Results 1 to 13 of 13

Thread: Смяна CD с NAV

  1. #1

    Default Смяна CD с NAV

    Здравейте,
    понеже смятам да си взимам 159 SW Ti
    Днес гледах колата но няма Навигация а аз искам да има,
    което попринцип мислех , че е елемантарно но се оказа не точно така. Тази която искам да купя е с касетофон който е с 1 см поп малък отвор на централната конзола спямо друга 159 която имаше до нас.
    Някой знае ли каква е врътката и ще може ли да си сложа оргиналната навигация ?

  2. #2

    Default

    Ако искаш да сложиш оригинална навигация трябва да смениш централната конзола заради размера. Ако сложиш нещо различно което се предлага на пазара 2 ДИН нямаш проблем.Продават се приставки за около 50-60 лв и в нея си монтираш Пайнер,Сони, китаец каквото си избереш.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  3. #3

    Default Мерси

    Мерси за отговора но човечеца ми звънна днес и ми каза , че е решил да не продава колата .

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Стара тема, ама имам питане. Искам да сменя оригиналното CD, което е без навигация с нова мултимедия. Има някаква черна кутия, която е под корпуса на CD-то, не знам за какво служи и дали мога да я махна, за да сложа 1дин или 2дин.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Стара тема, ама имам питане. Искам да сменя оригиналното CD, което е без навигация с нова мултимедия. Има някаква черна кутия, която е под корпуса на CD-то, не знам за какво служи и дали мога да я махна, за да сложа 1дин или 2дин.
    Ако имаш Blue&Me - това е модула - намира се под Цд-то - в долната чат на отвора. Черна пластмасова кутия с доста кабеляк.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    От тук може ли да се стигне до извод, че за колите със старата навигация не се предлага Blue and Me, тъй като няма къде да се монтира модула, или просто е монтиран на друго място?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Не. Мисля,че корпуса на навигацията е като за 1 дин.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Не. Мисля,че корпуса на навигацията е като за 1 дин.
    Моята е с голямата навигация, от 1вите серии, корпуса е 2дин, съответно няма място под/зад/над и където и да било около нея, дори кабелите се прибират с доста често споменаване на всички италиянски майки участвали коствено в автомобилостроенето
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Само новата навигация е малък формат от задната страна. За нея не може да не се предлага блутут, тъй като тя няма слот за СИМ карта. Въпросът ми е относно старата, пълноформатна навигация.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #10

    Default

    Привер , да отворя темата отново някой колега правил ли го е на своята? Намерих навигация втора ръка, но няма код към нея. Има ли как да намеря код?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  11. #11

    Default

    Ако знаеш номера на рамата на колата от която е свалено + номера на самата навигация + 150лв ауто италия ще ти дадат код карта.
    Може да има и други варианти.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Ако знаеш номера на рамата на колата от която е свалено + номера на самата навигация + 150лв ауто италия ще ти дадат код карта.
    Може да има и други варианти.
    Мерси колега, а в ауто италия без номер на рама , няма как така ли ?

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  13. #13

    Default

    Не зная. На мен това ми искаха. Може да пробваш да се чуеш с тях преди да ходиш.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •