Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Нов собственик на 2.0 V6 Турбо, няколко въпроса

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default Нов собственик на 2.0 V6 Турбо, няколко въпроса

    Здравейте колеги, от днеска съм собственик на горепосоченият модел, като това стана много на бързо, въобще съм нямал намерение да купувам Алфа, но без да искам видях една на много оферта и ми хареса а ми трябваше ежедневна кола (имам баварец за писта) и я взех, само едно нещо ме притеснява и това е паролата за ICS-a (май така му викат) има ли някакъв начин да я намеря без да ходя по разни "хакери" и другия въпрос е, че я взех с разкачена навигация и усилвател, дадоха ми устройствата просто трябва да ги навържа на ново, но това дали играе някаква роля (промерно ако ги закача да не ми иска парола) благоря Ви предварително
    П.С Колата е 99-та година 5ти месец ако иам значение. Качвам снимка на самата навигация.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20151102_173009.jpg  

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Нямаш кода на ИЦС-а,но сега работи или не работи и ти трябва кода?Пробвай с четири 4-ки,на повечето става,ако не имаше начин по сериен номер,но нека някой по в час каже как става това.
    П.С Честито за колата,много да те радва,ще се убедиш че 166-та е сериозна кола.

  3. #3
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Здравей и честито за придобивката.
    За ICS-а няма значение дали са закачени навигацията, чейнджъра и усилватела. Няма да спре да ти иска кода. Най-много след свързване на навигацията да ти поиска и кода за нея, но това се случва много рядко. Както каза колегата, ако не стане с 4 четворки нямаш друг вариант.

    Необходимо е да се свали ICS-а и да се занесе да му се прочете паметта и от там да ти извадят кода. В София има няколко места където го правят. На мен ми струваше 70 лв. преди 4 години в сервиз на Сони в Студентски град. Процедурата е 2-3 часа. Не се подлъгвай с никакви код генератори онлайн и разни такива - не помагат.

  4. #4
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    48
    Posts
    227

    Default

    Когато купувах колата продавача ми каза,че след смяна на акумулатора му е искала кода и той с код картата си го е изкарал ... но искам да споделя друго : това лято ми се наложи да свалям ISC-то (сигурен съм че никога не беше ваден) да махам около него прословутата лепкава гняс и кода беше залепен върху него.Така че може и да имаш късмет да е залепен на самия ISC.
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Не беше 4444, извадих днеска ICS-то, нямаше го запелен, но пък намерих серийния номер, с него в този сайт -> http://www.radiocode.ivgsoft.com/ и срещо 23 лева грубо си получих кода и сега е сууупер, остана само да навържа навигацията и усилвателя.
    Last edited by SnooPDoG; 03-11-2015 at 20:06.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Навигацията едва ли ще ти свърши работа,а ако е закачена нейната букса няма да можеш да си сверваш часовника.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Навързахме всички жички на ново и като почудо всичко взе, че тръгна и естественно трябваше да ми пойска код за навигацията....някакви идей къде мога да го търся него ? излезе диск с картите от навигацията, утре ще го отворя да видя дали вътре няма нещо свързано с кода, но се съмнявам.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by SnooPDoG View Post
    Навързахме всички жички на ново и като почудо всичко взе, че тръгна и естественно трябваше да ми пойска код за навигацията....някакви идей къде мога да го търся него ? излезе диск с картите от навигацията, утре ще го отворя да видя дали вътре няма нещо свързано с кода, но се съмнявам.
    Навигацията в България може да ти послужи да си подпираш вратата на гаража Не се занимавай с глупости.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Може ли да ми дадете снимков материал на заводското узвочение, че един говорител уш басов хартисва.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Заводското изпълнение на озвучаването е в 2 варианта:

    1 - Нисък клас - четири говорителя - по един във всяка от вратите

    2 - Висок клас - четирите говорителя - по един във всяка от вратите + 2 под кората зад задната седалка + усилвател над CD - то и навигацията в багажника.
    Говорителите под кората се виждат, като извадиш една от решетките. Монтирани са с магнитите нагоре.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Значи на мен говорителите ми ги дадоха отделно, защото ги бяха свали ли да ги продават, и имам 4 говорителя с 4 пищялки и един по голям говорител от останалите, както и навигацията със усилвателя над нея, но няма сиди чейнджър.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това е целият комплект говорители:



    Тези двата в ляво и дясно са за задната кора.

    Монтирани изглеждат така:



    Няма фабрична модификация с 1 субуферен говорител.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Точно това ми трябваше колега, благодаря, утре ще ходя да търся 2рата басова.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Usa
    Posts
    25

    Default

    Благодаря на всички колеги който ми помогнаха, повечето работи са оправиха по колата, останаха няколко неща който ме дразнят. Индикацията за беговете свети а колата не е удряна и беговете са там ? въртях ключа за включване и изключване на беговете но файда няма. Другото е, че подгрева не работи на 2те седалки, огледах копчетата светят като се пуснат, кабелите под седалките гледах не са откачени, но не работят, някъде имат ли бушон ? и последното е, индикация под формата на дюза свети от както съм взел колата.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Значи за светещите лампи по таблото трябва да я закачиш на диагностика и ще се види там за какво иде реч.Относно подгрева на седалките на 99% проблема е в самите нагреватели или по точно някъде е прекъснат на дълбоко в седалките,мисля че никой до сега не се е справил с този проблем,ако бъркам нека ме поправи някой.
    П.С Аз поради тази причина сменявах пак салона.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •