Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61

Thread: Призив за построяване на АВТО-МОТО ПИСТА!

  1. #1

    Default Призив за построяване на АВТО-МОТО ПИСТА!

    Моля подкрепете като споделите и разпространите.

    https://www.youtube.com/watch?v=CEqf...layer_embedded

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Иии добре, няма лошо.Пистата естествено ще е до София и решават 3-4 варненски рацери - а бе що не идем до софето на пистата да са изкефим....и до пистата карат мирно и кротко....верваш ли.Ми те шса накефят докато стигнат до там.А и публиката с какво ще се придвижи до там, щото на тях им трябва публика иначе не е интересно.За какво да удряш прекасвача като няма кой да се обърне.Принципно има нужда не от една а от няколко писти където да си правят гонките и дрифтовете с присъствието на пожарна и бърза помощ.Това обаче не означава че не трябва да се вземат крути мерки за пътните олигофрени.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Споделям.
    Нека наистина да помислят в тази насока. НО,искам по-строги санкции за нарушителите на пътищата.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Иии добре, няма лошо.Пистата естествено ще е до София и решават 3-4 варненски рацери - а бе що не идем до софето на пистата да са изкефим....и до пистата карат мирно и кротко....верваш ли.Ми те шса накефят докато стигнат до там.А и публиката с какво ще се придвижи до там, щото на тях им трябва публика иначе не е интересно.За какво да удряш прекасвача като няма кой да се обърне.Принципно има нужда не от една а от няколко писти където да си правят гонките и дрифтовете с присъствието на пожарна и бърза помощ.Това обаче не означава че не трябва да се вземат крути мерки за пътните олигофрени.
    Има ли значение в кой град ще е?
    Не е ли по-важно да подкрепи Ники Минков в случая, вместо да се дерзае къде ще е пистата. А да се построят няколко писти, звучи абсурдно. При условие, че в момента нямаме нито едно такава.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Има ли значение в кой град ще е?
    Не е ли по-важно да подкрепи Ники Минков в случая, вместо да се дерзае къде ще е пистата. А да се построят няколко писти, звучи абсурдно. При условие, че в момента нямаме нито едно такава.
    И какво да му подкрепям на г-н Минков? Блестящата идея, която на никой друг не е хрумнала? Или ясната схема, по която ще стане - "дайте да дадете, другари!...опс, дугарю Борисов"? Имаме и в Пловдив и в Долна Митрополия писти...не са Силвърстоун, но и ние не сме Фетел и Хамилтън...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    И какво да му подкрепям на г-н Минков? Блестящата идея, която на никой друг не е хрумнала? Или ясната схема, по която ще стане - "дайте да дадете, другари!...опс, дугарю Борисов"? Имаме и в Пловдив и в Долна Митрополия писти...не са Силвърстоун, но и ние не сме Фетел и Хамилтън...
    Пламене, що като си толкво умен не го направи ти.

    И ще ти кажа отзвук има и то бърз. От най-високо ниво, до всички телевизии.

    Подробности по-късно.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Пламене, що като си толкво умен не го направи ти.

    И ще ти кажа отзвук има и то бърз. От най-високо ниво, до всички телевизии.

    Подробности по-късно.
    Нено, отговора се съдържа във въпроса ти - защото съм умен...Като умен човек не си позволявам детинщини от сорта "бат Бойко, аре бе...аре напраи ми писта...нищо не ти коства..."
    Мда, отзвука в ТВ си е 99% готова писта - Б. Николов и Р. Петков ще потвърдят...

  8. #8

    Default

    Преди 10 години такива като теб и за колодрум така ми говореха. Свикнал съм споко.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #9
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    И какво да му подкрепям на г-н Минков? Блестящата идея, която на никой друг не е хрумнала? Или ясната схема, по която ще стане - "дайте да дадете, другари!...опс, дугарю Борисов"? Имаме и в Пловдив и в Долна Митрополия писти...не са Силвърстоун, но и ние не сме Фетел и Хамилтън...
    Пламене, искаш да ме убедиш, че наистина няма нужда от истинска писта в БГ ?

    Това, че не сме Фетел или Хамилтън, не значи, че ни искаме да караме. Щото на Силвърстоун могат да карат всякакви хора. Силвърскоун не е построен заради хора единствено и само от ранга на пилотите от Ф1
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #10
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Момчета, не ме разбирайте погрешно, ако в България се появи истинско, съвременно съоръжение за професионален моторен спорт, аз бих се радвал безкрайно много.

    Въпреки това, без грам да се заяждам с никоя от страните в дискусията искам да питам няколко неща. Най-добронамерено ще се радвам да чуя различни разсъждения по тия въпроси, щото и аз не смятам, че знам къде е истината по темата:

    1. Ако такъв проект може да бъде печеливш в тази държава и в този момент, защо никой частен предприемач не е намерил инвеститори и финансиране и не го е направил до сега за да печели парите от оперирането на такава писта?
    2. Защо хора с име, репутация и бизнес (с който целите им фамилии си вадят хляба от поколения) в областта на автомобилизма и съзтезанията не са се събрали до сега да направят една, да кажем така инициативна група (да не ползвам комитет), която да подеме инициатива, да събере обществена и финансова подкрепа и да се реализира проекта с частни или полу-частни инвеститори?
    3. Защо въпреки възможността да се развива частен бизнес тая област се чака на държавата, при положение че един предприемач би стопанисвал и оперирал пистата по-добре?
    4. Защо, ако предположим че такъв проект все пак би бил губещ, защо й е на държавата да инвестира пари в губеща дейност?
    Да, можем да кажем, че липсата на писта е пазарен провал, вакуума от който държавата трябва да запълни в името на живота, здравето и добруването на народа, ама де да знам при толкова вакуми в толкова други области някак не звучи много изпипано
    5. Смятате ли, че ако все пак държавата я построи, това ще бъде една добре стопанисвана и оперирана писта? И не смятате ли, че ако е държавна има голям риск да стане като със селските стадиони - строим ги един път, като единична ПР акция с която да замажем очи и после ги оставяме да буренясват и никой не го еня за тях?
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #11

    Default

    Без участие на държавата такова съоръжение е немислимо.

    Идеята е да е културно съоръжение. За да е достъпно, няма да е мега печелившо. Това е като стадион, театър, концертна зала и тн...


    А Зашев искам да те питам, цитираните от теб Фетел и Хамилтън, единият преди да вземе книжка е шампион във Формула 3 а другият е трети.

    Та въпросът ми е по улицата ли са станали пилоти или на спортни съоръжения.

    Минков подчерта "СПОРТНО СЪОРЪЖЕНИЕ".

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Няма лошо, що да няма и писта...?
    Всеки квартален рацер с нетърпение ще даде 500 (пестин леа) за да отиде и да покара колата си (опел астра с изгнили прагове и матор 2.0 кубика 115коня)... Айде моля ви се, колко процента от рацерите могат да си позволят да отидат на писта в другия край на България, николко ?
    Принципно съм ЗА, но нека се почне по от рано, школи за професионални пилоти, картинг пилоти и т.н., защото не всечки деца са с богати родители, нека имат шанс и обикновнните хлапета които са не по-малко талантливи. Аз лично не вярвам това да се случи, колкото и шум да се вдигне. По дискавъритата бях гледал за Америка, та ония имаха свободен ден в неделя за каране по пистата където рейсърите да си начешат крастата, за да не правят глупости по пътя през останалото време, не че нямат закони и не се спазват. Това ще стане в България когато пръдне гугутката на Великден...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Дали има смисъл да си говорим като радиоточки и никой да не чува другия? Поне аз съм с впечатление, че в моите постове някои хора виждат думи и тези, които не съм казал...
    Хайде да караме по темата, а тя е поканата на г-н Минков към г-н Борисов в тубата. Така, по нея съм казал достатъчно и няма нужда да се повтарям, ако някой не ме разбрал от първия път.
    А по това какво съм казал или не съм:
    - Боби, къде ме видя да убеждавам някого, че няма нужда от писта/писти в БГ? А дефиницията "истинска" не я разбирам...не знам кое прави една писта почти истинска, истинска и много истинска.
    - Смок, евала за търпението, желанието и адекватните въпроси. Понеже г-н Минков е инициатора, и ако чете тук, може би ще ти отговори. Не е редно да отговарям от чуждо име, а понеже инициативата не е моя и не съм правил аз бизнеспланове/те/, не мога да ти отговоря адекватно, както точните ти въпроси заслужават.
    - Нено, ясно е къде са станали такива пилоти Фетел и Хамилтън. Но Хамилтън преди няколко години го бяха олепили в Австралия, защото беше демонстрирал келешлъци и беше правил донъти на улицата с един Мерцедес рентакар. Та понеже все пак темата е благородното, спортсменско(алтруистично?) желание на г-н Минков, аз чувам с ушите си, как още в увода предлага решение/чрез писта/ на премиера веднъж завинаги да се премахнат уличните гонки и келешлъци. Ами...Хамилтън го опровергава, не аз... Много елементарно твърдение...
    Та за да не стигнем и до състоянието на ВВС в БГ и че ако шитнем или си спестим 1-2 изтребителя, ще си имаме писта като слънце, в резюме:
    Аз съм ЗА хубаво, модерно спортно съоръжение-писта. НЕ ВЯРВАМ точно по този начин (и с тези хора) да се случи. ИСКРЕНО се надявам да греша!

  14. #14

    Default

    Eто, гледали са го - http://www.segabg.com/article.php?id=772803
    Last edited by ne0; 08-10-2015 at 12:20.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Eто, гледали са го - http://www.segabg.com/article.php?id=772803
    Мда, абсолютно вярно! Ето как подкрепя и науката статистика такива случаи - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...86%D0%B8%D1%8F
    Особено е показателно второто изречение, за причинно-следствената връзка...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •