Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Подгряване на седалките

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by DEGWEED View Post
    Оправих я. Оказа се прекъснат кабел в долната част на седалката. Наложи се да я разтапицирам. Някой ако се интересува как става може да пита.
    Колега, направо ако можеш направи някакво кратко упътване. Може би на доста хора ще е полезно... И при мен бушони здрави, бутони светят, ама топло няма, но засега не ми се занимава да ровя

  2. #32

    Default

    Значи...аз днес констатирах къде може би е проблема при мене.Под седалката има бяла букса ,тя служи за свръзка на долния(на седлото) подгрев с горния(на облегалката).Тъй като на другата седалка всичко работи,замерих с мултицета как стоят нещата там. В буксата излизаща от седлото има 4 кабела-черен,червен и два сини.На здравата седалка между черния и червения кабел дава верига,докато на шофьорската няма. Заключвам че нагревателя е прекъснат.

    Между другото и аз искам да се появи колегата от някъде и да разкаже какво е правил. Иначе има доста инфо как са си слагали хората цялата система ,но на коли без подгрев. Обаче нас ни интересува друго.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Колеги, моля някой с работещ подгрев да сподели, за колко време му загрява и до каква степен, пари ли? Имам чувството че моя работи, но не съм сигурен дали не се заблуждавам, иначе днес си е хладно и като го пуснах, мисля по едно време бая ми загря задника, но дали не бъркам, калорифера ми работи, т.е. топлото в колата идва доста бързо и може да се заблуждавам.

  4. #34

    Default

    Моя на 3-та степен си загрява бавно, с кожа съм. Малко съм разочарован от бавното затопляне, ама квот такова.. Трябват поне 6-7 мин, за да се усети нещо. То за толкова стигам до работа
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Моя на 3-та степен си загрява бавно, с кожа съм. Малко съм разочарован от бавното затопляне, ама квот такова.. Трябват поне 6-7 мин, за да се усети нещо. То за толкова стигам до работа
    Вдъхваш ми надежда, че моя работи. И аз съм с кожа и г/д толкова му трябваше, аз мислех че почти веднага. Едно време имах една от тия калъфки за седалки в запалката и тя почти веднага стопляше и от как изгорих 3бр за сезон, спрях да ги купувам
    Last edited by Travel_Mate; 06-11-2018 at 10:16.

  6. #36

    Default

    Ако седиш на седалката и си на 3та степен, бая си затопля... Но не бързо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Ще продължа с опитите тези дни, аз си мислех че веднага стопля, явно бъркам. Ония калъфки за седалка в запалката стопляха доста бързо и но и бързо даваха фира. Може би като стане -10 със сигурност ще разбера, дали работи

  8. #38
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Моя на 3-та степен си загрява бавно, с кожа съм. Малко съм разочарован от бавното затопляне, ама квот такова.. Трябват поне 6-7 мин, за да се усети нещо. То за толкова стигам до работа
    И при мен така, дори и повече ако не седя на седалката.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  9. #39

    Default

    При мерцедес, ауди и пежо (такива съм пробвал) греенето е доста силно и започва почти веднага.
    Инж. Тоци Бегали изглежда пак е надминал себе си.

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    При мерцедес, ауди и пежо (такива съм пробвал) греенето е доста силно и започва почти веднага.
    Инж. Тоци Бегали изглежда пак е надминал себе си.
    Във всички други коли, различни от Алфа, които съм карал, отоплението на седалките е по-добро. Демек нашите са най-зле... бавно имам предвид.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Верно тоя подгрев сгрява, като на 156 парното Добре, че поне явно алтернатора е изчислен да поеме и него и PTC отоплителя. Който иска по-бързо, гледам тази седмица на ЛИДЛ има на промоция подложки

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •