Results 1 to 6 of 6

Thread: Сваляне на всмукателен колектор 2,4 20V

  1. #1
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default Сваляне на всмукателен колектор 2,4 20V

    Взех да разглабям колата да чистя колектора и след като разглобих всичко колектора неизлиза... Заклинва се в десния ъгъл някой знае ли каква е хватката да го изкарам?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вадиш горивната помпа, надявам се си източил антифриза преди това, че 1ви цилиндър можеш да го удавиш, оная тръбичка дето излиза от колектора с маркучето към разлирителния съд сещаш ли се ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    извадил съм помпата развил съм болтовете колектора илзиа по шлиците донякъде ама запира от страната на ремъка.. и толкова неще да излезе

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

    излиза че трябва да се свали капака където е колелото на помпата.. дали може да се извади леко без да се маха ремъка? чю
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Едва ли ще стане така, най-добре си я намести на белези и така пробвай по този начин който мислиш, после задължително проверка преди палене. Аз бих я разколачил, като ще е гарга да е рошава, т.е. всичко едно по едно и внимателно. И внимавай с антифриза дето ти писах по-горе че си ебало мамата после..., аз вадих свещите че 1ви се удави, тя па едната се скъса и станА голям филм, разпробиване, вадене на парчетото през дюзата, ебаси мамата беше 2 дена, ама стана де, наскоро имаше и леки корекции по софта и сега е голяма чума, хем не е много назобана
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    Антифриза не ми направи проблем ама ми се искаше да мине без да се сваля ангренажа само с зацепване на ролката. Утре ще разгледам какво ще мога да свърша.. А това желязо на снимката на колко болта се държи
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  6. #6
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by redshark View Post
    Антифриза не ми направи проблем ама ми се искаше да мине без да се сваля ангренажа само с зацепване на ролката. Утре ще разгледам какво ще мога да свърша.. А това желязо на снимката на колко болта се държи
    Без да свалиш това желязо няма да стане работата.Ебе заигравка си е.И помпата на хидравликата ще ти пречи.До колкото си спомням,тази плоча се държи на три болта.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •