Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 184

Thread: Ще има ли закон за нормите на вредните газове ?

  1. #16
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми фърли му 50-е кинта под колата и ще видиш че имаш катализатор.

    Е да ама ако хвърлиш днес 50 лв на някои и утре друг те спре за това пак ти ще се размажеш от буквално захвърляне на вятара педесетачки ...

    ---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Сутринта на път за работа попаднах на Вартбург
    Не знам какво ЕВРО е но ме отрови ! Как минават каквито и де е прегледи ? Всичко е прах и мъгла !

    И аз това се замислих вчера .. толко москвичи , лади и др коли на по 20 ~ 30 дори и повече години се карат .. че няма да е от никакво значение .. само ще ни порязват
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Така би трябвало да бъде, но е пълно с "състезатели" по улиците с спортни гърнета, които задействат алармите на другите коли. За съжаление не съм виждал да спират от движение такива!
    Ами от 22.00 нататък до към 02.00 ела да видиш какво става по бул Вл. Варненчик с мотори.После дръпките се чуват идеално чак от Петрол към летището дето е.Ма КАТ и районното са по-близо до там отколкото аз на автогарата обаче никой не си мърда задника да отиде и да ги сгащи.Еле пък ако видиш как минават на обратно с изключени фарове....Та от Младост имало много жалби ама....да ти кажа де дремят ченгетата в колите - под Топлофикация на паркинга на клуба на СБА и до нас в уличката до канала.Щото не знам толкова коли колкото мотори да вдигат шум.
    Last edited by dimitar_vd62; 30-09-2015 at 22:21.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ами от 22.00 нататък до към 02.00 ела да видиш какво става по бул Вл. Варненчик с мотори.После дръпките се чуват идеално чак от Петрол към летището дето е.Ма КАТ и районното са по-близо до там отколкото аз на автогарата обаче никой не си мърда задника да отиде и да ги сгащи.Еле пък ако видиш как минават на обратно с изключени фарове....Та от Младост имало много жалби ама....да ти кажа де дремят ченгетата в колите - под Топлофикация на паркинга на клуба на СБА и до нас в уличката до канала.Щото не знам толкова коли колкото мотори да вдигат шум.
    Занижения контрол умишлено се толерира от властите, които и да са те, защото не искат да губят електорат. А направят ли по - ефективен контрола, сигурно на десетки или стотици хиляди ще им се наложи да ползват градския транспорт.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  4. #19
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Каква е логиката - бих гласувал за тези които ще въведат ред.Ако властите въведат ред ще спечелят електорат, ако си затварят очите няма причина да гласувам за тях.А това че 10-20-200-1000 лумпена ще хадят пеш или с рейса е все дно, те и без това не са от тези дето се интересуват от това кой е на власт, сиреч не са електорат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #20
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Абе тя България шахти и отводнителни системи няма, хората за кой ли път ли ги потапя и домовете им отиват по дяволите, вие закон за вредните емисии.Цялата ние бир таман.Спрете да карате кюмюр, ми си вземете по един свински парк на газ и проблема е решен.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #21
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Каква е логиката - бих гласувал за тези които ще въведат ред.Ако властите въведат ред ще спечелят електорат, ако си затварят очите няма причина да гласувам за тях.А това че 10-20-200-1000 лумпена ще хадят пеш или с рейса е все дно, те и без това не са от тези дето се интересуват от това кой е на власт, сиреч не са електорат.
    Логиката е, че се позволява на сравнително бедни да притежават и употребяват автомобили, които иначе не би трябвало да са в движение, но хората нямат средства за нов или да поддържат настоящия си в изправност. Няма какво да се лъжем, огромна част от автомобилите са изгнили, горят масло, нямат спирачки и т.н. и т.н. В държава като Англия или Германия тези автомобили ще бъдат спрени от движение. Сега си помисли някоя партия да накара стотина хиляди човека да си бракуват колите. Кой ще гласува за нея? Последните години започнаха уж нещо да затягат режима на техническите прегледи, но преди това се случиха ужасни катастрофи с много жертви, като причината бяха неизправни автобуси, камиони... Въпреки това пак си минаваме прегледите като едно време. За мен това ясно показва
    показва липсата на политическа воля. На приказки сме много силни, говорим, че трябва контрол, а после пак слагаме рециклирани носачи, дето бай Някойси им е напълнил шарнира, щото оригиналните са скъпи.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз разбрах за шума на мотористите бе....еми да така е....аз затова питам тия на прегледа за истинското състояние на колата за да си я вкарам в ред ако е нужно, а и винаги минавам през сервиза за предварителен оглед, не са знае в кой момент може те изненада напукано маркуче примерно....виж ся, щом има пари всяка вечер да пие,щом има пари да си купи половин тон грозде за вино начи ама пари да си смени гумите,маркучетата или там каквото е.Да не говорим за крушки по мигачите,задните светлини ипрочие че те не струват една заплата ма понеже го мързи да си направи труда почва да търси познати.Абе сложно нещо е манталитета на българина.
    Last edited by dimitar_vd62; 01-10-2015 at 00:54.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Логиката е, че се позволява на сравнително бедни да притежават и употребяват автомобили, които иначе не би трябвало да са в движение, но хората нямат средства за нов или да поддържат настоящия си в изправност. Няма какво да се лъжем, огромна част от автомобилите са изгнили, горят масло, нямат спирачки и т.н. и т.н. В държава като Англия или Германия тези автомобили ще бъдат спрени от движение. Сега си помисли някоя партия да накара стотина хиляди човека да си бракуват колите. Кой ще гласува за нея? Последните години започнаха уж нещо да затягат режима на техническите прегледи, но преди това се случиха ужасни катастрофи с много жертви, като причината бяха неизправни автобуси, камиони... Въпреки това пак си минаваме прегледите като едно време. За мен това ясно показва
    показва липсата на политическа воля. На приказки сме много силни, говорим, че трябва контрол, а после пак слагаме рециклирани носачи, дето бай Някойси им е напълнил шарнира, щото оригиналните са скъпи.


    А ти що си мислиш, че хората в белите държави си слагат само оригинални носачи и т.н.? Кво викаш а, те в Германия парите растът по дърветата Като бананите в Африка Като ти кажат само 80 евро на час за труд и ще мигаш на дълги и на къси.Не можеш да си платиш само трудъ.Разликата е че хората там слагат изправни части, макър и от моргата, инспектора който прави прегледа го интересува в момента да е в изправност, а не да ли е ново и оригинално, а при нас буквално си минават прегледа със хиляда и сто неща неизправни.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  9. #24
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    А ти що си мислиш, че хората в белите държави си слагат само оригинални носачи и т.н.? Кво викаш а, те в Германия парите растът по дърветата Като бананите в Африка Като ти кажат само 80 евро на час за труд и ще мигаш на дълги и на къси.Не можеш да си платиш само трудъ.Разликата е че хората там слагат изправни части, макър и от моргата, инспектора който прави прегледа го интересува в момента да е в изправност, а не да ли е ново и оригинално, а при нас буквално си минават прегледа със хиляда и сто неща неизправни.
    Ако нямаш пари, не си купуваш кола! Тогава няма да мигаш на парцали . Разликата е, че не можеш да минеш ТУВ със счупена кола там, а тук може, че дори и до пункта за ГТП не я караш /поне преди можеше, сега с камерите на съм съвсем сигурен/, както и ти си написал. Въобще не сравнявам цени тук и там.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Сигурен съм че ако въведат данъчни облекчения както на колите до 101кс, доста от нас ще искат да си боднат по едно катализаторче. То и сега си пише в талона евро... незнам колко си ама кой го ебе за екологията от държавниците, важното е кинти да се вземат от хорицата. А всъщност къде е логиката за новите коли да се умножава x2 пътния данък, за коли 5-14г да е x1.5, а за старите батози x1 ? Българска работа...?
    Пс Как не са се сетили да въведат и данък екология?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Този който има пари за нова кола, ще има и за голям данък. Обратно, ако си купил кола за 1000 лв, няма да имаш и за данък.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Сигурен съм че ако въведат данъчни облекчения както на колите до 101кс, доста от нас ще искат да си боднат по едно катализаторче. То и сега си пише в талона евро... незнам колко си ама кой го ебе за екологията от държавниците, важното е кинти да се вземат от хорицата. А всъщност къде е логиката за новите коли да се умножава x2 пътния данък, за коли 5-14г да е x1.5, а за старите батози x1 ? Българска работа...?
    Пс Как не са се сетили да въведат и данък екология?
    Няма логика. Или поне смислена такава. Ако ще се придържаме към някаква смислена логика, би трябвало данъкът на новите коли да е по-малък.
    А ако някой твърди, че законите са такива, каквито са защото данъкът е обвързан по някакъв начин с годишния пробег, защо просто да не се раздели пътния данък на 2 части:

    1 - Данък собственост. Скъп автомобил - висок данък, както е за всяко друго имущество.

    2 - Пътен данък, който е най-правилно да се включи в цената на горивата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Айде, честито. Дали е вярно?
    http://www.autobild-bulgaria.com/%D1...E%D1%80%D0%B8/
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Все едно не знаеш как минават колите на преглед. Тези нещастници какво искат? Да оставят хората без коли ли?

    ---------------------------------------------------
    Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #30
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Айде, честито. Дали е вярно?
    http://www.autobild-bulgaria.com/%D1...E%D1%80%D0%B8/
    Сега в София, след това и в други градове....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •