Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Проблем с термостат 156 2.4 JTD

  1. #16
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    смени си радиатора колега
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  2. #17
    Младши алфист BloodyRed's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Bulgaria, Lom
    Posts
    8

    Default

    Направих опита колега, ясно показва, че е заминал... Благодаря за съвета

  3. #18
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Първо каде се намира тва радиаторче и няма ли вероярност да се промие и изчисти. Ако не е много скъпо направо ще взема ново,че пролетта маслото си се смеси с охладителната течност и още от тогава съм сигурен ,че се е затлачило.
    алфа ромео 156 тс

  4. #19
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Вътре в купето под таблото. Не е толкова скъпо ама смяната му е кофти. Не може да се промие, в тъъбичките му има едни спирали които правят промивката пчти невъзможна. Виж си и водната помпа, да не е отлепена перката щом само на високи обороти има парно.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  5. #20
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Сега като се замисля според мен за сега не мога да твърдя ,че е радиаторчето,аз мисля че не сме я обезвъздушили както трябва защото парното изчезна 1,2 минути след наливане на добавката. Другото което се сещам е ,че не изчакахме да се включи перката. Запалихме колата загря на 90 градуса отворих капачката на казанчето налях половината добавка и покарахме така малко около 20 мин и теча на радиатора спря. Но сега нямаме парно както преди съвсем леко духа ,но като загрее не духа съвсем студено важното е ,че не се изпотява стъклото все пак е нещо . Проблема ще излезе от тва ,че има въздух ,тая сутрин като отивах на работа забелязах ,че много по рано започна еа вдига стрелката от обикновенното а си беше доса студено.
    алфа ромео 156 тс

  6. #21

    Default

    И да е останало въздух двигателя май си се обезвъздушава сам при каране. Все пак най-високата точка е казанчето за антифриз, не знам как би останал въздух в радиаторчето. За това след интервенции по охладителната система трябва да се следи нивото на охладителна течност първите дни и съответно да се долива. Успех все пак.



  7. #22
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Аз го следя нивото си е ок. Не мога да си обясня как за един мик и ми изчезна парното. Добре,че поне духа хладко има надежда. Ходих в един сервиз от кадето взех добавката като им казах умряха от смях и викат ,че някой път имало и противодействие. Сега ми дадоха нещо пак на бардал само,че за промивка и после пак треа дс сменя антифриза,но ако сменя антифриза няма да има добавка за теча и рсдиатора ще текне пак хахахахах чредпочитам да нямам парно.
    алфа ромео 156 тс

  8. #23

    Default

    Според мен през зимата не ти трябва радиатор, така че можеш чак на пролет да го ремонтираш, единственото условие е температурите да се задържат до -30 -40 градуса по Целзий. Дори не ти трябва и антифриз, а това е сериозно спестяване на средства, които можеш да инвестираш в някой хедж-фонд.
    Former Alfa owner.

  9. #24
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Парното се оправи няма да сменям радиаторче на парното . Системата е глътнала малко въздух докато наливам абе общо взето при заграя двигател 90 грсдуса е работил около,2,3минути без капачка на казанчето за антифриз. Колкото и да ми е странно не съм и предполагал ,че може да с ане така. Благодсря на всички за съветите.
    алфа ромео 156 тс

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •