Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 184 of 184

Thread: Ще има ли закон за нормите на вредните газове ?

  1. #181
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аха. А я сега кажи дали пак ще си на това мнение, като нямаш метро, където живееш, като трябва да смениш 3 транспорта, за да стигнеш до работа и да трябва да дадеш 50% повече пари, само и само да използваш уникалния градски транспорт?
    Дали пак ще си "надъхан" да използваш метрото, за да си екологично загрижен?
    А дали ще викаш всеки ден частен "транспорт", за да си откараш децата до градината или училището?
    Ей, много екология, много чудо. Ама извъртяна само през призмата на собственото си битие.

    Тук си прав, но повечето квартали са вързани и скоро още доста квартали ще бъдат също, а и колко да се тея хора, че да правят такова задръстване. Иначе за удобство, че ще смениш 3 транспорта и т.н. е кофти и тук виждам смисъл да се ползва автомобил, но това, че ти излиза 50% повече пари не е вярно. Значи картата за 1 година е 365 лв. за всички линии, което излиза по 1 лв. на ден, което реално ти е само паленето на колата сутрин и 50лв. на месец, а за детето е без пари, което няма как ако изминаваш по 15+ км. на ден да пълниш за толкова. Излиза по евтино, ако караш цялото семейство с колата, но такива хора са много малко.

    И пак се връщаме на това как аз седя на светофар и пред мен хубавите HDI, CDI и др. и дори бензинови димящи предимно масло, като тръгнат не мога да видя какъв е цвета на светофара. Ето това ме дразни, че няма технически прегледи. При нас това е абсолютна пародия. Всеки може да си кара каквато си поиска кола, ама поне да е в нормите, а не да опушва хората за негово удоволствие. Да си купуват коли и за 1000лв. ама поне да са в кондиция, а не да дишаме боклуците. Докато държавата толерира такива автомобили да се движат по-пътищата ще си дишаме "чист" въздух. Ако направят без истински технически преглед като TUV да не може да караш, ще се оправиме, защото смея да твърдя, че едно 70% от колите по пътищата са неизправни, като става дума за норми на изгорелите газове дори и те да се сравняват с минималните стойности на дадения автомобил.
    Last edited by mell0; 18-09-2018 at 15:17.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  2. #182

    Default

    Quote Originally Posted by mell0 View Post
    И пак се връщаме на това как аз седя на светофар и пред мен хубавите HDI, CDI и др. и дори бензинови димящи предимно масло, като тръгнат не мога да видя какъв е цвета на светофара. Ето това ме дразни, че няма технически прегледи. При нас това е абсолютна пародия. Всеки може да си кара каквато си поиска кола, ама поне да е в нормите, а не да опушва хората за негово удоволствие. Да си купуват коли и за 1000лв. ама поне да са в кондиция, а не да дишаме боклуците. Докато държавата толерира такива автомобили да се движат по-пътищата ще си дишаме "чист" въздух. Ако направят без истински технически преглед като TUV да не може да караш, ще се оправиме, защото смея да твърдя, че едно 70% от колите по пътищата са неизправни, като става дума за норми на изгорелите газове дори и те да се сравняват с минималните стойности на дадения автомобил.
    Напълно съм съгласен.
    Но идва въпроса "Как бай Генчо,работещ от 20 г. на пункта за ГТП, ще откаже половинката ракия".
    Та бай Генчо е само един "зъб" от механизъм с хиляди зъбни колела. Системата упрвавляваща държавата е въпросния механизъм,който трябва да се смени.
    Честно казано,не виждам някога да се оправи това нещо,колкото и да ми се иска.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #183

    Default

    Ами ако имахме нормален стандарт, може би нямаше да караме пушещи ковчези за хилядарка. Надали на някой му е приятно колата му да опушва всичко зад нея си, особено за нас алфистите, дето попринцип си имаме силна връзка с автомобилите си. И все пак, парите са пари. Ако имахме стандарт нямаше да са за хилядарка, а за повече и по-изправни, защото тоя, който е купил кола за хилядарка, надали има и повече и за да я оправи и приведе във "непушещ" вид. Единствения и най-евтин начин е някаква добра добавка, която поне отчасти прикрива димялника, но отделянето си остава.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #184

    Default

    Не зная за вашите, но моят дизел не пуши и не кади.


    Аз също се възмущавам от пушещи и кадещи дизели и понякога бензини.


    Преди 2 години един с едно БМВ 7-ца дизел 2003 г. издание с английска регистрация, на Аспарухов мост като даде газ по нанагорното и 3 коли след него се изгубихме буквално в мъглата...добре че след 5-7 секунди се "проясни"; Такова нещо не ми се беше случвало и не се е повтаряло досега...


    Слувало ми се е да карам и зад "кадилници" ...И това ме възмущава ...


    Случи ми се и зад един бенизов такъв да карам - не очаквах, ама "глътнахме" синьосивата пушила+ миризмата на изгорял бензин...


    Чудя им се на тези хора, тези пушеци не ги ли притесняват?


    Аз когато я купих моята изобщо не бях видял, че при заплаване и гасене се получава малко облаче.Оказа се че след смяната на маслото вече няма никакво изпушване дори и при форсиране...Нямам и сега.Но предпочитам маслото ми да е не за 10 000 или 15 000км, а за 20 000 -30000км.Разликата в цената е 15-17 лева.


    Пушеците обаче освен от ненавреме сменено масло повечето идват от качеството на горивото.


    Съседът ми с дизелова Тойота авенсис колата му никога не е пушела.Един ден минава покрай мен и ме шашардиса - дори с малко подаване на газ отзад една плътна струя чернилка...


    След няколко дни го гледам отворил гаража, а вътре наредени едни бутилки от минерална вода пълни с "нафта" ...Започнал да "зарежда" крадена/кръщавана нафта ...


    Мен каквато и кола да карам 1.ще ми е съвестно и 2.ще съм на тръни дали двигателя няма да сдаде багажа от тази "нафта" ...


    Отделно държавата ако иска да се бори с вердните газове от автомобилите е редно да започне от Лукоил България - чете за "качеството" на руския петрол и ми кометирайте редно ли е да ни бъзикат с некачествени горива и да изискват от нас изгорелите газове да отговарят на еконормативите, при положение, че горивата които ни продават не отговарят:


    http://www.shum.bg/article/134108/


    http://www.moreto.net/novini.php/dow...?n=375607&c=02


    https://www.dnevnik.bg/sviat/2015/12...achestvoto_na/


    И к'во -немците произвеждат дизели които бълват пушеци, руснаците произвеждат и ни продават дизел със сяра който ни чупи двигателите и бълва пушеци при изгаряне, а НИЕ ПЛАЩАМЕ за безхаберието на управляващите ГЕРБ ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •