Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Замяна на дебитомер.. дискусия!?

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    dansguardian, изразът "това няма как да се случи" е от кретенската лексикология на продавачките в моловете, завършили УНСС или НБУ.
    Колегата не иска да му се случи, а да му стане.
    Освен това, тука любители няма.
    Всеки е професионалист е нещо
    По темата:
    Колега, защо не изскубеш един комп Марелли от боксер и не пробваш с него. Насаждаш му МАП сензора, за температурата на водата и въздуха сензорите и потенциометъра на дросела. Ламбда сондата и импулсният датчик мисля, че ще се разберат!

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

    dansguardian, изразът "това няма как да се случи" е от кретенската лексикология на продавачките в моловете, завършили УНСС или НБУ.
    Колегата не иска да му се случи, а да му стане.
    Освен това, тука любители няма.
    Всеки е професионалист в нещо
    По темата:
    Колега, защо не изскубеш един комп Марелли от боксер и не пробваш с него. Насаждаш му МАП сензора, за температурата на водата и въздуха сензорите и потенциометъра на дросела. Ламбда сондата и импулсният датчик мисля, че ще се разберат!

    Идеята ми беше да се премахне, по-скоро замени тоя проклет дебитомер... Вариант да се смени целия компютър също е в играта (MegaSquirt ). Даже тоя вариант ще е още по-добър защото по-лесно ще се настроива след това заради духалото... Принципно не се плаша от електроника и механика и е въпрос на желание в случая да се захвана, защото колата и в момента работи идеално!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Потърси подобни тема из нета:
    http://www.carlton24v.co.uk/afmmaf.htm


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #18

    Default

    [QUOTE=mordohy;1444195]dansguardian, изразът "това няма как да се случи" е от кретенската лексикология на продавачките в моловете, завършили УНСС или НБУ.
    Колегата не иска да му се случи, а да му стане.
    Освен това, тука любители няма.
    Всеки е професионалист е нещо
    По темата:
    Колега, защо не изскубеш един комп Марелли от боксер и не пробваш с него. Насаждаш му МАП сензора, за температурата на водата и въздуха сензорите и потенциометъра на дросела. Ламбда сондата и импулсният датчик мисля, че ще се разберат![COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

    Колега Mordohy, сърдечно ти благодаря за точната преценка за лексикалните ми умения! Само не разбрах от феноменалното ти ноу-хау:

    "Насаждаш му МАП сензора, за температурата на водата и въздуха сензорите и потенциометъра на дросела."

    на някоя зеленчукова борса ли те светнаха и кой е най-подходящия месец за "насаждане", но вероятно имаш опит с мушкато и можеш да ми подскажеш. Или да се допитаме до специалист по мелиорациите...
    Former Alfa owner.

  4. #19
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    dansguardian, изразът "това няма как да се случи" е от кретенската лексикология на продавачките в моловете, завършили УНСС или НБУ.
    Колегата не иска да му се случи, а да му стане.
    Освен това, тука любители няма.
    Всеки е професионалист е нещо
    По темата:
    Колега, защо не изскубеш един комп Марелли от боксер и не пробваш с него. Насаждаш му МАП сензора, за температурата на водата и въздуха сензорите и потенциометъра на дросела. Ламбда сондата и импулсният датчик мисля, че ще се разберат!

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

    dansguardian, изразът "това няма как да се случи" е от кретенската лексикология на продавачките в моловете, завършили УНСС или НБУ.
    Колегата не иска да му се случи, а да му стане.
    Освен това, тука любители няма.
    Всеки е професионалист в нещо
    По темата:
    Колега, защо не изскубеш един комп Марелли от боксер и не пробваш с него. Насаждаш му МАП сензора, за температурата на водата и въздуха сензорите и потенциометъра на дросела. Ламбда сондата и импулсният датчик мисля, че ще се разберат!
    Това само на 8в ли може да се направи, с ЕКУ от боксер?

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    dansguardian, оспамихме темата на Мимо. Форумът е български. Постарай се да пишеш на български, а не на руски или английски с български думи. Аз също съм правил подобни простотии, но съм се коригирал, а не съм пращал съфорумниците да питат на борсата как се сади пиперо!
    Темата е чисто практическа и няма да се размине без "садене" "присаждане" "кълцане" и "мамата"
    Иначе на теория поне половината форум може да каже как да се построи един нов инжекцион.
    Другата половина знае от къде да изплагиатства.

    pyle, аз тая трансформация я мислех от преди седем-осем години. Дискутирал съм я много пъти и с нашите гаражисти, с Fade, с Петко, с гръцкия форум и навсякъде стигахме до измислени от нас пречки и как няма да стане. Най-радикални бяха от ленинградския форум. Там направо ми казаха" Абе слагай пък ще видим какво ще стане"
    Това и направих. Смених само задният капак на мотора, за да има къде да сложа импулсния датчик.Останалото "насадих" от 1.4. Резултатът е убийствен. Имах съмнение, че трябва да сложа дюзи с дебит 170-180, което е логично. При мотор 1.4 те бяха 140. Новия е 1.7 8В. В началото палеше, но гаснеше и се наложи да си поиграя с ТПС-а. Отидох до Кн и се върнах на бензин и всичко си дойде на мястото, въпреки, че сложих дюзи от 18-2.0 от ТС, любезно подарени ми от ЛюбоРед. Стига ламбдата да е наред и останалите сензори, компа се адаптира сам.
    Относно въпросът ти, дали това става само на 8В.
    Не съм напълно сигурен, но си мисля, че ще стане. Особено ако ще се кара главно на газ. При Марелли инжекциона предварението се определя от оборотите, ТПС-а, МАП сензора и вероятно от ламбдата. Явно основният проблем е в предварението, а не в подаването на гориво. Тука говоря при напълно изправни инжекциони. И пак от позицията на моя опит.
    Мнозина си мислят, че разликата между 8В и 16 В е в площта на отворите на клапаните.
    Това е напълно погрешно.
    Истината е, че когато имаме по няколко клапана за режим, то те са много по-малки, а следователно много по-леки. Това означава, че им действуват много по-малки инерционни сили. Казано на човешки език, такива клапани отварят и затварят много по-бързо. Тоест моторът може да развива много по-високи обороти. От това и се вдига мощността. Проблемът със закъснението на клапаните за първи път е решено в Дукати. Там клапаните се затварят принудително, а не само от пружината.
    От цялото ми бръщолевене е видно, че трябва да се пробва.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    dansguardian, оспамихме темата на Мимо. Форумът е български. Постарай се да пишеш на български, а не на руски или английски с български думи. Аз също съм правил подобни простотии, но съм се коригирал, а не съм пращал съфорумниците да питат на борсата как се сади пиперо!
    Темата е чисто практическа и няма да се размине без "садене" "присаждане" "кълцане" и "мамата"
    Иначе на теория поне половината форум може да каже как да се построи един нов инжекцион.
    Другата половина знае от къде да изплагиатства.

    pyle, аз тая трансформация я мислех от преди седем-осем години. Дискутирал съм я много пъти и с нашите гаражисти, с Fade, с Петко, с гръцкия форум и навсякъде стигахме до измислени от нас пречки и как няма да стане. Най-радикални бяха от ленинградския форум. Там направо ми казаха" Абе слагай пък ще видим какво ще стане"
    Това и направих. Смених само задният капак на мотора, за да има къде да сложа импулсния датчик.Останалото "насадих" от 1.4. Резултатът е убийствен. Имах съмнение, че трябва да сложа дюзи с дебит 170-180, което е логично. При мотор 1.4 те бяха 140. Новия е 1.7 8В. В началото палеше, но гаснеше и се наложи да си поиграя с ТПС-а. Отидох до Кн и се върнах на бензин и всичко си дойде на мястото, въпреки, че сложих дюзи от 18-2.0 от ТС, любезно подарени ми от ЛюбоРед. Стига ламбдата да е наред и останалите сензори, компа се адаптира сам.
    Относно въпросът ти, дали това става само на 8В.
    Не съм напълно сигурен, но си мисля, че ще стане. Особено ако ще се кара главно на газ. При Марелли инжекциона предварението се определя от оборотите, ТПС-а, МАП сензора и вероятно от ламбдата. Явно основният проблем е в предварението, а не в подаването на гориво. Тука говоря при напълно изправни инжекциони. И пак от позицията на моя опит.
    Мнозина си мислят, че разликата между 8В и 16 В е в площта на отворите на клапаните.
    Това е напълно погрешно.
    Истината е, че когато имаме по няколко клапана за режим, то те са много по-малки, а следователно много по-леки. Това означава, че им действуват много по-малки инерционни сили. Казано на човешки език, такива клапани отварят и затварят много по-бързо. Тоест моторът може да развива много по-високи обороти. От това и се вдига мощността. Проблемът със закъснението на клапаните за първи път е решено в Дукати. Там клапаните се затварят принудително, а не само от пружината.
    От цялото ми бръщолевене е видно, че трябва да се пробва.
    Да разбирам ще си сложил на 16v TS еку от боксер? Ако да, какви датчици промени за да се случи и какъв точно беше убийствения резултат - вървеж, разход на гориво, динамика? Импълсен датчик и аз имам и на двата вала ако не се лъжа, ТПС на 16в достатъчно интелигент ли е да подава адекватна информация без дебитомера? Какво ще рече заден капак на мотора?

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тук си говорите за доста различни неща май,май

    П.С.До автора на темата.Защо ти е да си присаждаш дебитомер,който е консуматив на по-новите коли,самия факт,че твоя е изкарал около 20 г. трябва да ти говори.Ако искаш почти всяка година да сменяш една пластмаса за 240-600 лв. действай,но за мен това е безмислено.Има за твоята кола рециклирани/при това доста добре/ дебитомери на добра цена/слагал съм няколко такива/,колата се променя коренно и пада разхода драстично.

    П.С.2.Не си мислете че Мега смърт се настройва ей така лесно,пред вас на улицата,освен електрониката трябва да се сменят още няколко компонента.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Къде ги рециклират тия дебитомери или от къде да си взема рециклиран.

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pesho ot vraca View Post
    Къде ги рециклират тия дебитомери или от къде да си взема рециклиран.
    От Ибей
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Напълно съм съгласен с колегата Мъри, не е разумно да търсиш начин да се чекеш съсъ стотици левове за пластмаса, която да сменяш честичко.
    В този ред на мисли, дали няма начин да се нагоди стар дебитомер към новите мотори? Аз бих направил точно това. Взе да ми писва да се занимавам с боклучавите пластмаси на бош.

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе то на тоя принцип, дай да се върнем към карбураторите, щото там пък е съвсем евтино-няма инжектори, няма датчици... Обратно на тая логика, предполагам, че съвременните дебитомери имат предимства пред тия с клапата - най-малко не ограничават дебита. Но ми стана много интересно това за Магнети Марели компа, дето го каза колегата mordohy и го моля да даде малко повече подробности-само за боксери ли е това, има ли други теми, където да е обсъждано подробно?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •