Results 1 to 7 of 7

Thread: проблем с кода

  1. #1
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default проблем с кода

    идея от някой колега 146 1.6 Т.С имат ли бушони или релета за кода неще да светне ключа

  2. #2
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Нищо не се разбира, колега.
    Колата пали ли?
    Опиши си по-подробно проблема.
    Ако колата пали и всички други лампи си работят - нямаш проблем с кода, а имаш изгоряла крушка.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  3. #3
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    не пали и не сигнализира ключето няма и захранване на буксата под волана

    ---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

    на предишнатА 145-сата ми правеше проб но там имаше бушон за кода тук няма и това ми е питането дали не минава през реле някъде и да е изгоряло релето

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Релетата са пред акумулатора...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Когато не разбираш как работи "нещо" и искаш да го оправиш, най ефективният начин е да предоставиш тая задача на някой друг, който е "наясно" с материята.
    Кодът е поредица от цифри, или число(както ви е удобно) и няма АМА НИКАКВА връзка с бушони(предпазители) или релета.
    Най вероятно ще ме обвините че се заяждам. Почти сигурно е че ще сте прави - напълно ясно ми е, че иде реч за индикацията на имобилайзера. "Тънкият" момент е че това все пак е технически раздел. Ако не можеш да формулираш правилно въпрос, то вероятноста да "намериш" верният му отговор не е голяма(теоретично).
    Мисълта ми е, че не е нормално в тема със заглавие - "проблем с кода", въобще да не става въпрос за код, а за имобилайзер(евентуално).
    За да не е сто процента спам постът ми - светването(или не) на жълтото ключе е резултат на комуникацията м/у имобилайзерът(ALFA ROMEO code) и ECU.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Не ми се изпада в подробности, но ми отне половин ден писане във Вайбър за да изключим всички възможни варианти, но на края колата запали и вече няма проблем.
    Оказа се, че по някаква причина е изчезнал един Плюс през контакт на имобилайзера и след като подадохме друго захранване колата активира имобилайзера и запали.
    Не питайте колко се изписа във Вайбър, но важното е че се справихме макар и от разстояние.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  7. #7
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    за което много благодаря никога не е излишно друго мнение компетентно разбира се

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •