Results 1 to 4 of 4

Thread: Студена не се форсира?

  1. #1
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default Студена не се форсира?

    Нямаше я моята 156-ца доста време , караше я ... роднина. Но сега пак си е при мен и започва "цирка" отново.

    Та , като я запаля студена , малко в първите няколко секунди не бачка добре , но след това стабилизира оборотите на празен ход. Проблема е , че на празен ход работи , но не се форсира , не мога да тръгна , мъчи се нещо , ръмжи , даже някакви детонации се чуват по някога , но не съм сигурен дали са в смукателния колектор или изпускателния. С малко "заигравка' с газта успявам да я изфорсирам и ако я държа във високи обороти , тръгвам. Леко като загрее и се оправя.

    Какъв ли е проблема?

    Ламбда сондата ми е на около година , дебитомера е втора употреба...и него преди около година го смених.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Покарай я няколко дни само на бензин.
    Проблема май ти идва от газовата...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Възможно е. Имам една Панда с метанов инжекцион, беше се скапал газовия комп, луд ме направи, а и започна и на бензин да не работи и върви като хората. Смених компа, кабелажа, копче и тн , заработи отлично, а газаджията каза, че от скапания газов комп и бензиновия се е ошашавил, някакви корекции...нещо такова спомена. Не му обърнах внимание, но явно има истина.
    На моята Алфа смятам че много отдавна и трябва майстор, трябва и адаптация, това-онова, ама пък 40лв ми искаха за адаптация на дросела, малко ми се видя прекалено. Клати малко обороти, къса ми нервите, не знам с кой акъл я търпя още, вероятно, защото ми минават нервите като я погледна...ама до кога ли...
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  4. #4
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    И аз мисля ,че е от газовото, моята ми скъса нервите докато разбера,че е от него. Сложи си ,15,20 литра хубав бензин и си я карай малко така примерно няколко дена препоръчително е да се покара на по дълъг път а не до работа и обратно. Успех
    алфа ромео 156 тс

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •