Results 1 to 4 of 4

Thread: Клатене на обороти 156 2.0ТS

  1. #1

    Default Клатене на обороти 156 2.0ТS

    Здравейте,бих желал да попитам има ли решен такъв проблем,реално.Знам,че има писани теми, със съвети.И аз се подведох по тях.Смених здрав дебитомер,звещи и кабели.Проблема си е същия.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само в движение ли ги клати? Ако ги клати и намясто, чети тук:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87621

    по-конкретно постове 32 и 33.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    На двете ми бивши 156-ци 2.0ТС на място не клатеха оборотите, а само в движение на празен ход на двигателя, със скорост по-висока от 40 км/ч. Има вариант с прекъсване на пин 15 на оборотомера, ефектът е поразителен и мигновен, оборотите заковават на около 800-850, нямам идея точно колко, но не клати. Сега като се замисля е възможно и нещо в електрониката на самия оборотомер да прецаква нещата. Потърси оборотомер от читава 156-ца и провери дали и с него ти клатят. Ако клатят, не те мързи да експериментираш и нямаш финансови затруднения стартираш снимките на филма с подмяната на части.
    Former Alfa owner.

  4. #4

    Default

    Клатенето е рядко,а и не е проблем.А и отдавна съм играл филма да сменям здрави части,и да се правя на маниак.Мисля през 1999-та беше за пръв път с един Фиат Типо тогава.После с още един такъв,после с Фиат Браво последно през 2007-ма.Карам си така.Много рядко го прави и почти не се усеща.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •