Results 1 to 10 of 10

Thread: Прекъсване/клатене на Алфа Ромео 2.0

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default Прекъсване/клатене на Алфа Ромео 2.0

    Здравейте колеги, от няколко дни имам проблем с колата като я запаля пали нормално и работи нормално...след малко започва да тресе яко и да работи все едно на 3 цилиндъра НО се форсира нормално? Ако някой е запознат с проблема ще съм благодарен да сподели. И ако си взема тази джаджа ( http://sklad66.com/cms/ELM-327-Bluetooth-OBDII-CAN.html ) ще мога ли да пускам адаптация на колата или само мога да чета/трия грешки?

  2. #2

    Default

    за прекъсването нз ....но от ето такъв адаптер аз лично останах мн доволен..

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Благодаря колега утре отивам да си взема И да разбирам че става за адаптация ?

  4. #4

    Default

    да бъда честен за адаптация не съм го пробвал...на 147-ма ми изкара мн подробни грешките и лифе стойностите ....дори имах проблем с задните светлини от ляво....на много сервизи ми казваха да сменям така наречения боди компютър (100лв) на колата...а се указа една въшлива малка буксичка (2лв) ....която дори не беше изгоряла..а беше замърсена и се е губил конктакта там...

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Дообре благодаря за отговора но ще изчакам ако има някой запознат с адаптацията да си каже мнението преди да копувам

  6. #6
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    От кой град си ?

    Тя адаптацията не е да си я пускаш сутрин за закуска

    В смисъл , първо е желателно да се изчисти самия дросел, чак тогава адаптация. Второ , адаптация може да се пусне без никаква диагностика. Трето от дросел може да ти клати , ама ме съмнява да прекъсва. Прекъсването може да се дължи на киреч събрал се при свещите. Три и половина Ти всъщност свещи и бобини гледал ли си въобще? четвърто Бензин или газ/бензин

    А за диагностиката , аз лично си ползвам такава с кабел. Мое предпочетание , работи добре.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  7. #7

    Default

    смени ланда сондата и ще се оправи

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Ако колата е 156, адаптация на дросела със софтуер не може да се прави.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  9. #9
    Младши алфист bocman84's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    малта
    Age
    53
    Posts
    12

    Default

    някои може ли да каже как се прави тази адаптация,само в сервиз ли
    Alfa Romeo 156 1.8 16v twin spark

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Малко свежест по темата...Колата е с сменена ламбда,свещи,настроена газова....и прочие.Свещите са бели всички.Върти ми се в главата температурен датчик но...показва в норми и си държи тенпература.
    Alfa Romeo 155 2.0 143hp, Opel Calibra C20XE, Alfa Romeo 156 1.8 +++,VW polo 6n 1.6, Smart Fortwo 0.7 turbo (на жената бегачката),Audi a4 b5 1.8t quattro,Alfa Romeo 156 2.0 ts.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •