След известни разправий със сервиза на ланди в казанлък и този в парма реших да се заема с газовата и на тази ми кола.Проблемите:
Много шумен 4ти инжектор и прекъсване на първи.В сервиза ми казаха че имам тръгнала бобина и ако искам ще ми я намерят коя е ,и ще я сменят,естествено отказах,колата е ок на бензин. Почистих и измерих бобини и кабели всичко ок.
Та направих си кабел за газовата(купен от ебай и монтирана букса от стара ламбда),свързах се с компа ,но не можах да си реша проблемите.Явно беше че проблема или в инжекторите или в кабелите им.След измерване отметнах кабелите останаха инжекторите.
Инжекторите според тях не се рециклират.Да ама не ,намерих клип в нета на който се разглобяват и се захванах.
https://www.youtube.com/watch?v=qYagH8btoZc
Единствената разлика с клипа е ,че моята беше лепена с лепило за резби,но с малко помощ се разглоби.После почистих лепилото и смених гумичките.За сега няма проблеми и нито шум ,нито грешки,но забелязах, че иска нова настройка как става точно номера?
Втория проблем е че в програмата е зададено че дюзите са 2,2 а те са 2.6 дали това е от значение?
Дано съм полезен на някого и ако може някой да даде една ръка за начина на настройка ще е супер.