Results 1 to 13 of 13

Thread: Премахване на катализатор

  1. #1
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default Премахване на катализатор

    Колеги,закупих Алфа ГТВ 2004 година 2.0 JTS и искам да премахна катализатора ,защото е запушен.Дори вчера при каране парче от питата мина през изпускателната система Някакви съвети ?
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Май си единствен с тази модификация тук .. пиши при 156-ците те имат повече опит с ГТС
    Покажи колата ако нямаш против.

  3. #3
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Да я снимам само ще пусна снимки

    ---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Притесняват ме сондите 4 броя
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

  4. #4
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Защо мислиш че е проблем на катализаторИТЕ, защото те са два, за това имаш 4 сонди - по 2 на катализатор. Ако наистина имаш проблем с катализаторите - направо търси донор, щото те са сложени направо на изпускателните колектори и не мисля че могат да бъдат сменени отделно. Пък ако проблема е в гърнетата ... нямаш грижи.
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  5. #5
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Искам да ги иэтърбуша но сондите там незнам какъв е ефекта
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

  6. #6

    Default

    Човека иска да ги продаде

  7. #7
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Искам да се оправи колата след диагностика ми обявиха че са эапушени
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

  8. #8
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by zvanow View Post
    Искам да се оправи колата след диагностика ми обявиха че са эапушени
    Е добре де, след диагностиката не ти ли дадоха съвет как да си решиш проблема? Как/кой (ако не е тайна) ти направи диагностиката? Ако искаш да ти се помогне сподели повече, не да ти вадим думите с ченгел.

    ПП Тъй като ми стана интересна темата, почетох в интернет и се оказа че JTS-a има и трети катализатор долу на генерацията, но той няма ламбда сонда, т.е. спокойно можеш да го подмениш с обикновено гърне. Но ако все пак проблема е в горните катализатори, по-добре потърси и второ мнение от друг сервиз, преди да пипаш по колекторите.
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  9. #9
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Колата губи мощност и придърпва, на чека показва грешки за 2те сонди накрая на катализаторите , които са на колекторите и бобина. Препоръчаха ми да изтърбуша катализаторите, защотото били запушени и да си сменя свещите и бобините.Утре ще сменя тях и да видим дали ще се оправи поне губенето на мощноста и придърпването пък за сондите и катализаторите незнам какво да направя трябва ли някакви пренастройки на компютъра или не .....
    Свети жълтия чек motor control system Пък за думите ме е страх да не напиша някоя простотия
    Last edited by zvanow; 30-10-2015 at 22:41.
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

  10. #10
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Е това е друга работа вече. Смени си свещите, заминалата бобина, всичките не, че са си пара. Иди на добър диагностик да видиш дали нямаш умряла сонда. Сипи 10 кила бензин и ги издухай до Провадия и обратно по магистралата и тогава мисли за катализаторите
    Успех!
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  11. #11
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Благодаря за съветите ! Да споделя какво се случи ....
    Смених свещи и една бобина колата се оправи ,но чека свети! Майстора ми слезе в канала да види как е положението отдолу и изненада, катализаторите на колекторите изтърбушени целите в заварки и сега колата мисля, че е в сервизен режим заради сондите . Искам да попитам какви са вариантите за оправяне на този проблем като изключа варианта за закупуване на нов катализатор ?
    Last edited by zvanow; 31-10-2015 at 21:15.
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

  12. #12
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by zvanow View Post
    Благодаря за съветите ! Да споделя какво се случи ....
    Смених свещи и една бобина колата се оправи ,но чека свети! Майстора ми слезе в канала да види как е положението отдолу и изненада, катализаторите на колекторите изтърбушени целите в заварки и сега колата мисля, че е в сервизен режим заради сондите . Искам да попитам какви са вариантите за оправяне на този проблем като изключа варианта за закупуване на нов катализатор ?
    Както казах в началото потърси донор с читави колектори/катализатори и подменяш твоите. Друг вариант е да се лъжат сондите, но това да кажат хора дето са го правили, дали може и доколко е удачно.
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  13. #13
    Младши алфист zvanow's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    И да споделя как излъгах компютъра да не отчита, че няма катализатор Със 2 втулки ,завиват се на мястото на двете сонди след катализатора ,а самите сонди във втулките и опааа няма чек на таблото
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165 hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •