Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 72

Thread: Първа кола- Алфа??

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Първа кола- Алфа??

    Здравейте,скоро мисля да си купя първа кола ,като разполагам с 2500-3000 макс и Алфите в този ценови клас като характеристики и дизайн отвътре много ми харесаха.Доста хора обаче ме уплашиха с приказки ,че е страшно трудно за поддържане, алфите в този ценови клас често се разваляли и т.н. Какво е вашето мнение?

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Wolf_111 View Post
    Здравейте,скоро мисля да си купя първа кола ,като разполагам с 2500-3000 макс и Алфите в този ценови клас като характеристики и дизайн отвътре много ми харесаха.Доста хора обаче ме уплашиха с приказки ,че е страшно трудно за поддържане, алфите в този ценови клас често се разваляли и т.н. Какво е вашето мнение?
    Ами Алфата си е Алфа... Нее Опел или Форд или нещо си... Иска грижи и обич и въпреки това може да те изненада неприятно във всеки един момент!!! Редом с това обаче когато я караш ще се усмихваш!!!
    За честото разваляне несъм много съгласен, ако се вземе читав екземпляр няма да имаш кои знае какви ядове, като нее ясно дали ще е бензин или дизел ( и двете си имат + и - )! Какво ще се гледа като модел!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Wolf_111 View Post
    Здравейте,скоро мисля да си купя първа кола ,като разполагам с 2500-3000 макс и Алфите в този ценови клас като характеристики и дизайн отвътре много ми харесаха.Доста хора обаче ме уплашиха с приказки ,че е страшно трудно за поддържане, алфите в този ценови клас често се разваляли и т.н. Какво е вашето мнение?
    Би ли попитал въпросните хора колко алфи са притежавали, щот съм сигурен че даже не знаят колко свещи има ТС мотора.И ако им вкарам колите на същите тия хора в сервиз ще се окаже че са вържи с тел ремонтирани.Нима очакваш за 2000 кинта да вземеш кола обслужена и в пълна техническа изправност.И много зависи кой ти я ремонтира.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Алфата иска грижа и внимание, ако искаш да земеш кола, която само и единствено да караш се огледай другаде. Много важно е да си купиш читав екземпляр каквато и марка да е, за жалост с автомобили на тази възраст и незнаен пробег има голяма доза късмет. Успех с покупката!

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Трябва да знаеш,че за тези пари каквото и да вземеш ще си има ремонти всичко е късмет!!! Частите не са кой знае колко по-скъпи. Ориентирал ли си се към модел?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Wolf_111 View Post
    Здравейте,скоро мисля да си купя първа кола ,като разполагам с 2500-3000 макс и Алфите в този ценови клас като характеристики и дизайн отвътре много ми харесаха.Доста хора обаче ме уплашиха с приказки ,че е страшно трудно за поддържане, алфите в този ценови клас често се разваляли и т.н. Какво е вашето мнение?
    Здравей колега! Направил си точният избор за марка автомобил за първа кола. А аз бих допълнил и модела - 156 1.9JTD 115 к.с. По мнение на много хора този мотор е много здрав и надежден. Ако се ремапне може да се извлече мощност около 150 к.с. без това да предизвика повреда на някоя част. Една такава кола в добро състояние, произведена 2001-2002 година, може да се намери за около 3000 лв. След това обаче започва шоу програмата, приготвяш още едни 1500-2000 лв. за първоначално обслужване, носачи на предното окачване и още нещо.
    Former Alfa owner.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Колега, с риск да ме баннат от форума ще ти дам приятелски съвет- не си купувай Алфа. Още повече, това което е по улиците и автокъщите в България не са Алфи а фиати... И моята си е Фиат на едно 70-80%... Всичко за чупенето е 1000% вярно... Алфа си вземи като имаш 30 хиляди евро и или от магазина новичка или някоя класика набор на родителите ти - дето е истинска Алфа...
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  8. #8
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Съжалявам алфата, която караш колега ... щом се чупи толкова много. Аз 145-цата я карах 8 години преди да я продам и бях много доволен.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  9. #9
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Колега, с риск да ме баннат от форума ще ти дам приятелски съвет- не си купувай Алфа. Още повече, това което е по улиците и автокъщите в България не са Алфи а фиати... И моята си е Фиат на едно 70-80%... Всичко за чупенето е 1000% вярно... Алфа си вземи като имаш 30 хиляди евро и или от магазина новичка или някоя класика набор на родителите ти - дето е истинска Алфа...
    По твойта логика да не си купуваме и Ламбота, че са ебаси голфовете...

    Quote Originally Posted by VFTI
    Моя 10 годишен опит с италианските автомобили показва, че те не се чупят нито повече нито по-малко от немските им еквиваленти. За сметка на това са пък много по-красиви и приятни за каране. Уловката обаче е да не ги търсите на цени двойно по-ниските от на немските им еквиваленти.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    По твойта логика да не си купуваме и Ламбота, че са ебаси голфовете...



    Голфове са, да... ама ме съмнява половината форум да е дал депозит за Aventador...
    с факти ще боравя какво съм сменил за 2години и малко
    Предни амортисьори, тампони на предни носачи, генерация, предни дискове, накладки, 2 скоростни кутии(едната я отдавам на некадърното каране на един познат), съединител, термостат, ламбда сонда ( пак свети чека), температурен датчик, шофорска дръжка, водно съединение,
    имаше теч от вариатора, теч от гарнитура на капака на клапаните, капачката на маслото също протече...
    какво не е наред в момента с колата: парното работи само на вътрешен кръг ( потят се стъклата залудо)
    отзад нещо скърца ( почти сигурно изпуснал амотисьор плюс още нещо евентуално) придърпва на студен мотор, свети чека, предни спирачни апарати задържат при по-рязко спиране, харчи над 12/100 бензин градско,
    кантара е сдал багажа или му трябва настройка и задните спирачки не ловят добре, шофьорският прозорец не се отваря... пластмасите в салона тропат кошмарно, все едно таблото е направено от кутийки за тик-так... и още много други за които не се сещам в момента... Колата е 155 95 година... и беше пазена принципно... аз също не съм я карал дивашки... За 20 годишна кола е нормално да се чупи, така е, ама имам приятели с разни Хонди, Опели и тн кочини, които са по-скучни за каране от Алфата, ама не знаят как изглежда сервиза отвътре... Колкото издържи легендата-толкова... След това ако мога да си го позволя- кола от магазина в гаранция, ако не-ебал съм го ще си ходя пеш.
    Last edited by lamborghini miura sv; 11-12-2015 at 01:28.
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  11. #11
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Голфове са, да... ама ме съмнява половината форум да е дал депозит за Aventador...
    с факти ще боравя какво съм сменил за 2години и малко
    Предни амортисьори, тампони на предни носачи, генерация, предни дискове, накладки, 2 скоростни кутии(едната я отдавам на некадърното каране на един познат), съединител, термостат, ламбда сонда ( пак свети чека), температурен датчик, шофорска дръжка, водно съединение,
    имаше теч от вариатора, теч от гарнитура на капака на клапаните, капачката на маслото също протече...
    какво не е наред в момента с колата: парното работи само на вътрешен кръг ( потят се стъклата залудо)
    отзад нещо скърца ( почти сигурно изпуснал амотисьор плюс още нещо евентуално) придърпва на студен мотор, свети чека, предни спирачни апарати задържат при по-рязко спиране, харчи над 12/100 бензин градско,
    кантара е сдал багажа или му трябва настройка и задните спирачки не ловят добре, шофьорският прозорец не се отваря... пластмасите в салона тропат кошмарно, все едно таблото е направено от кутийки за тик-так... и още много други за които не се сещам в момента... Колата е 155 95 година... и беше пазена принципно... аз също не съм я карал дивашки... За 20 годишна кола е нормално да се чупи, така е, ама имам приятели с разни Хонди, Опели и тн кочини, които са по-скучни за каране от Алфата, ама не знаят как изглежда сервиза отвътре... Колкото издържи легендата-толкова... След това ако мога да си го позволя- кола от магазина в гаранция, ако не-ебал съм го ще си ходя пеш.
    Ами до колкото разбирам е ТС 16в, който си е скапан мотор и за мен... но може би не си случил на кола. Моята 155ца 93' 1,8 8V която е карах година ми е оставила друго впечатление, но все пак е старият мотор и беше без климатик и това изключва доста голяма част от проблемите ти. За шофьорското стъкло пробвай с WD40 да напръскаш направо върху бутона отгоре и може да има ефект (освен механизма да не е счупен). Иначе проблема със спирачките и аз съм го имал, шибания е голяма докато се раздвижат апаратите.
    Иначе за Опел и Хонда е ясно, че са много по-добри като здравина от Алфа, но там има други минуси... аз не се кефя да карам постоянно ръждива и гниеща кола. Имах от японските сивици 6та генерация ами един ден щях да се пребия като куче останал без спирачки, защото единия метален маркуч за спирачната течност се бе спукал от ръжда и резултата сам се досещаш какъв е...
    Така, че коли всякакви, въпроса е какво искаш да получиш за това което даваш...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    моята е същия двигател като твоята... купих я от приятел който си я гледаше добре, беше коректен, препоръчвал ми е майстори, търсил е части с мен и какво ли не. Конкретно с двигателя ядове, освен ламбдата и разхода дето не ми е по джоба не съм имал... но ходовата част, скоростите и всичко де работи с ток по тези коли е скандално калпаво... само руснаци и китайци могат да го направят по-зле... отделно родните пътища и менте частите допълнително скапват пейзажа... Като цяло в белите държави колите на 15-20 години не са евридейки, а са само за ентусиасти да си ги човъркат... Колегата се е подлъгал по това че са евтинки, съдейки по поста, но за поддръжката се гледа не колко струва сега, а колко е струвала като нова... и по всички пазарни закони, колко по-голяма е разликата между двете цени, толкова повече време ще прекарва в сервиза...
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Голфове са, да... ама ме съмнява половината форум да е дал депозит за Aventador...
    с факти ще боравя какво съм сменил за 2години и малко
    Предни амортисьори, тампони на предни носачи, генерация, предни дискове, накладки, 2 скоростни кутии(едната я отдавам на некадърното каране на един познат), съединител, термостат, ламбда сонда ( пак свети чека), температурен датчик, шофорска дръжка, водно съединение,
    имаше теч от вариатора, теч от гарнитура на капака на клапаните, капачката на маслото също протече...
    какво не е наред в момента с колата: парното работи само на вътрешен кръг ( потят се стъклата залудо)
    отзад нещо скърца ( почти сигурно изпуснал амотисьор плюс още нещо евентуално) придърпва на студен мотор, свети чека, предни спирачни апарати задържат при по-рязко спиране, харчи над 12/100 бензин градско,
    кантара е сдал багажа или му трябва настройка и задните спирачки не ловят добре, шофьорският прозорец не се отваря... пластмасите в салона тропат кошмарно, все едно таблото е направено от кутийки за тик-так... и още много други за които не се сещам в момента... Колата е 155 95 година... и беше пазена принципно... аз също не съм я карал дивашки... За 20 годишна кола е нормално да се чупи, така е, ама имам приятели с разни Хонди, Опели и тн кочини, които са по-скучни за каране от Алфата, ама не знаят как изглежда сервиза отвътре... Колкото издържи легендата-толкова... След това ако мога да си го позволя- кола от магазина в гаранция, ако не-ебал съм го ще си ходя пеш.
    Добре де, явно колата ти е на 500 000км, ако вземеш опел, хонда или нз си какво на тия километри как ще изглежда колата? Казвам, че е на 500 000, защото моята 156ца (която нали е по-чуплива от 155) е на 290 000, карам я вече над 4 години и определено не съм притеснен откъм многобройни ремонти. А, и любимият ми бонус, когато споря с някой, че алфите много се чупели - моята е на МЕТАН
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Добре де, явно колата ти е на 500 000км, ако вземеш опел, хонда или нз си какво на тия километри как ще изглежда колата? Казвам, че е на 500 000, защото моята 156ца (която нали е по-чуплива от 155) е на 290 000, карам я вече над 4 години и определено не съм притеснен откъм многобройни ремонти. А, и любимият ми бонус, когато споря с някой, че алфите много се чупели - моята е на МЕТАН
    Не, че се заяждам, но колко пъти прави ремонт по окачването за тези 4 години?

  15. #15
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Колега, с риск да ме баннат от форума ще ти дам приятелски съвет- не си купувай Алфа. Още повече, това което е по улиците и автокъщите в България не са Алфи а фиати... И моята си е Фиат на едно 70-80%... Всичко за чупенето е 1000% вярно... Алфа си вземи като имаш 30 хиляди евро и или от магазина новичка или някоя класика набор на родителите ти - дето е истинска Алфа...
    не .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •