Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: 145 обороти 850-900

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default 145 обороти 850-900

    Колеги сменил съм свещите и нов маркуч на дебитомера, както е с нов дебитомер и датчик на коляновия вал, обаче колата ми като спре почва да трака леко като 124-ка дизел и клати леко мотора и леко ми трепери стрелката на оборотите, никакви други проблеми нямам дори като се засиля и пусна по енерция веднага намалява до 1100 оборота и плавно стига до 950 някаде и вече като спра се разтраква пада още малко и почва да чука, чистил съм дросела до блясък, както и след това изтрих паметта на компа през аутоком за да се адаптира с чист дросел, минах към 40 км (първите 5-6 бяха ужас докато вкара някакви настройки) и ми прави впечатление че някой път като е по студена като тръгвам забива малко муцуната или после като върви каточели няма мощност и после тръгва рязко

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

    1.4 тс 1999 година с климатик

  2. #2
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    Колеги сменил съм свещите и нов маркуч на дебитомера, както е с нов дебитомер и датчик на коляновия вал, обаче колата ми като спре почва да трака леко като 124-ка дизел и клати леко мотора и леко ми трепери стрелката на оборотите, никакви други проблеми нямам дори като се засиля и пусна по енерция веднага намалява до 1100 оборота и плавно стига до 950 някаде и вече като спра се разтраква пада още малко и почва да чука, чистил съм дросела до блясък, както и след това изтрих паметта на компа през аутоком за да се адаптира с чист дросел, минах към 40 км (първите 5-6 бяха ужас докато вкара някакви настройки) и ми прави впечатление че някой път като е по студена като тръгвам забива малко муцуната или после като върви каточели няма мощност и после тръгва рязко

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

    1.4 тс 1999 година с климатик
    Съжалявам, че ползвам темата на колегата, и аз имам 100% същия проблем, моля за помощ, колата е 146 2.0 цф1

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Няна проблем колега нали затова е форума за взаимопомощ

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Мойта 145-ца е с 1.4ТС и има същия проблем - като е студена е труп с малка или средна газ. Вече се замислям да не е от модела. Като е с газ до долу върви, но пак по-зле отколкото като е топла. Адски много ме дразни и незнам какво да го правя този кош. Няма записани грешки, сменени са кабели и свещи, ако някой има идея да подскаже.

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Тоест искате колите ви да вървят студени, така както и загряли до нормална работна температура ?

  6. #6
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Тоест искате колите ви да вървят студени, така както и загряли до нормална работна температура ?
    Не да имат нормално поведение, а не присецване, забозаване и тем подобни зациклящи състояния. Едно от моите преположения е мудна ламбда сонда.

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Ламбдата на студена кола само се вози

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    колеги на мен ми се случва на топла кола не на студен старт да се опитвам да
    я юркам

  9. #9
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    При мен е само на студена кола и само първите 300метра, после се оправя..

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    135

    Default

    Сменявах ламбдата понеже я записваше като грешка, но колата си е пак яко спряла. Миналата седмица давах газ с голф 4-ка 1.6 16В 105 коня и ми нададе 2 коли м/ду нас от място до към 130-40 като ако караме още, ще ме остави насредата на пистата. На егати спреляка съм попаднал
    Last edited by Turbo_A3; 13-10-2015 at 19:40.

  11. #11
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Напоследък като я подкарам от студена, усещам как (не знам моторче или какво е), но се чуди дали е на празен ход или е в движение на 1-2 с около 1200 оборота.. Свиква се горе долу, като загрее от време на време падне до 700 оборота и притресе леко и ги връща амаа ... това е положението, ще карам па каквото кихне ще го мисля.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    Колеги купих си пети за валовете и ако на някой му трябват да свирка за 1.4 и 1.6 са толкова много ми бяха разцентровани валовете че няма на каде, затова вариятора ми е тропал толкова, наложи се да сваля ангренажа и да зацепя валовете и реглажа им го оставих в центъра и тогава метнах ремъка върху тях, горна мъртва точка на 1-ви цилиндър я хванах на око че задолу некупих инструмент , колата спи в момента никаква липса на мощност, кове оборотите, студена топла натискам и тръгва

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    Колеги купих си пети за валовете и ако на някой му трябват да свирка за 1.4 и 1.6 са толкова много ми бяха разцентровани валовете че няма на каде, затова вариятора ми е тропал толкова, наложи се да сваля ангренажа и да зацепя валовете и реглажа им го оставих в центъра и тогава метнах ремъка върху тях, горна мъртва точка на 1-ви цилиндър я хванах на око че задолу некупих инструмент , колата спи в момента никаква липса на мощност, кове оборотите, студена топла натискам и тръгва
    А от какво се получава това разцентроване?
    145 1.6 TS 1998 г.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    София; Банишора
    Posts
    107

    Default

    някой е сменял aнгренaжa без дa бележи , или. е белязaл криво и кaто слaгa новия ремък е по стегнaт, стaрият мaлко рaзпънaт и тaкa 1-2-3 пъти и се е получило по един зъб нa всеки вaл , смукaтелния нaпер, изпускaтелния нaзaд, поне aз тaкa си го обяснявaм

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Quote Originally Posted by lazar2005 View Post
    някой е сменял aнгренaжa без дa бележи , или. е белязaл криво и кaто слaгa новия ремък е по стегнaт, стaрият мaлко рaзпънaт и тaкa 1-2-3 пъти и се е получило по един зъб нa всеки вaл , смукaтелния нaпер, изпускaтелния нaзaд, поне aз тaкa си го обяснявaм
    Предполагам с използването на точните приспособления и инструменти това не може да се случи ?
    145 1.6 TS 1998 г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •