Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 82

Thread: Кaкъв ви е рaзмерa зимни гуми

  1. #46
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Митак, това с гугъл преводач ли е? Хубаво е да го изтриеш. Не знам как си представяте, че се движи автомобила, но е добре в сметката да сложите, че колелетата се търкалят, а не ги влачим по асфалта с блокирали спирачки.
    Last edited by rossenvn; 18-10-2015 at 01:29.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #47
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Отде да ти го копна точно тъй, виртуално си представих едно колело и силите дето му действат.Колелото се търкаля ако ако има и триене което е съпроводено и с приплъзване.Твърде сложно ми става да включа и ъгловата скорост ма както казах физиката не ми е най силната страна така че разсъждавайте, аз 30 години си карам колата без такива сложни разсъждения, ма щом искате да демонстрирате инженерните си познания, моля.Кое ми грешката.И що трябва всичко да е копи пейст от гугъла, тва в гимназия не се ли учи.Ако желаеш развий го със формули и чертежи утре сутринта ще го прочета да се опресня.Пък и ако искам да ви шашна жена ми има достатъчно лекционен материал ма не е там работата.Така си го обеснявам така го написах, ако има нещо споделяйте, не че ми е жизнено необходимо но ще ми интересно докато си пия кафето сабалян даго прочета.
    Къде писах че ги тътрузим с блокирали спирачки, или трябваше да си подготвя подробна дисертация за утре.
    Въобще писна ми от тоя форум.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #48
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Колега, бива да си неграмотен, но вече няколко пъти пиша, дано сега с големите букви да го разбереш! Връзвай си кантарчетата, тухлите и каквото искаш, този форум се напълни със "специалисти"! И ако някога караш на писта, не забравяй да си провериш коефициента на триене, а широчината и налягането в гумите и наклона ги остави на аматьорите...
    Накрая ще си позволя да ти препоръчам да се запознаеш с феномена ТРИЕНЕ ПРИ ТЪРКАЛЯНЕ! Също така е добре да прочетеш за триещия момент при търкаляне М=f.N, където f е рамото и неговото изменение е ограничено от площта на контакта. При нарастване на рамото, т.е. на контакта нараства и момента М. Затова и твърдите тела имат по - малък коефициент на триене при търкаляне, а меките, като автомобилните гуми, по - голям, макар и двете тела да са с еднакъв външен диаметър. Пия бира, а в този сезон съм съгласен и на вино
    Когато центробежната сила Z , надвиши силата на сцепление , ти от профи драйвър ще се превърнеш в инвалид и то ако си късметлия, без лоши чувства. Не бъркай силата на търкаляне със силата на триене и със силата на джедаите. Затова колите с предно предаване и мотор отпред са по-стабилни , отколкото с мотор отзад - теглото по коефициента млади ми падаун е определящо. Нека силата бъде с теб щото разум / знания/нямаш.
    Колега / не си ми колега , но ме е срам да започна с обръщение като "говедо"/, търни се по килима с лъскъв анцуг и после пробвай с нещо по-грапаво и ще видиш , че въпреки че гъза ти е един и същ в зависимост от коеф на триене е различно. После си изпихни или надуй задника и пробвай да смениш наклона му и кажи има ли разлика. Ти ма уби ве пич. С наклона на колелета най се изкефих. Сега да помпам или да спихвам гумите , че зима иде и коеф гума/сняг е най малък ?
    Че вече имам бая последователи във феиса дето четат и се смеят на тоя дебат. Мен четат ,на тебе се смеят.
    Last edited by ivo_63; 18-10-2015 at 20:41.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  4. #49
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    По меките гуми имат по голяма площ на съприкосновение с настилката.Лесно може да се установи с един балон.Сцеплението зависи от материала от който е изготвена гумата от повърхноста на гумата/формата и дълбочината на протектора/ и от повърхноста на настилката.Също така малка но важна роля играе коефициента на приплъзване.Като цяло масата да приемем че е константа и е равномерно рапределане върху двете оси.Силата с която колата се притиска към пътя е равна на масата по ускорението.Коефициента на сцепление трябва да е по голям от 0 но не може да е по-голям от 1.Имате сила земно притегляне, скорост на автомобила и сила на притискане на автомобила към пътя,според 3 закон на Нютон имаме вертикално ускорение което противодейства на земното ускорение, на всяка ос действа противоположна сила чийто сбор е равен на силата на притискане на автомобила към пътя която пък зависи от вертикалното ускорение.Разпределбението на тежеста се променя за всяка ос и в частност за всяко колело, различно е във всеки един момент на което противодейства равна по големина противоположна сила.Като цяло един автомобил от 1500кг Х 9,81 упражнява натиск от 14,7 кN разпрадалени върху четирите колела.Силата на притискане зависи от масата и вертикалното ускорение.За да спреш тръгнеш или завиеш трябва да приложиш някаква сила в хоризонтална посока която зависи от силата на натиск на колелото върху пътя и коефициента на съпротивление.Ако този коефиециенте по голям от 0.Колкото е по голям толкова по голяма сила трябва да се приложи.Изчислявайте си какво влиянние оказва площта/широчината на гумата/ на която се разпределя тежеста на автомобила много задълбахте в матряла.........Като спукате гума площта на гумата върху пътя се увеличава и затова трябва да приложите по-голяма сила във хоризонтална посока за да бутнете кола напред, налягането оказва влияниена размера на петното скоето гумата ляга на пътя....Физиката не ми е била особено силна страна разсъждавайте си или просто си купете зимни гуми и шофирайте според пътните условия и уменията си.
    Само за това изречение Айнщайн да се е...е в г...а, гений си ти, ве гений
    http://gum-ho.com/Teoriq-na-silata тук ли ги научи тия неща ?
    Last edited by ivo_63; 18-10-2015 at 20:57.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  5. #50
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Имам пред вид g.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #51
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Начи формулата е следната: Номера на обувките ви(демек колко ви е тежък кракъ)+ колко са ви дърти гумите+размера на грайфера на гумите+размера на снежната покривка и ще получите сцеплението ви с пътя А сега вървете да преподавате физика в ОУ Илия Бешков в село Бъркач плевенско
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #52
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Съжалявам, че отговарям на такъв простак! Отново не си разбрал, че автомобилът не е шейна. Явно ти е трудно, но можеш да излезеш на улицата и да погледнеш как се движат автомобилите, може и да схванеш, но вече губя надежда. Много падна нивото на този форум. Ако имаше елементарна култура, нямаше да изместваш спора с лични нападки. Жалък си! Простотията взе връх отново.
    Това е към ivo_63
    Last edited by rossenvn; 18-10-2015 at 23:52.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #53
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    Само за това изречение Айнщайн да се е...е в г...а, гений си ти, ве гений
    http://gum-ho.com/Teoriq-na-silata тук ли ги научи тия неща ?
    Споко не съм първия - http://news.ibox.bg/material/id_217197028
    „Никой не започва изследвания във физиката с намерението да спечели награда. Истинската причина е насладата от това да откриеш нещо, което никой друг не е знаел“.Стивън Хокинг.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #54
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Пак го обърнахте на нападки и кой е "по по най", ОК, всеки си каза кой как го мисли, ама що не се уважавате, а го обърнахте на....? Бих го приел ако някой професор по физика го напише кое как е точно пък нека си ни нарича както си иска и с право, ама такива учени тук нямаме, тъй че...

    Пийте по едно кафенце, денят е чудесен, в крайна сметка най-важното е да караме с подходящите за сезона гуми, а ширината явно е според това кой как си усеща колата според стила си на шофиране и условията в които е свикнал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #55
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами логично е да се заформи дискусия за да се изяснят нещата, ако нямаш поне две дипломи от които едната с докторска степен не ти трябва се обаждаш.Който ги няма задължитерно преписва щото няма вариант да порасъждава.Поради тази причина съм заебал българските моделистки форуми и питам и дискутирам в руски.И този е на път да бъде сменен с .ru.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #56
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Я малко да ви върна в смисъла на темата .. 225/45/17 отпред ще се съберът ли ?
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  12. #57

    Default

    Значи ако съм си научил правилно урока, може да тестваш с тухла с ширина 225мм. Даже препоръчвам тези, ще си отиват с цвета на колата.



  13. #58
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Я малко да ви върна в смисъла на темата .. 225/45/17 отпред ще се съберът ли ?
    225/45/17 влиза без проблем на 156, като купих моята талига беше с такива гуми.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #59
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    225/45/17 влиза без проблем на 156, като купих моята талига беше с такива гуми.

    Питам , защото съм че чувал че като моята е ТИ и е малко по ниска и това по някакъв начин влияело и реших да питам , а и миналата зима бях с 225/50 и леко съсипах дясно отпред под калниците и сега са ми изпаднали едни на много добра цена и се чудя да не започне да стърга пак ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  15. #60
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Питам , защото съм че чувал че като моята е ТИ и е малко по ниска и това по някакъв начин влияело и реших да питам , а и миналата зима бях с 225/50 и леко съсипах дясно отпред под калниците и сега са ми изпаднали едни на много добра цена и се чудя да не започне да стърга пак ..
    225/45/17 си стават при нормално ЕТ на джантата !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •