Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Проблем с термостат 156 2.4 JTD

  1. #1
    Младши алфист BloodyRed's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Bulgaria, Lom
    Posts
    8

    Default Проблем с термостат 156 2.4 JTD

    Здравейте колеги, изглежда имам проблеми с термостата на моята 156 2.4 JTD 100kw/136hp. При пробег извънградско с 100 km/h стрелката за температурата стои на разделението между 50 и 90 градуса. Това нормално ли е или термостата е пътник... Четох някъде, че имало евтин вариант за поставяне на друг термостат в маркуча идващ от радиатора, но какъв точно трябва да е термостата за да бъде поставен там? Принципно не съм фен на побългаряването, но за момента не ми се дават 100 лв за оригинален термостат. Моля за съдействие.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако вярно показва индикацията, по всичко личи, че термостатът е пътник.

    Някои са го замествали с такъв от Рено.

    Тук е писано по въпроса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист BloodyRed's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Bulgaria, Lom
    Posts
    8

    Default

    Благодаря за бързия отговор колега, ще разгледам темата.

  4. #4
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Карам същата кола от 2009, тогава смених и термостата. При тази скорост извън градско стрелката ми от тогава до сега забива точно милиметър над това деление което се равнява на 82 градуса( да поясня достига 86 там някъде отваря термостата и се връща на 82) При тази скорост, при тези не високи обороти за този мотор, мисля че е нормално и нямаш проблем с термостата.
    Last edited by Stoyan Zhelyazkov; 10-10-2015 at 12:00.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  5. #5
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    На моята кола пък термометъра не ми е верен.Колата си седи на около 80с ,а перката се включва на 90с. И тъкмо си викам "ех колко яко ,че перката ми се включва толкова рано" ама закачих диагностиката и се оказа, че перките се вкл. на 100с , а като си карам си седи 90С. С две думи стрелката ми показва 10с по-малко.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  6. #6
    Кърмит avvasilev's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Разград
    Age
    48
    Posts
    144

    Default

    Най-простичкия тест на термостата /описан в този форум поне 50 пъти/: При студен двигател отваряш капака, палиш и хващаш големия горен маркуч /воден/. Ако започне да затопля плавно и веднага след като си запалил - честито! При изправен термостат трябва да затопли рязко веднага след като отвори термостата ... Пробвай, ако внимаваш не боли!

  7. #7
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Извинявам се предварително ,че пиша в темата на колегат, но искам и аз да питам нещо. Ако има лек теч на радиатора възможно ли е да не може да достигне работна температура на двигатела 90 градуса,поради простата причина ,че не може да направи необходимото налягане.
    алфа ромео 156 тс

  8. #8

    Default

    Не. Ако не е от датчика за темп, то термостата си е заминал.



  9. #9
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Ами като я оставя на място да си работи загрява нормално на 90 градуса,но като тръгна да карам пада под 70 след известно време.
    алфа ромео 156 тс

  10. #10

    Default

    Дам, класически симптом. Като се застуди ще пада и по-ниско, а пък ако спускаш някой по-дълъг проход на скорост, ползвайки компресията на мотора като спирачка, ще падне и под 50.



  11. #11
    Младши алфист vi4444o's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Варна , Карнобат
    Age
    56
    Posts
    27

    Default

    Ето още една тема по въпроса с евтиния вариант. Успех.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by BloodyRed View Post
    Здравейте колеги, изглежда имам проблеми с термостата на моята 156 2.4 JTD 100kw/136hp. При пробег извънградско с 100 km/h стрелката за температурата стои на разделението между 50 и 90 градуса. Това нормално ли е или термостата е пътник... Четох някъде, че имало евтин вариант за поставяне на друг термостат в маркуча идващ от радиатора, но какъв точно трябва да е термостата за да бъде поставен там? Принципно не съм фен на побългаряването, но за момента не ми се дават 100 лв за оригинален термостат. Моля за съдействие.
    Съвсем си е нормално. В това време ококо 15 градуса външна температура и моята все около тази черта (80 гр.) си стои при нормално каране извънградско. Това по уред, иначе реалната температура е с 3-4 гр. отгоре. Това поне отчита при мен.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  13. #13
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Преди малко наляхме една добавкА бардал за спиране на течове и нещо изчезна топлото на колегата нямаше и две минути наляхме оставихме я теча спря ,но парно нямаме. Ебати глупостите.
    алфа ромео 156 тс

  14. #14
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Преди малко пак пробвахме топло няма като е запалена на обороти. Като взема да помпя газта до 3,4 хиляди оборота и топлото тръгва. Нямам идея какво става.
    алфа ромео 156 тс

  15. #15
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by alfaromeo16vVarna View Post
    Преди малко пак пробвахме топло няма като е запалена на обороти. Като взема да помпя газта до 3,4 хиляди оборота и топлото тръгва. Нямам идея какво става.
    Какво да става, добавката ти е запушила радиаторчето на парното.
    Твърдо съм против тея добавки, не стига че правят мизерия ами и искат пари за тях. Готви се за смяна на радиатор на парното 😉
    156 2.4 jtd 150hp.+++

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •