Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Нов собственик на 2.0 V6 Турбо, няколко въпроса

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За ербега трява да се направи диагностика за да се разбере, откъде идва алармата и да се отстрани причината. Най-вероятно е от калпава ел връзка към нещо от периферията на системата. Накрая трява да се изтрие грешката за да изгасне индикацията на таблото.

    За подгрева - най-вероятно са изгорели нагревателите в седалките. Щом бутоните светят, не е въпрос на бушон.

    За светещата дюза на таблото - това също е индикация, че ECU - то е записало някаква грешка. Трябва да му се направи диагностика за да се види, какъв е проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Благодаря Ви колеги, в понеделник ще направим една диагностика, ще търся да купувам сиди чейнджър, някой може ли да ми каже марка, модел ? и една примерна снимка да знам какво да търся, благодаря Ви отново

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че моделът (не съм сигурен дали няма и други) на CD - то беше Becker 12v Silverstone BE2660.

    Аз моята я купих с CD и навигация, но впредвид на ефекта от възрастта на CD-то + дупките по пътищата ни и липсата на карти за нашия регион за навигацията, ги разкарах и сега имам по-голям багажник.

    Помисли си добре дали да търсиш да слагаш тази допотопна техника или да си търсиш cd - емулатор, като xcarlink или yatour.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Колега навигацията е най лесното за оправяне, карти има до 2011-та година точно за този модел, че даже са и пиратски, днеска съм ги изтеглил и утре ще ги пробвам, запознат ли си малко с компютри всичко се оправя по пиратски начин (колкото да ги има, всеки има смартфони с навигаций в днескащно време). Относно сиди чейнджъра една профилактика и всичко е перфе, той трябва да си има анти-шок. Идва проблема с намирането точно на тази марка "Becker BE 2660" възможно ли е слагането на другa марка като Philips, Sony, Blaupunkt, Pioneer, Kenwood, JVC, Alpine ако буксите съвпадат ?
    Last edited by SnooPDoG; 08-11-2015 at 23:42.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by SnooPDoG View Post
    Колега навигацията е най лесното за оправяне, карти има до 2011-та година точно за този модел, че даже са и пиратски, днеска съм ги изтеглил и утре ще ги пробвам, запознат ли си малко с компютри всичко се оправя по пиратски начин (колкото да ги има, всеки има смартфони с навигаций в днескащно време). Относно сиди чейнджъра една профилактика и всичко е перфе, той трябва да си има анти-шок. Идва проблема с намирането точно на тази марка "Becker BE 2660" възможно ли е слагането на другa марка като Philips, Sony, Blaupunkt, Pioneer, Kenwood, JVC, Alpine ако буксите съвпадат ?
    Имаме си истински хакер във форума, браво. Ти ще си първия успял да пусне навигацията на 166 да работи за България, или поредния но не и последния, който си мисли че мое да такова гявола у въздуха, дорде другите и на земята не са могли. Това само близките няколко дни ще покажат
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by SnooPDoG View Post
    Колега навигацията е най лесното за оправяне, карти има до 2011-та година точно за този модел, че даже са и пиратски, днеска съм ги изтеглил и утре ще ги пробвам, запознат ли си малко с компютри всичко се оправя по пиратски начин (колкото да ги има, всеки има смартфони с навигаций в днескащно време). Относно сиди чейнджъра една профилактика и всичко е перфе, той трябва да си има анти-шок. Идва проблема с намирането точно на тази марка "Becker BE 2660" възможно ли е слагането на другa марка като Philips, Sony, Blaupunkt, Pioneer, Kenwood, JVC, Alpine ако буксите съвпадат ?
    За карти за България ли говорим?
    Пиши, ако стигнеш до положителен резултат. Доста колеги се интересуват от въпроса.

    Относно cd-то. Предполагам, че всяко друго, което подържа becker unilink протокола ще свърши работа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Диска беше инсталиран днеска вечерта, но реших, че трябва малко релакс със дрифтачката, утре след работа ще пробвам и ще пиша дали съм ги подкарал.

  8. #23
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Относно антишока на чейнджъра - няма хубав такъв. Има само хардуерно изпълнение с няколко тампона от 4-те страни. Няма софтуерен с прочитане на диска напред и запаметяване. За жалост тези тампончета не успяват да се справят с нашите дупки. Мисли найстина за емулатор както колега ти препоръча.

  9. #24
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Аз съм с X-carlink от известно време и съм срашно доволен!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by SnooPDoG View Post
    Диска беше инсталиран днеска вечерта, но реших, че трябва малко релакс със дрифтачката, утре след работа ще пробвам и ще пиша дали съм ги подкарал.
    Подкара ли го
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Бях го подкарал до известна степен, пробвах с копие от оригинален диск 2011-та година инсталира се, но има няколко разлики и забива доста, за сължаление алфичката е в сервиз от почти един месец (проблем с потенциометъра и в последствие с компютъра, като е готова ще се зайграя пак.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •