Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Какво означава това?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default Какво означава това?

    Здравейте колеги.

    Това ми се появи на таблото,а не знам какво точно означава.Сипах си дизел в Шел и 140 коня кола,не искаше да върви повече от 150.
    При едно изпреварване,като я настъпих на 3-та,зад мен такъв облак остана,че нищо не се виждаше.Тя си пуши повече от нормалното,но тоеа което видях в огледалото,не го изкарва и "виетнамка"...
    Убеден съм,че нафтата е била менте и ще търся телефон,за да им пратя проверка.

    Та предполагам,че е дюза.Поразрових се из нета,но никакво подобно изображение не открих и реших да ви питам...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails БК.jpg  

  2. #2
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    хмм мен ми прилича на щеката за маслото ?? да си провериш маслото може би ..

    Но не вярвам .. най-вероятно е дюза щом казваш че много пуши колата ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    хмм мен ми прилича на щеката за маслото ?? да си провериш маслото може би ..

    Но не вярвам .. най-вероятно е дюза щом казваш че много пуши колата ..
    Проверих маслото,но всичко изглежда както обикновено...

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми това ми прилича на щека, може би поради промяна във вискозитета на маслото налягането се е променило и някакъв датчик го засича и те подсеща да го смениш.Не съм много запознат но дюзата си има символ и той не прилича на този.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5

    Default

    Не намирам иконката в упътването, но изглежда предупреждава за ниско ниво на маслото. При палене ли се появи? Може колата просто да е била под наклон и за това да е светнало.



  6. #6
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    По принцип означава , че иска да се долее масло / ниско ниво на маслото/ , но явно нещо е станало и щом нивото на маслото ти е добре ....
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Gecovski View Post
    Здравейте колеги.

    Това ми се появи на таблото,а не знам какво точно означава.Сипах си дизел в Шел и 140 коня кола,не искаше да върви повече от 150.
    При едно изпреварване,като я настъпих на 3-та,зад мен такъв облак остана,че нищо не се виждаше.Тя си пуши повече от нормалното,но тоеа което видях в огледалото,не го изкарва и "виетнамка"...
    Убеден съм,че нафтата е била менте и ще търся телефон,за да им пратя проверка.

    Та предполагам,че е дюза.Поразрових се из нета,но никакво подобно изображение не открих и реших да ви питам...
    Да беше написал кой модел ти е таралясника и хората щяха да ти кажат! Също така в User Manual-а на автомобила всяка иконка е описана за какво е !
    Хайде сега дерзай.....
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Да беше написал кой модел ти е таралясника и хората щяха да ти кажат! Също така в User Manual-а на автомобила всяка иконка е описана за какво е !
    Хайде сега дерзай.....
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp,6 marce-DISTINCTIVE SELENIA WR DIESEL 5W40 - ей това е,дори и масло е същото

    ---------- Post added at 19:27 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Не намирам иконката в упътването, но изглежда предупреждава за ниско ниво на маслото. При палене ли се появи? Може колата просто да е била под наклон и за това да е светнало.
    Колата беше на равно.Запалих я и светна.Проверих нивото,а до смяна имам още около 3 000 км.Ако не спре да свети,ще го сменя,нищо,че има да изкара още километри.

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    По принцип означава , че иска да се долее масло / ниско ниво на маслото/ , но явно нещо е станало и щом нивото на маслото ти е добре ....

    Аз точно това исках да разбера - какво означава.Благодаря.Сега поне знам,че свети заради маслото(дано да е грешка ) и ако продължава,ще взема мерки

  9. #9

    Default

    Ако решиш да сезираш за горивото: http://www.damtn.government.bg/index...id=195&lang=bg

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не изписва ли някакво инфо на борда ?

    При мен когато се появи символ изписва и някакво инфо, въпросния символ при мен значи ниско ниво на маслото (откакто смених датчика за нивото от време на време си показва някакви такива глупости въпреки че нивото е на макс по щеката).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно датчикът за ниво на маслото е дефектирал или връзката до него не е наред и поради това се получава лъжлива информация, че нивото на маслото е ниско.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Всъщност символа и описанието какво означава си го има в книжката, явно не си търсил достатъчно - означава, че датчика за нивото на маслото прави проблем
    ENGINE OIL SENSOR FAILURE (JTD versions)
    The message + symbol are shown on the display when there is a failure in the engine oil level
    sensor. Contact Alfa Romeo Authorized Services as soon as possible to have the fault eliminated

    Маслото си е в ред, търси датчик. А за изпушването нещо не ми се връзва това да е причината.
    Last edited by tym56; 04-10-2015 at 09:31.
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Имайте предвид че символа е един и същ за проблемен датчик и ниско ниво. Аз залагам на окислена букса на датчика. Намира се в задния край на картера, близо до мястото където влиза щеката. Датчика не го пипай ако не си 100% сигурен че е дефекторал, защото лесно се чупят.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Едно странично предложение. Преди сложните манипулации погледни какво ти показва като време за следващо сервизно обслужване. Аз така веднъж забравих да го нулирам и ефекта беше подобен. Това че пуши може да е съвпадение и да се дължи на друго
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  15. #15
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Пушенето според мен е от кофти нафта, щом след зареждането се е появило и колата е аха умряла. Най-лесния вариант е да извадиш нафтата от резервоара, намираш релето за помпата и го вадиш, замостваш силовите му контакти и по този начин ще накараш помпата принудително да работи. Вадиш маркуча от филтъра, този който идва от резервоара. Изтокваш всичко докато спре да излиза. Преди това си си подготвил в туба хубава нафта от бензиностанция, след изтокването я наливаш. Разкачаш мостчето и слагаш реленцето на мястото му. Даваш 3-4пъти на контакт без да палиш за да може помпата да обезвъздуши системата, палиш и караш, известно време ще е същата работа заради старата нафта във системата. Ако не те мързи изкарай и филтъра и излей старата нафта преди това, но след тази манипулация ще трябвя малко по продължително обезвъздушаване. Като сложиш ухо на гърловината на резервоара се чуват бълбуци като има въздух. Успех и дано се размине с това. Ако пък няма промяна просто ще си долееш това което си изтокал. 20лв още нафта няма да са ти излишни ако греша.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •