Results 1 to 4 of 4

Thread: Светване на лампи за ABS, ASR и Ръчна

  1. #1

    Default Светване на лампи за ABS, ASR и Ръчна

    Здравейте колеги ситуацията е следната: при нормално каране всичко си е ок, когато изфорсирам повече колата или превъртят леко гумите и ми светват лампите за ABS, ASR и за ръчната и остават на таблото докато не я загася и при следващо палене всичко си е нормално. Въпросът ми е от какво се получава това и дали има решение? Благодаря предварително

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Предполагам има връзка някаква между ASR-а и ABS-а,но ръчната нямам идея,малко тъпо но си провери нивото на спирачната течност,тази за ръчната може да свети и от това,а за другите първо погледни да нямаш хлабава някоя клема на акумулатора.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    а имаш ли VDC. една лампа на оборотомера. Може да забива нещо централата, може да имаш повреден датчик на ABS или да имаш повреда в гривната на ABS. След изгасяне централата със датчиците се възобновява и грешките автоматично се изчистват, затова всичко е ок след рестарт. Въпреки всичко пусни една диагностика за всеки случай, може да има някакъв запис за грешка и да те насочи накъде да се ориентираш.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #4

    Default

    имам VDC то също е от комплекта лампи, които светят при въпросния проблем...ще видя за какво иде реч и ако намеря решение ще споделя Благодаря ви!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •