Results 1 to 6 of 6

Thread: Счупена броня - къде да намеря нова + щети зад десен мигач

  1. #1

    Unhappy Счупена броня - къде да намеря нова + щети зад десен мигач

    Колкото и да внимава човек, понякога се случва неизбежното. Въпреки огромното ми желание, не успях да заобиколя доста едро куче на пътя и бронята го отнесе, което си мисля, че пак е леко поражение.

    Бронята е счупена в дясно, където е мигача - същия го няма, остана си само крушката с кабела. Притеснява ме обаче, че непосредствено зад мигача се намира една спираловидна тръбичка, серпентина, изглеждаща така: http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l190...MLsoVA2ejA.jpg

    Най-горният й пръстен е прещипан от удара и е прекъснат. Доколкото намирам информация, това е POWER STEERING COOLER PIPE, което на мен нищо не ми говори. Колата си върви добре, прибрах се успешно, нито променя звук, нито се държи необичайно. Предполагам става въпрос за хидравлична течност към волана, ама съм бос по техническите въпроси.

    Та, някой може ли даде малко акъл какво да правя - мога ли да я карам докато я отремонтирам или е опасно с тази повреда? Къде мога да потърся по-изгодно броня на старо/ново?
    Last edited by firefly; 16-10-2015 at 22:31.

  2. #2
    започва да се пристрастява SnapLackOfTraction's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    75

    Default

    Колега, моделът и годината, че има много различни версии(все пак 3 модела са в този подфорум). Иначе, за да провериш поражението гледаш нивото на хидравличната течност. Резервоарчето зад двигателя.

    Загубиш ли хидравличната течност, ще ти отиде хидравликата, а даже и да не тече много, ако няма достатъчно, рейката на кормилото ще се скапе.

    Според градът от който си виж тази тема, за автоморги - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=8947
    Last edited by SnapLackOfTraction; 16-10-2015 at 23:47.
    '05 Alfa 147 1.9JTD 115hp

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    От форума раздел купува продава, или примерно от някой сайт - http://store.emk-33.com/category/272...nufacturer%5D= аз си взех такава и по нищо не се различава от оригиналната.Задна от форума за 40 кинта даже същия цвят и не съм я боядисвал даже.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4

    Default

    Най-важното съм изпуснал... алфата е 147 1.9JTD 2003г

    Броня ще търся, като цяло мога да покарам и малко така - само е отчупена малко където е мигача. Притеснява ме обаче тая серпентина, че ми излиза пътуване, пък не ми се трепери дали ще откаже нещо в движение. Доколкото разбрах е някакво охлаждане на хидравликата. Прищипана е все едно с клещи в най-горния обръч. Не виждам очевидни течове, воланът си се върти нормално. Утре ще погледна и резервоарчето дали е пълно. Като гледам къде върви тая серпентина и от нея някакви маркучи, май ще е зор сменянето, а после ще трябва и да се напълни пак с течност, та ще се търси майстор, дано не ми отреже главата...
    Last edited by firefly; 16-10-2015 at 23:11.

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Смени я,точно за пхлаждане на хидравликата е.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6

    Default

    А някаква идея как точно да я търся, че не мога да я намеря като част?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •