Results 1 to 2 of 2

Thread: Шум при студен двигател

  1. #1

    Default Шум при студен двигател

    Здравейте, имам Алфа 147 1.9JTD 115 коня 2003г.. Не бях я палил 3-4 дни и след като отново се наложи да я подкарам, след запалване дочух странен звук(звук от стържене на желязо в желязо или просто стържене ) под капака. В движение шумът не се чува. След като изминах 1-2 км. спрях и загасих колата и я запалих отново, шумът изчезна. Като цяло от тогава, всеки път, когато запаля колата на студен двигател се чува този шум след запалването. След малко движение вече шумът изчезва и паля-гася, шумът го няма, тоест има го само при студен двигател. Искам да попитам какво може да е и доколко е сериозен проблема!

    Благодаря!

  2. #2
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Aми аз така бях миналата зима, след смяна на ролки и ангренажи имах едно цъкане сутрин на студено.Докато стигна до сервиза да чуе майстора - няма тракане и така цяла зима. Проблема се разреши пролетта като ми гръмна турбото. Износена втулка на остта и преди маслото сгрее и да облее остта на турбото си е цъкало / май опира перката на турбината в корпуса или кой знае къде, защото се мести по ос/. Искрено се надявам , че твоето е нещо по-дребно, но търси проблема , че аз лично останах на 300 км от Русе тогава, беше неделя и колата ми имаше 300 кила багаж ! Репатраци и приключения.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •