Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Разлика в теглото

  1. #1
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default Разлика в теглото

    Здравейте, сега като дойде пролетта правя сметка да сглобя един двигател от Ланчия Дедра 2.0 8в турбо 180 к.с. 835A8.000, който лятото беше купен и разглобен, за да се изпипа всичко преди да се вгради в някоя кола. В началото плана беше да влезе в Браво ХГТ, след това го дадох за Алфа 156-ца. Управлението на Бравото беше перфектно, като беше с доста ниски(най-вероятно рязани) пружини, които взех от друго счупено ХГТ и джанти 16-ки с гуми 205/45. Предполагам, че окачването на 145-та е същото като на Бравото и би трябвало и управлението му да е същото, ако да кажем е със същите пружини и джанти с гуми. Като гледам техническите характеристики на Бравото и 145-та, Алфата е по-тежка от Бравото, защо? Кое й тежи повече? Каква е разликата в теглото на Бравото и Алфата, ако са без двигател и кутия? Тоест само оборудваното купе. Самия Туин Спарк ли е по-тежък като двигател или самото шаси тежи повече?

    Алфа 145 1.8 ТС 144 к.с. - собствена маса 1195 кг.
    Алфа 156 1.8 ТС 144 к.с. - собствена маса 1230 кг. (Такава имам)
    Браво 1.6 103 к.с. - собствена маса 1025 кг.
    Браво 1.8 113 к.с - собствена маса 1100 кг.

    Информацията я взимам от един и същи сайт, не знам дали е вярна. 156-та нормално да е по-тежка, все пак е седан, но разликата между 145 и Бравото е доста голяма.
    Като четох за управлението на 145-та има добри отзиви, 156-та също. Предполагам, че 156-та е доста по-устойчива в завойте и като цяло заради дължината си сравнение с хечбековете. От 145-та и Бравото кое е по-добро? Да предположим, че 145-та без двигател и кутия тежи 1000 кг., ако вътре се изчисти всичко възможно, ще падне ли на 860-870кг? Под изчистване имам напредвид пълен варел отвътре(със задни седалки), без странични прозорци, машинки за стъклата и т.н... Тоест колата с Дедровия двигател, би трябвало да дойде към 1050кг? Не ми се наливат пари в турбини и работи, заради това по-лесния вариант е да махнеш от теглото. С бате Илиян сме говорили и с работите, които ще взема ми каза, че ще дойде към 230 к.с. Колко е голяма разликата, ако 145-та е напълно оборудвана отвътре сравнение с това, ако е пълен варел? Докато карах Бравото разбрах, че няма как да съчетаеш два типа каране в едно. Меката возия е приятна, но не е стабилна. Многото гърнета заглушават готиния рев, който не е приятен на дълъг път. По-спортното окачване по наще пътища пълни с дупки е пълен кошмар на всекидневна кола, имах карта с отстъпка при зъболекаря. Стигнах до заключението, че за тая работа, трябва една кола, която си е стокова и една, която е направена за тая работа. Подсилването на шасито ще го има във всички случай, няма значение каква е колата.
    Бравото ми е омръзнало, дори да е по-леко от 145-та няма да го взема. Варианта е 145 или 156. Колко по-стабилна е 156 от 145, защото честно казано 156 ми идва малко дълга за тая работа? Като че ли по-клоня към 145.
    Очаквам всякакъв тип съвети, ще спра, че писаницата стана доста дълга. Самата идея на колата е да я изкараш един път в седмицата и да си направиш такъв кеф, че космите ти да са настръхнали до другия път.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  2. #2

    Default

    Преброих над 20 изречения след който имше въпросителна........ Надали можеш да получиш всички отговори или дори и половината по тоя начин....... Задай 3-4 по всеобхватни въпроса, улесни отговарящия с възможноста да ти отговори с да или не, и изчакай да се поразвие темата за да получиш отговори и на другите неща......
    156 ца може с много труд да се направи по устойчива от 145..........с малко труд и правилна насока 145цовата платформа може да се нправи по добре от стокова 156ца.......
    Тва от мен засега....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Така е, найстина малко неграмотно съм го написал, защото имам прекалено много въпроси, но не се чуствам удобно да ги напиша 20 един под друг, ако ме разбираш. Именно ти и ne0 очаквах да се намесите, защото съм виждал твой клип на Серес(ако не се бъркам) с 156 3.0 В6 и на ne0 145-та.

    Ето направо няколко въпроса, ти на най-важния вече ми отговори:
    1. Бравото като шаси по-леко ли е от Алфата или просто двигателя й тежи повече?
    2. Колко е голяма разликата във вървенето между оборудвана и варел? Да кажем като ускорение и време на писта.
    3. Заслужава ли си да оголиш колата отвътре, ако няма да караш по състезания? Колата ще се кара за кеф, може да се закара на Калояново да кажем, но няма да се ползва за състезания.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ScuderiaItalia View Post
    Ето направо няколко въпроса, ти на най-важния вече ми отговори:
    1. Бравото като шаси по-леко ли е от Алфата или просто двигателя й тежи повече?
    2. Колко е голяма разликата във вървенето между оборудвана и варел? Да кажем като ускорение и време на писта.
    3. Заслужава ли си да оголиш колата отвътре, ако няма да караш по състезания? Колата ще се кара за кеф, може да се закара на Калояново да кажем, но няма да се ползва за състезания.
    1. На това трудно някой може да отговори с сигурност, по мое мнение 145 шасито е минимално по тежко........ Но това е нещо което съм установил на око........
    2. Разлика има, тя е по установима при завой...... Но за да усетиш това трябва да махнеш поне 100 кила.......
    3. Не.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Правилно си се насочил към това, че ти трябва една кола за всеки ден и друга за кеф.

    Не знам колко кила може да одрежеш(100 кг да речем), но най-лесно може да се опише разликата все едно да се возиш сам или с един/двама пасажери.

    Според мен за съботно-неделна кола е абсолютно ненужно да режеш и да я правиш на казан. Много по-кеф ще ти е всичко по интериора да си е на мястото, повярвай ми
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Да, сигурен съм, че е по-приятно да си гледаш интериора. Най-вероятно ще го оставя щом разликата не е толкова голяма, ще го измислим после. Какво трябва да се пипа по окачването, за да стане максимално стабилна, като няма значение колко твърдо ще вози? Нещата, които знам са:
    стабилизираща предна и задна щанга, тях мога да ги взема от Дедрата, ако са по-усилени от на Алфата;
    предна и задна разпънка;
    по-коравите тампони, които Ферариста продава;
    по-ниски и твърди пружини, имам идеални за тая работа, ако от Браво стават на 145;
    раздувки на калниците за по-широка следа;
    Става ли и по-добре ли е, ако направо се сложи предния и задния мост от Дедрата?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  7. #7
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Дедрата също е на типова платформа. Относно килограмите гарантирам, че празна 145-ца ТС тежи 1240 кг. Не са въобще леки за такъв на пръв поглед малък автомобил. Пружините гледай да не са рязани а амортисьори потърси спортни. Ако разполагаш с финанси можеш да си вземеш регулируемо кони на твърдост, но като цяло избора не е особенно голям.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  8. #8
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Баси, сигурен ли си, че празна 145ца тежи толкова много? Дедровия двигател не знам колко тежи с кутията, но мисля, че би трябвало да е горе-долу колкото 2.0. Като гледам в сайта найстина дават 2.0 155 к.с. да тежи 1240кг, а 2.0 150 к.с. да тежи 1322 кг, в което не намирам никаква логика.
    Между другото V@K@T@, аз мисля, че теб те бях срещал във Варна с един приятел зад катедралата, който също караше ХГТ, само че по-новия мотор. Гледам, че си от Търговище, а и номера на колата също е такъв и прилича на снимката в сигнатурата ти. Я виж дали ще се познаеш..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20141009114231.jpg  
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #9
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Малко офтопик, ама до колкото разбирам нямаш кола, в която да сложиш мотора и тепърва ще го ребилдваш? В сток вариант този мотор не е нищо особено като вървеж, а ако ще го засилваш и правиш както трябва, ще си трябват сериозни финанси А до колкото прочетох, не ти се набиват излишни пари, за това по-добре ходи и си купи готова турбо кола и си я карай за кеф, вместо да се занимаваш с конверсии, ребилдване на мотор, олекотяване и т.н.
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  10. #10
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Теб случайно да не те наричат убиеца на купона? Аз найстина казах, че не ми се наливат пари, но най-вероятно точно така ще стане, че човек като се запали веднъж и после не знае кога да спре. Като за начало дюзи и мап сензор от купе турбо и вече съм купил всм. и изп. вал от 8 клапанова дедра, макар че май само всм. ще се ползва. С надута турбина и настройка Ици ми каза около 230 к.с., че може да се очакват. Вече натам става наливането с парите. Предварително ще купя подсилените основни и биелни лагери, те излизат с около 100-150 лева по-скъпо от обикновенните тук или поне такава им гледах интернет цената.

    ПС - колкото до колата, имам 156-ца, но нещо не ми се иска да е в нея. Смятам да я продам и от там да избия парите за ребилда на мотора и друга Алфичка, най-вероятно 145. Виждал съм 145-ци с проблеми в мотора за по 500-600 лева.
    Last edited by ScuderiaItalia; 28-12-2015 at 23:53.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  11. #11
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Аххх старата ми мръсница тя ... Аз бях да и сега се сетих кой си и ти хаха. Значи понеже и аз не вярвах хъдих да я тегля и за това го казвам така категорично. Добре си го намислил но щом мотора ще се отваря ще е добре да си потърсиш 16 клапанова глава. 145-ца даже мога веднага да ти кажа къде има за около 500 във Варна ... Мотора естествено е втасал но в случая важното е да харесаш купето. Тук в Търговище има една сива 145 с такъв мотор, който искаш да слагаш с 8 клапанова глава + много много доработки и се продав. В момента била със скъсани полуоски и ако собственика ги оправи може да те качи да придобиеш представа след колко наляти хиляди какъв ще е резултата. Като ще добаве, че е правена при ици-Русе ... Успех с проекта и дано получиш желания резултат

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #12
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Сещам се за коя кола говориш и съм й чел темата. Там Ици виж какво е написал относно 16 клапановата глава: "ами защото покрай нея трябват още всм и изп. колектор което налага и преработка и на даунпайпа, на турбопътя за дросела, 16в ангранажно колело на к. вал, нов ремък и ролка, преработка на буталата към 16в на струг и фреза със всичките му мерения и сметки, не са малко части и доработки и се събира една немалка сума."
    Последната мощност на тази сива Алфа беше 290 коня на мотора, ако не греша. За предно предаване според мен са достатъчни, а пък и в крайна сметка няма да излитаме. Има ли разлика във вървенето между 8в и 16в, ако да кажем колата е 300 коня и работите са й идентични? По-евтино ще ми излезе да купя по-голяма турбина отколкото да се прави тая конверсия май, но тва може да се мисли чак по другата година.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  13. #13
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Е да ама не можеш за забодеш колкото си искаш голямо турбо. Колата трябва да върви още от средните обороти 3-3500 а не до 5000 да върви като атмосверка и след това 1500 оборота до 6500 примерно да ти чупи връта като сложиш следваща предавка да мре ... Всичко трябва да се смята и мисли. Аз последно, като се возих на сивата 145-ца не бях въобще очарован честно казано. Возил съм се и съм карал и други коли, които нямат 250 коня даже и вървят също толкова добре колкото тази, която е уж 290. Не знам да е ходил някъде и да я замерил с друга кола ... Въобщееее ... Малко работата е тайния войн

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Е да ама не можеш за забодеш колкото си искаш голямо турбо. Колата трябва да върви още от средните обороти 3-3500 а не до 5000 да върви като атмосверка и след това 1500 оборота до 6500 примерно да ти чупи връта като сложиш следваща предавка да мре ... Всичко трябва да се смята и мисли. Аз последно, като се возих на сивата 145-ца не бях въобще очарован честно казано. Возил съм се и съм карал и други коли, които нямат 250 коня даже и вървят също толкова добре колкото тази, която е уж 290. Не знам да е ходил някъде и да я замерил с друга кола ... Въобщееее ... Малко работата е тайния войн
    Много истини има в тоя пост, за което Евала

    Наистина трябва да си решиш колата за драг ли ще е, за писта ли ще е, за евридейка ли ще я ползваш итн и съответно да си премислиш нужния ти хардуерен "сет ъп"

    Това с конете също е много често срещано явление Ужким еди-колко-си, а реално ..........
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Значи излиза така, че 8 клапановата глава си е пиклива работа? Това с турбината го знам, че колкото е по-голяма толкова по-късно надува, и че за да надува от 4000 натам, то колата трябва да е до 8000, за да компенсира. Мисля, че разбрах защо каза, че е по-добре да се ориентирам към 16 клапановата.. с една и съща турбина на едно и също налягане 16ката ще даде да кажем 30-40 коня отгоре... Може и да са по-малко или повече, но това е примерно казано. Тая конверсия излиза доста скъпа, а аз тепърва двигателя не съм оправил, така че, ако някой може да предложи кой е най-добрия вариант с 8 клапановата поне за сега да каже какво мисли. Заводската си турбина отваря на 3250 оборота, ако не се лъжа. И какъв е проблема, че не върви колкото трябва? Заради 8те клапана ли е, или защото не е подбрана добра конфигурация? По принцип колкото по-бързо се събужда толкова по-добре, но все пак да не умира на 5000 оборота. Колата ще си е всекидневна и ще се кара по разни планински пътища и други подобни из природата. Полирането и портването на главата в + или - е с тая заводската турбина?
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •