Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем със свързване към АБС-а и грешка в климатика . Що е то ?

  1. #1

    Default Проблем със свързване към АБС-а и грешка в климатика . Що е то ?

    https://onedrive.live.com/redir?resi...t=folder%2cjpg

    Ето принтове. Кабела намира всички системи без АБС-а.
    И каква е грешката в клитатроника, като той работи? Някакви идеи


    П.П. Така, мялко допълнително инфо, купих кабела от тази обява - http://olx.bg/ad/diagnostichen-kabel...n-ID4flMV.html
    колегата е фиатаджия, както разбрах от съседния нам форум. Интересното е, че опитах на още две да намеря абс-ите една 147 и един селеспийд като моя - съответно 5.3 и 5.7 и не намери нищо. Излиза проблем с кабела, или ком порта ( ама с второто не би следвало да имам проблем, щото другите простотии си ги намира и чете ).
    Кабела е с превключвател, при който пише положенията, както следва:
    1. engine - намира си мотора и селето
    2. airbag - намира си ербеците
    3. ABS - тук интересно що, намира климатичната система
    4. на четвъртото нищо не пише - води се положение 12/13 - там нищо не открива
    Подозирам, че кабела е дефектен, или недонаправен. Та сега писах и на продавача, чакам отговор. Какво межи в този случай да се направи ? В смисъл, да го отварям ли и, ако го отворя, кои са пиновете, които да укъся, или да искам замяна ( ама то е през еконт, да не го пък натоваря момчето много ). Ако е лесно нещо и ми обясните, ще е по-добре
    Щото с Delphi и examiner си се връзва абс-а
    П.П. ето така изглежда превключвателя

    https://onedrive.live.com/redir?resi...nt=photo%2cJPG
    Last edited by Stefan Caromov; 07-10-2015 at 14:14.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  2. #2

    Default

    Пиша втори пост, защото първия стана много дълъг. Разглобих буксата и прилагам снимки. Видимо всичко е запоено (аз не знам на правилните места ли ), това вие ще кажете, та проблема остава единствено в ключето ( ако всичко е запоено както трябва ). Може ли помощ, що аджеба не се връзва към абс-а

    Според мен са забравили да окъсят едно кабелче - вътре са три черничките, а нали трябва да са 4, или се бъркам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0022.jpg   DSC_0023.jpg   DSC_0024.jpg  
    Last edited by Stefan Caromov; 07-10-2015 at 17:21.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Пиша втори пост, защото първия стана много дълъг. Разглобих буксата и прилагам снимки. Видимо всичко е запоено (аз не знам на правилните места ли ), това вие ще кажете, та проблема остава единствено в ключето ( ако всичко е запоено както трябва ). Може ли помощ, що аджеба не се връзва към абс-а

    Според мен са забравили да окъсят едно кабелче - вътре са три черничките, а нали трябва да са 4, или се бъркам
    К-линията на ABS централата трябва да излиза на пин 1 от диагностичната букса на колата.
    Сега провери дали при някое от положенията на ключето К - линията на на адаптера се превключва към въпросния пин 1.
    Ако това не става, винаги можеш да ползваш друго положение при което адаптерът със сигурност работи, като обаче си направиш връзката между съответния пин и въпросния пин 1

    Примерно, ако поставиш ключето в положение при което осъществяваш комуникация с ECU - то на мотора, без да включваш адаптера към буксата, направи с кабелчета следните връзки между двата конектора:

    адаптер пин 4 >>> диагностична букса на колата пин 4
    адаптер пин 5 >>> диагностична букса на колата пин 5
    адаптер пин 16 >>> диагностична букса на колата пин 16
    адаптер пин 7 >>> диагностична букса на колата пин 1


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Такаа, препрочетох поста 3 пъти и....да си призная, нищо не разбрах.
    Как се проверява това, което си написал, трябва да знаеш, че аз съм толкоква слаб жичкаджия, че и да го видя, пак не е ясно, дали ще успея да го повторя. Ключето не работи само в положение 4 - тоест последното. Тия малките презапоявани кабелчета вътре, хич не знам кое за какво е. Мен ми се щеше четвъртото положение да си работи, но...
    Предполагам, мисълта ти е да пускам хвърчащи кабелчета ли? Щото това няма как да го направя от страх най малкото, да не прецакам нещо по екуто

    Така както съм направил снимките, според мен се вижда достатъчно добре, та някой ще ми каже ли, дали имам липсващо окъсяване и , ако да - къде да се запои въпросното.

    Видно от тези снимки - http://forum.multiecuscan.net/viewto...=255&start=120
    при мен липсва един кабел, но не мога да разбера къде да пусна и запоя въпросния, за да работи както трябва
    Last edited by Stefan Caromov; 07-10-2015 at 18:25.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Комуникацията с различните модули се осъществява винаги през 1 проводник (К-линия).

    К-линиите на различните модули от колата са изведени на различни пинове от диагностичната букса на колата.

    Примерно:

    К-линията на ECU - то е изведена на пин 7
    Тази на ABS - а - на пин 1
    Тази на ербег централата - на пин 3
    ........
    и т.н.

    Ключето на твоя USB адаптер трябва да превключва неговата К-линия, към някоя от тези на колата за да се постигне комуникация със желания модул.

    Идеята ми е, ако по някаква причина тя не се превключва към пин 1, то да свържеш "висящо" двата конектора и така да си направиш ти връзката между к линияна на адаптера и тази на ABS - а.

    PS:
    От снимките аз не мога да разбера това, дали връзката към пин 1 се прави коректно. Най-добре е с мултицет (омметър) да се премери дали въпросната верига я има или я няма.
    Last edited by ecotronic; 07-10-2015 at 18:26.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Комуникацията с различните модули се осъществява винаги през 1 проводник (К-линия).

    К-линиите на различните модули от колата са изведени на различни пинове от диагностичната букса на колата.

    Примерно:

    К-линията на ECU - то е изведена на пин 7
    Тази на ABS - а - на пин 1
    Тази на ербег централата - на пин 3
    ........
    и т.н.

    Ключето на твоя USB адаптер трябва да превключва неговата К-линия, към някоя от тези на колата за да се постигне комуникация със желания модул.

    Идеята ми е, ако по някаква причина тя не се превключва към пин 1, то да свържеш "висящо" двата конектора и така да си направиш ти връзката между к линияна на адаптера и тази на ABS - а.

    PS:
    От снимките аз не мога да разбера това, дали връзката към пин 1 се прави коректно. Най-добре е с мултицет (омметър) да се премери дали въпросната верига я има или я няма.
    Разбрах го това вече, но няма как сега да стане...или има, ама след малко.
    Тоест, ти казваш , че за да свържа към абс-а, да си оголя 4 кабелчета и по описания от теб ред да ги мушна в буксата на колата ( примерно с клечки за зъби ) и от другата страна да ги свържа с буксата на кабела?
    Това мога да направя, но много ми се ще, всичко да си работи с ключето, а видно ( явно сме писали заедно ) аз редактирах поста си, в който прикачих снимка от същия китайски боклук със запоено едно кабелче повече тръгващо от резистор ли е, какво е там с име R10 и отиващо неясно къде

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  7. #7

    Default

    Утре ще отворя моя кабел и ще ти снимам как е свързан. Същия е. Пак си изкарал късмет, че е тръгнал, аз си купих един ( преди този който имам и ще снимам) същия като този, но не поиска да се върже за каквото и да е било.

  8. #8

    Default

    Мани мани, пише ABS, намира еърбег, баси китайската работа. Ще го видим продавача, е съфорумец от фиат форума, дано не е нещо различно, че ще се чудя ще ми върне ли парите, точен ли е..
    Дано да ти е същия вътре кабела, с нетърпение чакам снимки
    Last edited by Stefan Caromov; 07-10-2015 at 22:00.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  9. #9

    Default

    Отивам до колата да го взема и разглобя. Виждам, че ти е спешен. След малко очаквай снимки.



    Ако има нещо, което не се вижда питай. Или да го снимам докато не е затворена още
    Last edited by zombiran; 07-10-2015 at 19:10.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Отивам до колата да го взема и разглобя. Виждам, че ти е спешен. След малко очаквай снимки.
    Абсолютно същия кабел, по абсолютно същия начин презапоен е този кабел. И му работи всичко, така ли ?
    Last edited by Stefan Caromov; 07-10-2015 at 19:16.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #11

    Default

    Всичко си работи, а на този преди него ( същия ) нищо не намираше. Китайска му работа.

  12. #12

    Default

    Така, сега питането е следното, различават се по това, че
    при мен май са обърнати кабелите - виж снимката приложена. Ако при теб са така запоени, при мен, не са,а са обърнати
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0120.jpg  

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Така, сега питането е следното, различават се по това, че
    при мен май са обърнати кабелите - виж снимката приложена. Ако при теб са така запоени, при мен, не са,а са обърнати
    Не са така. Жълтото кръгче е на червената стрелка. А червеното на жълтата стрелка.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 111111.jpg  

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Не са така. Ето. Жълтото кръгче е на червената стрелка. А червеното на жълтата стрелка.
    Ми начи всичко ни е идентично бааааааа. Имам мотор, селе, еърбег, климатизация, но нямам абс.....с делфи и екзаминер имам и абс....о пи....ку материну.... кво става бе баси. Да е само моята, не е закачих и една 147 ( бившата на digitalundr ) абс не излезе, оке един селеспийд закачих, пак не излезе, едно пунто закачих и то не показа абс.... свършиха ми приятелите с италиански коли дееба.

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Разбрах го това вече, но няма как сега да стане...или има, ама след малко.
    Тоест, ти казваш , че за да свържа към абс-а, да си оголя 4 кабелчета и по описания от теб ред да ги мушна в буксата на колата ( примерно с клечки за зъби ) и от другата страна да ги свържа с буксата на кабела?
    Това мога да направя, но много ми се ще, всичко да си работи с ключето, а видно ( явно сме писали заедно ) аз редактирах поста си, в който прикачих снимка от същия китайски боклук със запоено едно кабелче повече тръгващо от резистор ли е, какво е там с име R10 и отиващо неясно къде
    Да, правилно се разбрал. При колегата щом с нищо не се е свързвал старият му адаптер, най-вероятно е бил фалшив. Но при теб щом не комуникира само с ABS - а, предполагам, че това се дължи на лошо опроводяване или на проблем в самото ключе.

    Пробвай това с четирите кабелчета и клечките за зъби и ще се учудя, ако не тръгне.

    PS:

    Мога да си услужа с моя кабел (закупен от тук), за да потвърдиш това, че нямаш проблем с ABS -а или с опроводяването на К-линията му до диагностичната букса.
    Last edited by ecotronic; 07-10-2015 at 19:56.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •