Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 151 to 165 of 184

Thread: Ще има ли закон за нормите на вредните газове ?

  1. #151

    Default

    А-а-а-а-а... Не "казва" всичко.


    Ето и малка част от "всичкото" - данъкът ти скача 50% нагоре, защото не си Евро 4: https://www.vesti.bg/bulgaria/obshte...e-koli-6086092
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #152
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Докато по пунктовете за ГТП вредни емисии се мерят на загасен двигател, няма да имаме адекватно работещ механизъм за определяне екологичния дял от данъка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #153
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Точно, там трябва да се стегне контрола. Нагледал съм се на млади коли със взети душички димящи като строшени комини, пък 17 годишното ми пежо никога не е кадяло така.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #154

    Default

    Ха-ха-ха ...


    Ама вие не разбрахте ли, че никой не му пука за екологията и вредните емисии...


    Единствено ги интересува колко $$$$ ще съберат от вас за разпределяне на техните "Дрийм тиймове" ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #155

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=Zg8kPOP5tTc

    Толкова глупости за няколко минути скоро не бяха казвани дори около последните политически "престрелки".

    "В развитите държави..." дрън-дрън, в развитите държави, а ние развита държава ли сме? Какви са заплатите тук и какви са там, какъв е стандарта тук и условията, какви са там?

    Собственик на миндилска авто къща - какво друго да твърди - него ако го питате всяка година трябва да сменяш автомобила, даже само от него трябва да купуваш. Как пък един не тръгна като излиза по медиите в национален ефир да погледне глобално на нещата, а не само от собствената си камбанария.

    Тия 15-20 годишни автомобили ги караме по желание сигурно? Че дето се казва аз от устата си деля да поддържам и 147-цата, а е модел 2001, представям си как ще поддържам 159-ка примерно. Мислят, че нещем ли? Ми и аз искам една Giulia 2017/18, даже по възможност quadrifoglio-то, ама имам ли финанси за нея? Не. И аз искам 159 2.4JTD, имам ли финанси за нея? Не.

    А автомобила е необходимост, отдавна не е лукс. И някакво удоволствие, да, карането на алфа е удоволствие, всичките тия пари, дето ги влагаме в колите си, и ако и удоволствие не и носят, то какво друго - вече е грях да ти е приятно в собствения ти автомобил, който поддържаш със собствените си пари ли?

    Ама и аз искам да имам 2500 евро заплата, да изплащам 600-700 евро за чисто нова Giulietta QV примерно , и останалото - разходи, такси, ядене и пиене. И като чукне 80-90К км. да я продам с остатъчна гаранция, с прихода да доизплатя изплащането и да ми останат за първоначална вноска на новата кола, примерно Giuletta 2022, или пък каквато там си избрал. И пак така.

    Те на запад масово са така, масово нови коли.

    Ама от 600 лв. заплата как да изплащам кола за 700-800 лв. месечно 5 години?!

    Тия в час ли са? Що смятат, че и ние не искаме чисто нови коли?

    А тия от автокъщите трябва да нямат право на коментар и да се показват из медиите, че 70% от вноса им са пълни тенекии, мити и полирани до припадък за перфектен вид и двигател на командно дишане. Те са затвор за тия боклуци дето ги продават, аз отдавна съм казал, че трябва да има гаранция поне 6 месеца на втората ръка, най ме дразни собственик на автокъща да прави коментар. Като почнат да внасят читаво, тогава.

    Миналта седмица мой познат си взема един passat за 6500 лв. от по-новичките, автокъща в Стара Загора. Не знам точно кой passat, не им знам моделите всичките на VAG, но дизелче някакво, харесало му - купил. Тръгва от автокъщата направо към един сервиз към Сливен, негов приятел работи там и иска да си го обслужи при него - поддържа му колите от години, има си доверие, няма лошо. Всеки си избира къде да обслужва. На 20 км. от Стара Загора, буквално минути, след като е шибната 90-то градуса passat-а според неговите думи забучал яко отпред, метнал бутало ли какво там, блокиран и до там.

    6500 лв. за 20 км. Ама купил си го вече, свърши.

    И тия , дето ми внасят подобни коли излизат да правят изобщо коментар?!

    Те ПЪРВО да предложат качествена алтернатива на старите автомобили, пък тогава да говорят. Внесли ми нафти на по 350-400К минимум, вртънати на по 120-130, лъснали ги и след няколко месеца возилото мре.

    Ми ако това е алтернативата, ще си карам 147-цата и ще си я поддържам докато стане класика , то по-добре така, отколкото буквално да подаря няколко хиляди изработени с честен труд на някакъв миндил, продаващ врътнати кошници тотал щета.

    Тия авто къщи са за разследване, затвори и трябва да ги принудят да дават гаранции минимално, ама минимално 3 месеца до сума примерно 5 хил. и 6 месеца от 5 нагоре.

    Тия пари ги работим, не ги копаем!!!

    Добре, ще изтегля заем или ще направя разсрочено, ще взема по-нов евро 4 за 6-7К лв. автомобил.

    Като се блокира на втория ден, щото е спукан от каране, гори маслото повече от бензна и вънка е докаран до нов на вид к'во правим, как да си купя 2-ра ръка барутник от тия, дето ми излизат да коментират? Изплащаме мъртвеца?

    Или си купуваме чисто нови със заплата от 600 лв. изплащаме коли на същата стойност, според вас ВЪЗМОЖНО ЛИ Е?
    Last edited by Ali.Sali; 05-09-2018 at 12:00.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #156

    Default

    С новите закони които гласят може би ще носят отговорност и ще има гаранция за коли до 10 години поне 6 месеца., а за коли до 5 мисля поне 1 година.


    Едно поне 20-30% ще окапят...


    Вече и в България се продават дизелчета Джулии за по ... 75 000лева на 32 000км...


    А в Аутоскаута вчера имаше една 2.2 Джулия 150 коня за 14 000€€€ ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #157

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=bes8Ho5Q8QQ

    Сега гледам клипа и момчето е на същото мнение, на което и аз, виждам, че и той се е издразнил от сутрешното интервю в Нова.

    И не "може би" ще носят отговорност, а ТРЯБВА да носят отговорност за това, което предлагат на пазара, не може хем да искаш народа да се изчисти от стари (но напълно изправни) автомобили за да може ти да се облажиш да ти купуват вносните барутници, дето работниците ти ги мият и полират с часове докато ги докарат до търговски вид, нищо, че 20 км. след къщата и даването на парите двигателя се окотва. К'во правим?!

    К'во правим като си купувам 147-ца (предната ми от миналата година), броя дадена сума изработени с честен, деклариран пред закона труд и след 360 км. хвърчат бутала и оставам без кола, която съм купил преди 3 дни?! Но се зарекох, че искам този модел, вземах втора 147-ца (по-евтино този път, знаейки, че е проблемна) и събрах всичко здраво като части (плюс доста ново по окачване и спирачки, ремъци и т.н.). "Лукса" да карам 2001 120 коня автомобил ми излезе 7 хил. до тук, давани "на изплащане" месец след месец, част след част.

    Сега остана единствено да отстраним един теч на масло, за което вчера пак е вкарана в сервиз, но така ще е.

    Как да се доверя да дам чиста 4-цифрена сума за нещо, което умря след 360 км. , като дадох 3-цифрена за кола с проблеми по окачването и доста козметика, но важното - двигателя работи, хапва масло, но за цената си под 1000 лв. не възразявам.

    Ей така ще е от тук нататък - взимам я евтина - каквато излезе. Карам я един месец и ако излезе читава - хвърлям сумата, която подобава да изкарам и вид, и всичко от нея технически като за продажната си цена - и карам.

    Защото предния път броях пари и станах пишман. Лично засегнат съм от тоталните хипер-измити боклуци, които продават в България под надпис "нов внос".

    К'во като е 2001, бабите на тия от интервюто на колко са, "лош човешки материал" каза Борисов навремето и обиди хора, трудили се 80 години в тая държава. Ми да прочистим държавата от материала тогава, да почваме с роднините над 70 г. на тия двамата хубавци , дето сутринта лъснаха по Нова и изнервиха народа.

    Ама Ferrari-та и Alfa Romeo от по 60-та, 70-та и т.н. ги има в Италия в движение, в брутален вид, адски поддържани и в движение. Да се очистим и от класиките викам аз? Lamborghini Countach кое евро беше? Веднага да се отвъртете от него...

    Хората по света си пазят класиките, имат музеи, държава работи по "чистене" на автопарка за да намажат ей такива мафиоти от типа на Mogo/Amigo Leasing и т.н..

    Замърсявали били старите автомобили? Че аз съм на газ, кое точно замърсява, като 2017-та TDI-та не могат със новите софтуери да ги вкарат в нормите, а една Alfa от 98-ма може да изхвърли по-малко. Като искат да определят данъци по мотив екология - на определянето на данък да правят реално замерване на изхвърлените газове и по това да определят годишния данък. Ако си оправил положението (технически си се погрижил да изхвърля по-малко, примерно нов катализатор, добавка, вихрови при дизел, DPF или всякакви други средства) - следващата година с още по-малък данък, съответствие с актуалното замерване.

    А не по година. Понеже са много чисти и си покриват "Евро"-то, затова гръмна dieselgate, а VAG ги чака и новия petrolgate.

    Автокъщите първо да започнат да предлагат автомобили, а не събрано из европейската морга (Австрия, Швейцария, Италия, Германия примерно), а реални и качествени автомобили, които си съответстват технически на врътнатите с 200К километри.

    Адски малоумната държава, която обслужва единствено интереси всякакви, но не и народни.

    Единственото хубаво нещо, което се предвижда и което подкрепям е да спре регистрацията на Cayenne-и и подобни мощни екземпляри като товарни, щото е ясно , че са всичко друго, ама не и "работни" и да си плащат данъците както всеки друг нормален автомобил.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  8. #158
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ебати и търпеливият народ сме....колкото повече ни шибат, толкова повече се навеждаме.....къде ли не съм го казвал, че самите ние сме си виновни.....!!!......евала на момчето от клипа......ама той е от тия 30-40 човека на 200000 хиляди, който роптаят...примери хиляди....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #159

    Default

    К'во правим като си купувам 147-ца (предната ми от миналата година), броя дадена сума изработени с честен, деклариран пред закона труд и след 360 км. хвърчат бутала и оставам без кола, която съм купил преди 3 дни?! Но се зарекох, че искам този модел, вземах втора 147-ца (по-евтино този път, знаейки, че е проблемна) и събрах всичко здраво като части (плюс доста ново по окачване и спирачки, ремъци и т.н.). "Лукса" да карам 2001 120 коня автомобил ми излезе 7 хил. до тук, давани "на изплащане" месец след месец, част след част.

    Евала ти правя пич, ти си безкомпромисен и отчаян до крайност фен на Алфа ромео.







    Сега остана единствено да отстраним един теч на масло, за което вчера пак е вкарана в сервиз, но така ще е.

    Ако е теч наистина ОК.


    Ако обаче го "гори" маслото, то това не е теч и може да е от самото масло...


    И за японски и за немски и за италианки е едно и също- неподходящото масло двигателя го гори...


    Има достатъчно писано по форумите...


    И не става въпрос за цифричките 5w40 или други цифрички "определящи вискозитета".


    Става въпрос за "стабилност" и "твърдост" на маслото -колко държеливо е и на нормално и чат пат на екстремно натоварване и на различните климатични условия и температури навън ...


    Сега самите производители на масло произвеждат и продават масло специално за двигатели на метан и газ пропан бутан, специално за двигатели на повече километри които евентуално са и по-износени ...И това специално последното масло може да е и 5w40 за двигател за които и преди това маслото е било 5w40 или 10w40 за което и предишното масло предписано от производителя е било 10w40...Това се вижда от листа с технически показатели на маслото от различните тестове.
    За съжаление все по-малко производители дават достъп на потребителите до тези данни, а някои откровенно си ги крият или просто "замазват" зад рекламни и предватително подготвени фрази/надписи...









    А не по година. Понеже са много чисти и си покриват "Евро"-то, затова гръмна dieselgate, а VAG ги чака и новия petrolgate.

    И отново стигаме до справедливостта - у нас наказват потребителите/обикновения човек, в САЩ и Западна Европа наказват производителите на тези произведени несъответстващи от завода на ЕВРО/ЕКО стнадартите автомобили с глоби от милиарди долари/евро и дават възможност на обикновенния човек да си поиска парите заплатени за тези коли обратно(в САЩ) или в бъдат ремонтирани за сметка на същият този производител закупените автомобили ако това е възможно(ЕС) ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #160

    Default

    Да, там го водят нелоялност към потребителя - т.е. рекламират ти едни максимални норми на изхвърлени газове/елементи , те реално са друго. Т.е. лъжат те и за екологичния стандарт, който реално по този начин закупения автомобил не притежава, или е с големия отклонения от декларираното. И или го оправят (софтуер ли, какво там ще правят), или ти връщат парите и си взимат колата.

    Тук е на принципа - производителя мами, вносителя мами, държавата обира пари и накрая пак клиента плаща на държавата, на вносителя, на производителя и на сервиз ако щеш.

    Всичко през нашия г*з. Държавата е неспособна на 300 м. неремонтиран участък да поеме отговорност, какво остава за застраховки и еко норми. К'во им пука,в се тая - през дупетата ще ни излезе и това е. А , и еко винетки ще мислим - като платя поредната малоумщина и от ауспуха на лавандула ще замирише. Даже течен сапун ще произвжда.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #161
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Добре бе, дай защото нямаме пари да караме барутняци и да се тровим да получаваме болести и да умираме ние и децата ни по-рано и да не мога да си поема въздух в столицата, защото 80% от хората сутрин си се возят сами в колите си и то в най-големите барутняци, не е да кажеш някоя по-нова и по-екологична бензинка евро 5-6. Това ви е разсъждението. Едно време хората са чакали с години за кола, били са изключително скъпи и пак като гледам не са умряли без автомобил, а напротив, не са били толкова обездвижени и въздухът им е бил по-приятен за дишане. Колата е нужна само за дълъг път в повечето случай, не е нужно в града всеки да се вози без причина, защото му било "по-удобно". Не може всеки да си угажда, въпреки че вижда, че пречи на всички с барутняка си и после да вика олеле-майко. Сега за по-малките населени места, това не е толкова голям проблем, но в столицата трябва да се вземат мерки задлъжително, дали ще е вдигане на данъка на всички стари софийски бракми или друго не знам, но трябва нещо да се направи.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

  12. #162
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Решението на проблема се нарича "бърз, удобен и евтин обществен транспорт".

    Когато стойността и времето за пътуване с обществен транспорт или с ЛМПС са еднакви, коя е силата, която ще ме накара да предпочета обществения транспорт?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #163

    Default

    +1


    Добре бе, дай защото нямаме пари да караме барутняци и да се тровим да получаваме болести и да умираме ние и децата ни по-рано и да не мога да си поема въздух в столицата, защото 80% от хората сутрин си се возят сами в колите си и то в най-големите барутняци, не е да кажеш някоя по-нова и по-екологична бензинка евро 5-6. Това ви е разсъждението. Едно време хората са чакали с години за кола, били са изключително скъпи и пак като гледам не са умряли без автомобил, а напротив, не са били толкова обездвижени и въздухът им е бил по-приятен за дишане.

    1.Този въпрос към управляващите, а не към нас.Защо например няма данъчна преференция, да кажем данък добавена стойност(ДДС) да е 0% за електрически автомобили и 5% за хибридни автомобили.Питай ги, не ни "агитирай" нас, не зависи от нас размера на този данък ...



    2. Можеш спокойно да си отидеш в "едното време" - щеш Северна Корея, щеш Куба, а от скоро и Венецуела ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #164
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Решението на проблема се нарича "бърз, удобен и евтин обществен транспорт".

    Когато стойността и времето за пътуване с обществен транспорт или с ЛМПС са еднакви, коя е силата, която ще ме накара да предпочета обществения транспорт?
    Психиката ти. Примерно ако си хипохондрик.
    Аз примерно, ако цената и времето ми е еднаква, това не е предпоставка да избера транспорта автоматично, защото върху кантара са да кажем и удобството, и комфорта на личното пространство, да не ме вали дъжд, да си слушам музика и всякакви от този род.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #165
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако пътуването с обществен транспорт ми пести по 1 час дневно, бих предпочел музиката да си я слушам вкъщи вместо по светофарите


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •