Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72

Thread: Първа кола- Алфа??

  1. #16
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Моя 10 годишен опит с италианските автомобили показва, че те не се чупят нито повече нито по-малко от немските им еквиваленти. За сметка на това са пък много по-красиви и приятни за каране. Уловката обаче е да не ги търсите на цени двойно по-ниските от на немските им еквиваленти.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #17
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Моя 10 годишен опит с италианските автомобили показва, че те не се чупят нито повече нито по-малко от немските им еквиваленти. За сметка на това са пък много по-красиви и приятни за каране. Уловката обаче е да не ги търсите на цени двойно по-ниските от на немските им еквиваленти.

    А евала за написаното от теб!
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Колега, с риск да ме баннат от форума ще ти дам приятелски съвет- не си купувай Алфа. Още повече, това което е по улиците и автокъщите в България не са Алфи а фиати... И моята си е Фиат на едно 70-80%... Всичко за чупенето е 1000% вярно... Алфа си вземи като имаш 30 хиляди евро и или от магазина новичка или някоя класика набор на родителите ти - дето е истинска Алфа...
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  4. #19
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Съжалявам алфата, която караш колега ... щом се чупи толкова много. Аз 145-цата я карах 8 години преди да я продам и бях много доволен.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  5. #20
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Колега, с риск да ме баннат от форума ще ти дам приятелски съвет- не си купувай Алфа. Още повече, това което е по улиците и автокъщите в България не са Алфи а фиати... И моята си е Фиат на едно 70-80%... Всичко за чупенето е 1000% вярно... Алфа си вземи като имаш 30 хиляди евро и или от магазина новичка или някоя класика набор на родителите ти - дето е истинска Алфа...
    По твойта логика да не си купуваме и Ламбота, че са ебаси голфовете...

    Quote Originally Posted by VFTI
    Моя 10 годишен опит с италианските автомобили показва, че те не се чупят нито повече нито по-малко от немските им еквиваленти. За сметка на това са пък много по-красиви и приятни за каране. Уловката обаче е да не ги търсите на цени двойно по-ниските от на немските им еквиваленти.

  6. #21
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Колега, с риск да ме баннат от форума ще ти дам приятелски съвет- не си купувай Алфа. Още повече, това което е по улиците и автокъщите в България не са Алфи а фиати... И моята си е Фиат на едно 70-80%... Всичко за чупенето е 1000% вярно... Алфа си вземи като имаш 30 хиляди евро и или от магазина новичка или някоя класика набор на родителите ти - дето е истинска Алфа...
    не .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #22

    Default

    Истината е, че Алфата не се чупи докато не се счупи накрая. Разликата от другите коли е там, че италианците обичат да правят скъпи за ремонт изгъзици по колите си и накрая някой, който си е взел колата за 3-4 бона се чуди защо ремонта му струва колкото половината кола. Хората които най-много плюят марката са именно тези, които са очаквали че като вземат изгодно колата това означава, че и поддръжката ще и е такава. Да, ама не. 166-ца 3.0V6 фулл с екстри струва колкото Октавия TDI 90 коня гола като пушка. Това не променя факта, че за времето си 166 е била по-висок клас кола и цените на частите и са като на такава. Та който си купува Алфа трябва да е наясно, че не е минал системата и евтиното обикновено си излиза скъпо, с лихвите при това.

  8. #23

    Default

    Или си купуваш поддържана алфа или си купуваш такава на която и предстои ти да направиш поддръжката и обслужването.

    Когато я купуваш от мондар втората половина на горното изречение е 100% валидна. И аз имам познат който казва "Е**л съм му майката на купувача, няма аз да му я обслужвам, "правя" и плащам масрафите- той да се "оправя" след като я е купил" ...
    Аз бих добавил за този мой познат в края на изречението му " от мен..."

    Защото мондарите които са си мондари по начинна мислене са такива за цял живот. Те са "циции" за безопасността на собствения си живот, живота на близките им които се возят в този автомобил, както и за живота и здравето на тези с които се разминават по пътищата ...

    От такъв мондар нищо хубаво не очаквай...


    Те такива по принцип се чудят кого да прецакат, тъй като са си такива по характер - тарикати ... някой са си чисти безделници, оставили се инерцията на живота да ги "влачи" по течението докъдето ги довлачи ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #24

    Default

    Колега, прав си за всичко, което си написал. Но когато някой продава кола, в обявата за която е изброено кое кога е сменено, сигурно се сещаш, че някои от ремонтите няма как да бъдат доказани, дори и да ти представят фактура за покупка на дадената част. Съответно започваш да се чудиш дали действително са сменени дадени части, като например ангренажен комплект. Т.е. нямаш гаранция, че като купиш кола със сменен ангренаж и водна помпа преди 5000 км. то те действително са сменени. И вече започваш да се чудиш да сменяш ли ангренажа или да се довериш на продавача. Точно поради тази причина - недоверието, продавачът не инвестира пари, точно преди да продаде автомобила. Защото ако инвестира, то това би довело до повишаване на цената на автомобила, който от своя страна или става непродаваем, или за да е конкурентен на пазара и да продаде колата бързо я продава на загуба.
    Former Alfa owner.

  10. #25

    Default

    Ти "печалба" ли очакваш от продажбата на автомобил втора употреба(А2У), след като си го карал N години?

    Никой не иска всичко да е сменявано, просто за да е в изправност автомобила обслужването следва да е в срок и със съответните части, веднага след като се наложи/появи причина за това - дойде време(според посоченото от производителя), на съответните изминати километри или преди това при поява на неизправност.


    Това, че възнамеряваш да я продаваш или си я обявил вече за продажба не означава, че веднага някой ще се "хвърли" да ти я купи.Може месеци или дори повече от година да измине докато се появи купувач с който да се договорите за цената. През това време какво - ще я караш с не сменено масло, ангренажен ремък с изтекъл ресурс или друг проблем заради "съмнението на купувача" дали наистина си ги сменил ли?

    Ами твоите роднини, семейството ти, приятелите ти? Ти самият. Животът и здравето им могат ли да се закупят/заплатят за сумите с които ще се направи ремонта/поддържката на автомобила?


    Ако някой си прави такива дребни сметки, той просто не е твоят продавач и това не е твоят автомобил.

    Имам поне 2 познати които направиха ПТП точно поради техническа причина -неизправност.Тази неизправност беше на лице много преди ПТП-то да стане и то само защото гледаха да спестят някой лев, тоест скръндзаха се. Умряха хора, други хора получиха телесни увреждания за цял живот...


    Те така и не разбраха.Стана ясно, че е имало техническа неизправност, но не стана ясно откога е била налице.Истината беше, че месеци преди това тази техническа неизправност беше налице и не беше отстранена, защото да кажем струваше 150 -350 лв и тези мои познати продължаваха да си управляват автомобила знаейки за тази неизправност...

    Е толкова ли "струва" човешкият живот...?

    Сега сещате ли се защо в чужбина никой не "дърпа" с въже неизправен автомобил, а го качва на репатрак/пътна помощ...?

    Ремонтите се "доказват" освен със съответните документи, запитване към сервиза извършил ремонтите, така и чрез преглед на избран от теб механик, който е наясно с тази марка и модел автомобил.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #26

    Default

    Прав си. Но аз нямам навика да се самозаблуждавам, че нещо е наред, когато не е и именно поради тази причина винаги взимам превантивни мерки. Но жабаря в Италия не мисли така за колата си, когато предварително е решил, че ще я продава. Ти какво си мислиш, че италианският собственик ще продаде колата си за 500-600 евра на БГ-джамбазина със сменен съединител и демпферен маговик (ако е дизел), със сменено масло и ангренаж? Дълбоко се съмнявам. След това тази кола ще стъпи в БГ на цена от 2000 лв. и новият и собственик ще трябва да инвестира някакви средства за да я стегне и приведе във вид, удобен за логаритмуване. Действително, от Италия може да се докара същия модел и година автомобил, който е закупен там за 2000 евра и собственикът му се е грижил за него, защото животът му е скъп. Но Ганьо като започне да търси автомобил и види двата автомобила един до друг (този, който е закупен за 500 евра и този за 2000 евра) вече в българия на цени съответно 2000 и 4500 лв. познай на кой автомобил ще се "метне"? Разбира се, че на еФтиниО. Все пак трябва да се разграничават италианските продавачи и българските такива. Както при българите има мизерници, така и при италианците има такива.
    П.С. Ако искаш мога да ти покажа фактура, че съм си купил Бугати Вейрон, нямаш никакви грижи, надявам се схвана какво имам предвид.
    Last edited by dansguardian; 10-12-2015 at 18:03.
    Former Alfa owner.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    По твойта логика да не си купуваме и Ламбота, че са ебаси голфовете...



    Голфове са, да... ама ме съмнява половината форум да е дал депозит за Aventador...
    с факти ще боравя какво съм сменил за 2години и малко
    Предни амортисьори, тампони на предни носачи, генерация, предни дискове, накладки, 2 скоростни кутии(едната я отдавам на некадърното каране на един познат), съединител, термостат, ламбда сонда ( пак свети чека), температурен датчик, шофорска дръжка, водно съединение,
    имаше теч от вариатора, теч от гарнитура на капака на клапаните, капачката на маслото също протече...
    какво не е наред в момента с колата: парното работи само на вътрешен кръг ( потят се стъклата залудо)
    отзад нещо скърца ( почти сигурно изпуснал амотисьор плюс още нещо евентуално) придърпва на студен мотор, свети чека, предни спирачни апарати задържат при по-рязко спиране, харчи над 12/100 бензин градско,
    кантара е сдал багажа или му трябва настройка и задните спирачки не ловят добре, шофьорският прозорец не се отваря... пластмасите в салона тропат кошмарно, все едно таблото е направено от кутийки за тик-так... и още много други за които не се сещам в момента... Колата е 155 95 година... и беше пазена принципно... аз също не съм я карал дивашки... За 20 годишна кола е нормално да се чупи, така е, ама имам приятели с разни Хонди, Опели и тн кочини, които са по-скучни за каране от Алфата, ама не знаят как изглежда сервиза отвътре... Колкото издържи легендата-толкова... След това ако мога да си го позволя- кола от магазина в гаранция, ако не-ебал съм го ще си ходя пеш.
    Last edited by lamborghini miura sv; 11-12-2015 at 01:28.
    =-v-=
    Madness? This is ALFA!!!

  13. #28
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Като човек който започна с два опела,мина през пежо,мерцедес Вито,ще кажа,че когато се нахендри човек на автомобил който е крепен,а не правен се получава точно това което си писал колега. Досега не съм правил различни от стандартните ремонти по всичките ми коли. Купуването на кола втора ръка е руска ролетка.
    Взимаме боклука на европа,престарели кошове на по 10-15 години и искаме да не се троши и да е вечно,е няма такава утопия.
    Най-добре е чисто нов автомобул от магазина,но колко народ може да си го позволи? В момента карам дачия логан 1.4 която е на реални 237к двигателя е мъртвец,няма грам компресия и ако я забравя на баир без ръчна я намирам на равното. Туй то,не скъпа поддръжка,ами сме си бедняци,защото като се строши нещо все гледаме най-тънкота,слагаме боклук части и после марката виновна.
    Успех с намирането на автомобил ти желая.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #29
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Голфове са, да... ама ме съмнява половината форум да е дал депозит за Aventador...
    с факти ще боравя какво съм сменил за 2години и малко
    Предни амортисьори, тампони на предни носачи, генерация, предни дискове, накладки, 2 скоростни кутии(едната я отдавам на некадърното каране на един познат), съединител, термостат, ламбда сонда ( пак свети чека), температурен датчик, шофорска дръжка, водно съединение,
    имаше теч от вариатора, теч от гарнитура на капака на клапаните, капачката на маслото също протече...
    какво не е наред в момента с колата: парното работи само на вътрешен кръг ( потят се стъклата залудо)
    отзад нещо скърца ( почти сигурно изпуснал амотисьор плюс още нещо евентуално) придърпва на студен мотор, свети чека, предни спирачни апарати задържат при по-рязко спиране, харчи над 12/100 бензин градско,
    кантара е сдал багажа или му трябва настройка и задните спирачки не ловят добре, шофьорският прозорец не се отваря... пластмасите в салона тропат кошмарно, все едно таблото е направено от кутийки за тик-так... и още много други за които не се сещам в момента... Колата е 155 95 година... и беше пазена принципно... аз също не съм я карал дивашки... За 20 годишна кола е нормално да се чупи, така е, ама имам приятели с разни Хонди, Опели и тн кочини, които са по-скучни за каране от Алфата, ама не знаят как изглежда сервиза отвътре... Колкото издържи легендата-толкова... След това ако мога да си го позволя- кола от магазина в гаранция, ако не-ебал съм го ще си ходя пеш.
    Ами до колкото разбирам е ТС 16в, който си е скапан мотор и за мен... но може би не си случил на кола. Моята 155ца 93' 1,8 8V която е карах година ми е оставила друго впечатление, но все пак е старият мотор и беше без климатик и това изключва доста голяма част от проблемите ти. За шофьорското стъкло пробвай с WD40 да напръскаш направо върху бутона отгоре и може да има ефект (освен механизма да не е счупен). Иначе проблема със спирачките и аз съм го имал, шибания е голяма докато се раздвижат апаратите.
    Иначе за Опел и Хонда е ясно, че са много по-добри като здравина от Алфа, но там има други минуси... аз не се кефя да карам постоянно ръждива и гниеща кола. Имах от японските сивици 6та генерация ами един ден щях да се пребия като куче останал без спирачки, защото единия метален маркуч за спирачната течност се бе спукал от ръжда и резултата сам се досещаш какъв е...
    Така, че коли всякакви, въпроса е какво искаш да получиш за това което даваш...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by lamborghini miura sv View Post
    Голфове са, да... ама ме съмнява половината форум да е дал депозит за Aventador...
    с факти ще боравя какво съм сменил за 2години и малко
    Предни амортисьори, тампони на предни носачи, генерация, предни дискове, накладки, 2 скоростни кутии(едната я отдавам на некадърното каране на един познат), съединител, термостат, ламбда сонда ( пак свети чека), температурен датчик, шофорска дръжка, водно съединение,
    имаше теч от вариатора, теч от гарнитура на капака на клапаните, капачката на маслото също протече...
    какво не е наред в момента с колата: парното работи само на вътрешен кръг ( потят се стъклата залудо)
    отзад нещо скърца ( почти сигурно изпуснал амотисьор плюс още нещо евентуално) придърпва на студен мотор, свети чека, предни спирачни апарати задържат при по-рязко спиране, харчи над 12/100 бензин градско,
    кантара е сдал багажа или му трябва настройка и задните спирачки не ловят добре, шофьорският прозорец не се отваря... пластмасите в салона тропат кошмарно, все едно таблото е направено от кутийки за тик-так... и още много други за които не се сещам в момента... Колата е 155 95 година... и беше пазена принципно... аз също не съм я карал дивашки... За 20 годишна кола е нормално да се чупи, така е, ама имам приятели с разни Хонди, Опели и тн кочини, които са по-скучни за каране от Алфата, ама не знаят как изглежда сервиза отвътре... Колкото издържи легендата-толкова... След това ако мога да си го позволя- кола от магазина в гаранция, ако не-ебал съм го ще си ходя пеш.
    Добре де, явно колата ти е на 500 000км, ако вземеш опел, хонда или нз си какво на тия километри как ще изглежда колата? Казвам, че е на 500 000, защото моята 156ца (която нали е по-чуплива от 155) е на 290 000, карам я вече над 4 години и определено не съм притеснен откъм многобройни ремонти. А, и любимият ми бонус, когато споря с някой, че алфите много се чупели - моята е на МЕТАН
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •