Results 1 to 4 of 4

Thread: Писмена справка за оставащи точки в КАТ

  1. #1
    Младши алфист avok00's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Question Писмена справка за оставащи точки в КАТ

    Отдавна не бях писал тук, но ето че родните катаджии с техните актове пак ми лазят по нервите

    Преди години ми бяха взели синия талон заради един акт. Не съм за занимавал да ходя до КАТ защото по принцип не карам често в България, а и още по-рядко ме спират (досега не са откакто съм без талон повече от 2г.) А и мисля да го обжалвам този акт,когато имам време за разправии, защото го написаха свръх идиотски и несправедливо.

    Сега обаче от ДЗИ ми искат талона за да заведат щета или алтернативно да им представя справка от КАТ дали имам оставащи контролни точки.

    Въпроса ми е, дали може да си извадя такава справка без да е нужно да ми връчват НП и да плащам глоби? Колко време се чака на опашки (В София) и дали справката става веднага?
    Last edited by avok00; 14-10-2015 at 20:44.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Има срок за обжалване на НП. Ако не си го направил в този срок, означава, че си съгласен с него.
    И аз карам без талон от повече от 2 години, но имам вместо него жалба с входящ номер, която по незнайни за мен причини още няма развитие.

    Не знам, дали ще ти направят нужната справка, но за да ти върнат талона, вероятно ще искат да си платиш глобата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист avok00's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Той започва да тече този срок като ти връчат НП. Което не е станало още. За талона ще искат да платя, то е ясно. Но за справката не съм сигурен. Исках да знам за да си спестя висенето ако няма смисъл.

  4. #4
    Младши алфист avok00's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    За информация, платих си акта 20лв написаха ми някакъв друг акт за някакво ПТП дето съм бил ожулил едикой си преди 6 месеца, но талона ми го върнаха така, че не ми се наложи да вадя справки. Иначе системата им така е направена, че ако имат да ти връчват нещо или те търсят за някаква справка нищо не работи докато не идеш първо да ти премахнат блокажа.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •