Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Двузонов климатроник на фейслифт

  1. #1
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default Двузонов климатроник на фейслифт

    Някой да има идея как работи тая проклетия ? Днес сутринта пускам климатика ей тъй профилактично (навън е + 1гр), пущината уж включи ама не както обикновенно след 1мин да си пусне перките, дали е възможно да си обръща режимите като на домашните климатици примерно? После ми щукна идеята да затопля външния датчик, един вид да я излъжа че навън е жега, всичко тръгна нормално, чу се включването на компресора, малко след това се пуснаха перки и т.н.
    Отделно от това явно омам някакво подгряващо в парното което се включва когато си поиска, как се борави с него, че супер се дразня да ми се пускат някакви неща без да съм им заповядал аз ? Кьорих се за подгревни свещи по маркучите към парното ама не видях обичайния "модул" с 3те свещи дето стои закрепен на скоростната кутия под абс-а някъде.
    Като се позамисля може сутринта да не се е включил ако от студеното съответно е било ниско налягането на фреона, евентуално ако му трябва дозареждане, макар че го напълнихме колкото пише в книгите в началото на лятото.
    Колата е от подписа.
    Last edited by mirchozo; 28-10-2015 at 11:08.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Как разбра, че ти се включва допълнителния подгрев? Интересно ми е, защото и на мойта ще е първа зима, а тук още не са паднали толкова температурите. Иначе за климатроника е нормално, има някаква защита под определени градуси да не включва компресора, сега дали са под +5 или +7 не знам.

  3. #3

    Default

    Колега извинявам се,ако не съм точно по темата.
    И аз се чудя да нещо подобно....на 156цата можех да си пусна климатроника по всяко едно време,без значение колко градуса е навън...-5,-10.. на 147цата,ако е под 3÷4 гр.неще....трябва да му е по-топло.
    И още нещо..на 156 като пусна да размръзява стъклата директно тръгваше климата и вентилаторите отиваха на макс....при 147 трябва да загрее колата и чак тогава вентилатора се усилва....а климата така и не тръгва,понеже е студено......дали пък нещо не пропускам около циркулациите вътре/вън?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно допълнителния подгрев, качам се сутрин и пускам парното почти на макс температура (32.5 ако не се лъжа) и вентилатора на първа степен. След 3-4мин се пуска на доста по-висока степен вентилатора и малко след това започва да духа леко топличко, стрелката на температурата не е мръднала изобщо камоли да е топъл мотора че да духа в купето по този начин. Това го прави само при температури под +5 / +10гр. Аз все си мислих че е някакъв талянцки бъг, пък то ко било.
    Другото все още го умувам, но май ще му накича манометрите на климатроника да видим какво е налягането. Малко ме съмнява да обръща системата наобратно като на домашните климатици, но не бих се учудил ако е така.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    500% не ти обръща системата, просто сработва защита... Като си нагрял сензора си го излъгал. Не му мисли до налято, ако има проблем тогава вече ще си покаже

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някой има ли идея, защо при пускане на defrost се пуска компресора и едновременно с това смесителната клапа застава в положение максимално топло?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега това с допълнителния подгрев на климатроника е малко като светия граал за църквата. Има го в колата (3 степенно ел. радиаторче) и се управлява от климатроника ама никой не гое виждал работещо. Лично за мен има някакъв конструктивен дефект в платките на управлението и то отдавна е изгоряло
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аа не го мисля толкова, просто си умуваме. Мен също ме съмнява защото няма как да се случи по ред причини.

    Пс Мойто работи, пу пу да не муй уруки дето казват старите баби. Отначалото и аз мислих че нещо не е в час, ама след 1-2мин задухва лееко топло, логически си пуска вентилатора по-силно инак ще стопи пластмасите наоколо. Забелязах че имам боднат някакъв датчик на маркуча на парното, дали не участва във водната система, един вид за по-бързо затопляне и на двигателя ?
    Last edited by mirchozo; 28-10-2015 at 13:57.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аа не го мисля толкова, просто си умуваме. Мен също ме съмнява защото няма как да се случи по ред причини.

    Пс Мойто работи, пу пу да не муй уруки дето казват старите баби. Отначалото и аз мислих че нещо не е в час, ама след 1-2мин задухва лееко топло, логически си пуска вентилатора по-силно инак ще стопи пластмасите наоколо. Забелязах че имам боднат някакъв датчик на маркуча на парното, дали не участва във водната система, един вид за по-бързо затопляне и на двигателя ?
    А дано
    Това с вентилатора всички го правят, датчика в тръбата който си видял следи температурата на антифриза точно с цел правилна работа на ел. подгрева. А дали работи може да си сигурен само ако си премериш буксите закачени на радиаторите (лесно се виждат под жабката едни три големи сини). И може да налетиш на едно странно фабрично разклонителче което допълнително ме наведе на мисълта че италианчетата са объркали нещата.
    Last edited by Alexanderbb; 28-10-2015 at 14:12.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тия дни ще му обърна малко внимание, колко му е да му бодна по един светодиод да виждам кога се пускат тия проклетии.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някой има ли идея, защо при пускане на defrost се пуска компресора и едновременно с това смесителната клапа застава в положение максимално топло?
    Заради елементарната кондензация.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Заради елементарната кондензация.
    Имаш впредвид да кондензира влагата от въздуха в купето по изпарителя ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Имаш впредвид да кондензира влагата от въздуха в купето по изпарителя ли?
    Аха.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аха.
    ОК, но как става това при положение, че смесителната клапа е в положение при което въздушният поток минава само през радиаторчето на парното и практически изпарителят не се обтича от въздушен поток?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Няма как да стане.
    Ама не знам и кола, при която въздушния поток да не минава и през двата радиатора в този режим.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •