са лаици.
    Тези инвертори за сега имат приложение единствено при фотоволтаиците и ВЕИ, защото там просто няма какво друго да сложиш.
    Но да сложиш подобно нещо на фововолтаик 200-800 вата си е безумие.
    За пръв път чувам, че това дет е над 200-800 вата е фотоволтаик, пък това дето е под, е някакъв инакъв фотоволтаик

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Това се опитвам да ти кажа.
    Иначе и аз има завършен четиригодишен ел. техникум с две специалности:
    ел. шлосер и съобщителна техника.
    А освен това и седем семестъра машинен факултет на ВМЕИ "Ленин".
    Така, че се предполага , че знам за какво говоря!
    Това ще се въздържа да го коментирам


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #97
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Питах тук там, без буфер не става/не говорим за промишлени инсталации, макар че пак има акумолатор да подържа инвертора вечер и при липса на напрежение/, всяко затъмнение на панела изкарва инвертора от равновесие и наново се рестартира.Електромера не е пригоден да отчита обратна енергия,трябват разрешителни такси и прочие бюрокрация за включване в мрежата и не на последно място безопасноста, при отпаданене на основното захранване трябва да се гарантира че няма да попадне обратно напрежение в мрежата и някой жичкаджия в таблото да не му стане пишката.Сиреч сертифицирани изделия, а не алиекспрес и прочие, които струват доста, за такава простотия е оправдано когато става въпрос за кило и мегавати,Директно ме насочиха към независимо захранване за него няма изисквания, телевизор и осветление 80вата панел 60 амч акумолатор контролер и инвертор на 220в.Аз няма да споря защото това ми казаха.Споменах че в топлофикация смениха електромерите заради некоректно отчитащи ефтинии ма кой да чете.
    Last edited by dimitar_vd62; 02-10-2017 at 22:34.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #98
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако се клати захранването на контролера на инвертора, е ясно, че той ще се рестартира, ще му трябва време за да синхронизира изхода и пр. Въпросът е, че тази му част консумира нищожни милиампери, та не е проблем да му подсигуриш захранването за да не угасва. И за това не ти е необходим 60 Ач акумулатор. А при липса на слънце, когато напрежението му на празен ход стане по-ниско от мрежовото - т. е - той се превръща от генератор в консуматор, изходът му се откача от мрежата.
    До момента в който произведената от солара енергия е по-малка от консумираната, въпросът с връщането на енергия през електромера, изобщо не стои.

    Накратко - не откриваме топлата вода. Всички "зелени" източници ползват този принцип. Нали не си мислиш, че една соларна ферма или един вятърен парк ползва акумулатори с гигаватчасове капацитет за да се буферира?
    Last edited by ecotronic; 03-10-2017 at 10:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #99
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    ЕМи не разбира се, бахти акумолаторите.Начи, три дана нямаше слънце, саларните лампи угасват някъде малко сред полунощ иначе даянят чак до сутринта.За да може да се зареди батерийката от 1,2в 600мач при облачно време ще и трябват още 1-2 клетки.Сиреч неам място за нещо от което ще имам минимална файда.Приеми че ще захранвам кемпер и нямам насрещно напрежение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #100
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ЕМи не разбира се, бахти акумолаторите.Начи, три дана нямаше слънце, саларните лампи угасват някъде малко сред полунощ иначе даянят чак до сутринта.За да може да се зареди батерийката от 1,2в 600мач при облачно време ще и трябват още 1-2 клетки.Сиреч неам място за нещо от което ще имам минимална файда.Приеми че ще захранвам кемпер и нямам насрещно напрежение.
    Ако ще захранваш кемпер, по-добре ползвай крушки на 12 V. Всяко ненужно преобразуване внася загуби, които ядат от и без това мижавите приходи


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #101
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Еко, стани си от ушите и престани да се инатиш като магаре на мост!!
    Ясно ти се обяснява, че предлагаш високотехнологични играчки без всякакъв ефект.
    А колкото до това, че след като вкарваш през електромера енергия, а после я черпиш........ каква е разликата дали от мрежата я черпиш или от оловен акумулатор.
    Прояви малко въображение, бе!
    Идеята не е да използуваш енергосистемата, а да си независим!!!!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #102
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Еко, стани си от ушите и престани да се инатиш като магаре на мост!!
    Ясно ти се обяснява, че предлагаш високотехнологични играчки без всякакъв ефект.
    А колкото до това, че след като вкарваш през електромера енергия, а после я черпиш........ каква е разликата дали от мрежата я черпиш или от оловен акумулатор.
    Прояви малко въображение, бе!
    Идеята не е да използуваш енергосистемата, а да си независим!!!!!!
    Това болднатото означава, че нищо не си разбрал от всичко написано от мен до момента.

    Тъй че, ако ще водим смислена дискусия, първо си отвори очите, после чети и накрая, ако нещо не разбираш, питай да ти се обясни.

    Относно "високотехнологичните играчки без всякакъв ефект" е добре да заживееш вече в 21 - ви век.

    http://www.pavegen.com/
    Last edited by ecotronic; 06-10-2017 at 10:15.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #103
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Момци, дастатъчно сте начетени. Впрегнете усилие в начин да изкарате 1лв на ден, вместо 22стотинки от енергийна независимост и загуба на време. Тези залени източници са за боклука, по простата причина че са скъпи и ненадеждни, обвързани с периферия която също е ненадеждна. Накрая се оказва че купуваш нещо което почва да работи за теб след 5г, ако не дефектира през това време, а то обикновенно дефектира на 2-3година.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #104
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Извинявам се , че ака се намесвам по средата
    Смятате ли остаряването на панела и падането на кпд? За 10 години ще падне с едни 20-30 % Та и аз съм на мнение , че това няма да е рентабилно с акумулатор. Ще ти трябват 20+ години да си го изплатиш ....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  15. #105
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На нас ни е много лесно да живеем, задоволявайки енергийните си нужди основно за сметка на фосилните горива. И като така е и много лесно, да квалифицираме даден неконвенционален способ за добив на енергия, като неефективен.

    Замислете се, обаче върху това, че на фона на стотиците хиляди човешки поколения, само няколко от тях изяждат въпросните ресурси. Това е доста егоистично и следва да помислим, какво ще оставим на идните поколения.

    Принципът "след мен и потоп" на мен лично, не ми харесва.
    Last edited by ecotronic; 06-10-2017 at 11:14.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •