Results 1 to 8 of 8

Thread: Съвет за Алфа 147

  1. #1

    Default Съвет за Алфа 147

    Здравейте,

    Нов съм във форума. Наскоро започнах първата си стабилна работа, която обаче е в покрайнините на града и няма удобен транспорт. Така че, вече е време и за първата ми кола. Не е нещо спешно и най-вероятно ще е Януари-Февруари-Март, за да избегна граждански, винетки и зимни гуми. (за сега карам оборотната фамилна).

    Насочил съм се към Алфа 147 2000г.+, като съм се насочил към бензиновите т-спарк 105кс. Решил съм, че искам да е нов внос и по възможност с 5врати. Имайки предвид, че в семейството винаги сме залагали на френското и нямам много досег до хубавите италианки, ако може да ме насочите към често срещани проблеми. Конкретна информация за 147-ците ще е най-хубаво.


    Поздрави!
    Last edited by damyanof; 20-10-2015 at 20:32.

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Има си раздел за конкретния модел.
    Поразгледай го и ще се ориентираш в обстановката.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by damyanof View Post
    Здравейте,

    Нов съм във форума. Наскоро започнах първата си стабилна работа, която обаче е в покрайнините на града и няма удобен транспорт. Така че, вече е време и за първата ми кола. Не е нещо спешно и най-вероятно ще е Януари-Февруари-Март, за да избегна граждански, винетки и зимни гуми. (за сега карам оборотната фамилна).

    Насочил съм се към Алфа 147 2000г.+, като съм се насочил към бензиновите т-спарк 105кс. Решил съм, че искам да е нов внос и по възможност с 5врати. Имайки предвид, че в семейството винаги сме залагали на френското и нямам много досег до хубавите италианки, ако може да ме насочите към често срещани проблеми. Конкретна информация за 147-ците ще е най-хубаво.


    Поздрави!

    Гледай копчетата на ел. стъклата да са и здрави, че се чупят много.

  4. #4

    Default

    Здравей колега. Правилно си се ориентирал да пуснеш нова тема за 147-ца във форума, тъй като няма търсачка, няма и други такива теми а и до сега никой, който е решил да си купи 147 не е питал тук. За 147-ца почти няма писано във форума, няма други теми поради което се предполага че темата ще бъде следена с интерес най-вече от мен. Поздрави,
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  5. #5
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Много стилна кола особено ако намериш екземпляр с кожен салон , моята я имам от 2 години сериозни проблеми не съм имал освен консумативи, единствено което мога да кажа от наблюдение е, че предното окачване не е от най-здравите и зимно време при ниски температури може да имаш проблеми с подскръцване на тампоните.

  6. #6
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Quote Originally Posted by syfer View Post
    Здравей колега. Правилно си се ориентирал да пуснеш нова тема за 147-ца във форума, тъй като няма търсачка, няма и други такива теми а и до сега никой, който е решил да си купи 147 не е питал тук. За 147-ца почти няма писано във форума, няма други теми поради което се предполага че темата ще бъде следена с интерес най-вече от мен. Поздрави,
    Вальо , да не правиш нов подарък на половинката за Коледа ??!!
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  7. #7
    Младши алфист EwgeniKolew's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    25

    Default

    Просто гледай да те грабне ..
    Аз така направих преди две седмици просто ме грабна двигателя мъркаше нищо не бе изтърбушено
    Естествено и доза късмет си има..

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Аз на скоро забелязах че при 160-170 км/ч. се чува нещо като шум от вятър минаващ около огледалата, даже при по-висока скорост шума става по-силен. Ама моята е дизел, ти питаш за бензин, така че този проблем може да е оправен при бензиновите.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •