Results 1 to 2 of 2

Thread: Сага за ABS-a

  1. #1

    Default Сага за ABS-a

    Та колеги да се оплача отново, светнаха ми в един момент лампите на абс-а. Първо се случваше в движение, след като я покарам малко. В един момент съвсем спря да работи. Първо си помислих, че пича, който ми сменява полуоската е прецакал дадчика, но се оказа, че не е . С елма не мога да закача абс и зятова я закачихме на ексаминер - излезе, че дадчик на помпата бил прецакан, и Боби от алекс ауто ми каза, че въпросния бил заедно с помпата и трябвало да сменя помпата. До тук добре, викам си ще взема една помпа и ок, няма проблем. Любо - съфорумеца от Перник аз му звънкам и той имал такава. Паля аз към Перник, момчето сменя помпата и......... уй. Същата работа, дори по зле - селеспийда влезе у авариен режим и само първа, втора и задна....опааа, викам си, начи зяради тъпата помпа, набива грешка на селето. Един негов приятел дойде с някаква диагностика делфи, май се казваше и излиза грешка valiue relay fault. Това с помпата на Любо, с лоята също, но поне не бърка селеспийда ( осъзнаваме, че явно за селеспийд, не става от друто ). Момчето - от 11:00 сутринта милия се заиграва с колата ли, вика негови познати алфисти и се оказва, че явно и неговата помпа не е съпоставима.... Евала на пича, до 16:00 с моята алфа се занимава, заряза си работата , само и само да помогне, адмирации огромни.
    От тук идва въпросът ми, какво дееа значи тая тъпа грешка, и наистина ли друга помпа няма да стане?

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2

    Default

    Отвори тази тема, в нея има писано за проблема. Има и препратки към друга тема с подробни снимки и съвети, кое и как се сменя. Моята беше със същия проблем. След като смених нещата вътре се оправи.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •