Results 1 to 4 of 4

Thread: Каква рейка за ГИ да си купя?

  1. #1
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default Каква рейка за ГИ да си купя?

    Колата ми е с метанов инжекцион отдавна , не ми се говори каква мъка е и че е умрел кон , защото явно "майстора" си остави ръцете , когато я настройва . Рейката ми чука яко и вече е мъка да се кара.

    Въпроса ми е , каква рейка да си купя като марка , модел , омове някакви и тн характеристики?
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Зависи какви са възможностите на газовия инжекцион. Някой марки и по-стари софтуери работят само с техните си рейки.

    Това, че "чука" е признак, че е за ремонт и е нормално да не работи добре колата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Мда , ще погледна копма утре , че не го помня като марка и модел. А рейката да гледам , няма смисъл , че беше една "манджа" с няколко рейки навремето , та не е тази , която някой-някога е монтирал заедно с газта...която се превърна в метан...итн

    Между другото да се оплача , че тази кола никога не е вървяла на метан дори и горе-долу добре , особено в старта и набиране до 2-3хл оборота на метан. А е срамота да сложа на сестра ми на Ибизата 1.4 60 коня обикновен метан и тя да върви като луда , да дърпа от ниски обороти яко , а Алфата ми , с нейните "колосални" 140 коня и инжекционна АГУ , да е ебати мъртвеца...идва ми да и забода една плочка и един редуктор прост и да си я ръчкам , колкото си искам...докато не се разгърми и да я бракувам.
    Алфа 156 1.8ТС+ГИ-метан

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Явно някой аматьор си е играл с нея.
    По-добре иди при Роби или някой друг свестен газаджия, да уточните нещата, а те не са никак прости.
    Възможно е просто отворите на дюзите да не са правилно калиибрирани, налягането....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •