Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 184

Thread: Ще има ли закон за нормите на вредните газове ?

  1. #106
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Моята кола, колкото и дфа ви се струва странно, винаги е била с катализатор. Даже Роби се обърка в началото, преди години с газовата. Щом са го измислили, значи трябва да го има. Това за тия, дето не мислят, а ме питат, как мще е курса на паунда, след войната с Русия.
    Разликата с катализатор и без катализатор я има само в ниските обороти и то на загрял мотор и то.... Катализаторът замърсява с производството си несъизмеримо повече, отколкото пречиства.
    Аз карам преимуществено на газ.
    За какъв хуй ми е катализатора, след като той изобщо не работи!???
    Още повече, че ако горивото не са сегашните лайна. то и без катализатор ще замърсява значително по-малко от сегашните бълвочи.
    Ето ви и поле за размисъл. Вече няма нафта или газьол, а пише "Дизел". да ама това е кретения. На битилките с газ за мотокара не пише пропан-бутан, а моторно гориво.
    Сигурно говориш за обикновена ГУ. С ГИ и действаща ламбда сонда, катализаторът си работи, както си e замислен.
    Last edited by ecotronic; 13-02-2017 at 21:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #107
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурно говориш за обикновена ГУ. С ГИ и действаща ламбда сонда, катализаторът си работи, както си e замислен.
    Технически си абсолютно прав!
    Аз говоря за това, че и в двата случая газовата е в пъти по-чиста от бензина, особено сегашния, ако всичко е наред
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #108

    Default

    Е да ама аз отивам на ГТП и те ми казват - няма значение, че я караш на газ, ние ще я мерим на бензин и аз им теглих майните и отидох другаде.
    Сега чета че резултатите от прегледа щели да ходят в реално време в незнам каква си агенция. Да няма манипулации.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #109
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Е да ама аз отивам на ГТП и те ми казват - няма значение, че я караш на газ, ние ще я мерим на бензин и аз им теглих майните и отидох другаде.
    Сега чета че резултатите от прегледа щели да ходят в реално време в незнам каква си агенция. Да няма манипулации.
    Това е заради пословичната техническа неграмотност, с която от десетилетия се славят пунктовете ни за ГТП.

    Спомням си, че в началото на 80 - те, когато се минаваше на преглед само пред КАТ имаше наредба моторът да се гаси на валците за тест на спирачките. По това време не бяха много моделите със сервоусилватели. Вярно, че доброто серво трябва да издържи поне едно спиране без работещ мотор, ама.....
    Минаха години, преди да променят тъпия правилник.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #110
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    То и на моя Иж-спорт казваха, че халогенната крушка е незаконна...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #111

    Default

    Какви неща помните, помните ли парните локомотиви �� баба ми разправяше, че били страшни
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #112
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Какви неща помните, помните ли парните локомотиви �� баба ми разправяше, че били страшни
    Ходи у Монтана на гарата да го видиш тоя локомотив, дет го помни баба ти...)

    ---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Моята кола, колкото и дфа ви се струва странно, винаги е била с катализатор. Даже Роби се обърка в началото, преди години с газовата. Щом са го измислили, значи трябва да го има. Това за тия, дето не мислят, а ме питат, как мще е курса на паунда, след войната с Русия.
    Разликата с катализатор и без катализатор я има само в ниските обороти и то на загрял мотор и то.... Катализаторът замърсява с производството си несъизмеримо повече, отколкото пречиства.
    Аз карам преимуществено на газ.
    За какъв хуй ми е катализатора, след като той изобщо не работи!???
    Още повече, че ако горивото не са сегашните лайна. то и без катализатор ще замърсява значително по-малко от сегашните бълвочи.
    Ето ви и поле за размисъл. Вече няма нафта или газьол, а пише "Дизел". да ама това е кретения. На битилките с газ за мотокара не пише пропан-бутан, а моторно гориво.
    Иво колко е живота на един катализатор...?....защото аз съм виждал такива дет се разпадат, започват да дрънчат в ауспуха и т.н...а дпф ката се самопочиства, какво става с екологията...?...е това не знам...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #113

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ходи у Монтана на гарата да го видиш тоя локомотив, дет го помни баба ти...)

    ---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:33 ----------


    Иво колко е живота на един катализатор...?....защото аз съм виждал такива дет се разпадат, започват да дрънчат в ауспуха и т.н...а дпф ката се самопочиства, какво става с екологията...?...е това не знам...
    Той ония не пуска пара. Няма да е много страшен 😨
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #114
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    п.п...за новите вагини дет ги хванаха с тая измама...няма да говорим.....нали, защото там всичко е ОК...

    ---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Той ония не пуска пара. Няма да е много страшен ��
    Е па имаше един дет изпускаше пара...скоро го пускаха по първият релсов път....май беше Русе - Варна...ако не се лъжа....някакъв юбилей се честваше...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #115

    Default

    Ще събираме пари за Тесли, ако не стигнат ще бръмчим с електрокарчета.
    Някой ако те вбеси на пътя ще го ръчкаш с вилиците
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #116
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    То и на моя Иж-спорт казваха, че халогенната крушка е незаконна...
    Защото си карал с миньорска каска... и са видели два фара...)

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще събираме пари за Тесли, ако не стигнат ще бръмчим с електрокарчета.
    Някой ако те вбеси на пътя ще го ръчкаш с вилиците
    Теслата е интересно творение...за сега най доброто....даже у наше село има клуб на тая марка....ама си требва стандарт...ако ме разбираш...аз май ще си умрем с двг-то...да го еба...)

    ---------- Post added at 22:55 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

    А бе представяш ли си чипосана Тесла, за какво иде на реч........)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #117

    Default

    Трябва да се работи сериозно по тоя въпрос.

    Такова нещо като това в българия никъде го няма по белия свят.
    Всички "играчи" си купуват дизелови "бегачки" махат катализатори, ДПФ-и, ЕГР-и, накрая чипват и правят пушилка по булевардите. Даже се и хвалят с "постижението".
    А ние останалите им дишаме саждите.

    Вече в някои големи градове в Европа започват да забраняват дизелите, а бг идиотите си лепят "No smoke - no fun" на тракащите бмв-та и тди голфове.

    Даже има и колеги алфисти, които не им отстъпват по простотия на ГОЛФоните.

  13. #118
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Защо мислиш че като имаш катализатор, то той върши някаква работа в момента. Масово са дали фира, еле пък на коли над 10г е смешно...

    Просто това е поредната форма на издояване на обикновенните хорица, щото другите боцки не стигат да се наяде тая паплач в парламента. Файда от тая простотия няма да има, освен че бе отворена още една корупционна вратичка. Да не говорим че реално измерените данни няма да са актуални, защото ако да речем те хванат със студена кола, показанията ще са различни спрямо тези в работна температура. Демек достатъчно е да излязат сутрин в 7:30ч и ще трябва да спират всички от движение наред. А и все пак колко от дизеловите коли са чипосани та да се слагат под общ знаменател с всички останали. Те камьоните също са дизелови, нали се сещаш, корабите също ползват подобно гориво. Общо взето бавно но сигурно отиваме към самоунищожение, което за радост няма да видим с очите си, макар че поколението което оставим след себе си ще се срамува от нас един ден.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #119
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Защо мислиш че като имаш катализатор, то той върши някаква работа в момента. Масово са дали фира, еле пък на коли над 10г е смешно...
    ...
    Работят си, спокойно.
    Катализатора се прецаква главно от проблеми с двигателя, не толкова от годините и километрите.
    Ако си немърлив към колата по принцип, това може да ти съсипе катализатора и на доста малко години.
    Но ако си я поддържаш в много добро състояние, то един катализатор ще изкара и двойно повече от споменатите от теб години, без проблеми.

    п.п. Повечето роптаете срещу мерки, които няма да ви засегнат никога. Защото технически няма как да се приложат.
    Искаме да живеем в държава, която да е наред и всички да сме щастливи. Казват в тази държава, че има норми, които трябва да се спазват, някой излиза и казва, че ще се наблюдават тези норми и изведнъж тези хора, които искат да живеят уж в тяхната подредена и обичана държава отново излизат на протест, че някой иска да се спазват нормите.
    Е не мога да го разбера, честно.
    Last edited by BO; 14-02-2017 at 10:08.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #120

    Default

    Истината е в тока и газта/метан.
    Дизелите трябва да се забранят или да им се вдигнат данъците в пъти, както е в белия свят.

Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •