Results 1 to 15 of 15

Thread: Скоростен лост! Помощ!

  1. #1

    Default Скоростен лост! Помощ!

    Здравейте, горд собственик съм на Алфа 147, 1,6 , 2004г. Имам проблем със скоростният лост. Като изключа от скорост лоста не се връща между 3 и 4 скорост, а си остава под скоростта от която съм излезнал. Страх ме е да не включа без да искам на задна и да стане голяма беля.Скоростите ги търся ръчно, което не е много приятно. От 4-та трудно намирам 3-та скорост. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели и ако знаете някой добър майстор или сервиз в София, да ми даде координати!

  2. #2
    Алфа шофер ivaylomezda's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Мездра
    Posts
    64

    Default

    здравей колега . Имах същия проблем но го реших с нови жила които закупих провери при майстор но съм убеден че и при теб проблема е в жилата

    ---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

    http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=1267129
    ето подобна тема колега

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ivaylomezda View Post
    здравей колега . Имах същия проблем но го реших с нови жила които закупих провери при майстор но съм убеден че и при теб проблема е в жилата

    ---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

    http://89.190.194.3/forum/showthread.php?p=1267129
    ето подобна тема колега
    И/или втулките на превключвателя.

    Ето подробна тема с много снимки. Според мен си заслужава първо да се подходи по тоя начин преди да се сменяват жила.



  4. #4

    Default

    +1 за отговора на ivaylomezda отгоре....май са доста 147-миците с този проблем

  5. #5

    Default

    Благодаря колеги, ако знаете, дайте ми координати на сервиз или майстор, който може да отстрани проблема и ориентировъчно - цена. Все пак не искам някой да се учи на колата ми, а майстор, който го е правил на друга Алфа.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    И/или втулките на превключвателя.

    Ето подробна тема с много снимки. Според мен си заслужава първо да се подходи по тоя начин преди да се сменяват жила.
    Тия втулчици намират ли се като резервна част...че имам същата болежка.Хем почистих,измих,смазах и раздвижих всичко там,но уви...проблема остана.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

  8. #8

    Default

    Здравейте, според мен не става дума за втулките на скоростния лост, а за втулките на превключвателя. Ако някой знае откъде мога да ги купя.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Тия втулчици намират ли се като резервна част...че имам същата болежка.Хем почистих,измих,смазах и раздвижих всичко там,но уви...проблема остана.
    Тези трябва да са: http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-NE...gAAOSwMmBVrlpF



  10. #10

    Default

    Това са, но знаете ли в България дали се продават?

    ---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:08 ----------

    Моля, дайте ми майстор или сервиз където да ми ги сменят, ако някой е сменял.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ivaylomezda View Post
    Това са за ск.лост

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Мдаа,мерси.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12

    Default

    По ОЕМ номер (46467103) не излиза никъде в БГ, така че за закупуването остава като опция ebay, или евентуално Ауто Италия. За смяната най-добре си избери сервиз от форумните.



  13. #13

    Default

    Да и аз не можах да ги намеря и понеже искам като розглобя,да го сглобя веднага(а не тепърва да меря и да си правя втулки и да се затривам) та от ибей си заръчах ...да видим какво ще дойде.

    От снимките по-нагоре всичко е ясно.....само пружината как е застопорена в долния край??

    И още нещо....ако тая пружинка здаде багажа и омекне по някаква причина.....няма ли ефекта да е същия...демек,да си стои лоста където му е кеф?(говорим при изправни жила)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Алфа шофер ivaylomezda's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Мездра
    Posts
    64

    Default

    колега пиши като ги смениш какъв е резултата да поръчвам и аз

  15. #15

    Default

    Днес смених втулките.Болта едвам се въртеше.Старите си бяха ОК,здрави/прави...но дори след смазване въртенето беше много трудно.Та извадих старите и сложих новите.Всичко заспа и няма никакво задържане в момента.
    Та айде после и разкачване на генерацията,аспуха и ламарините за да стегна най-тъпите три болта в тая кола,а именно тези на конзолката на скоростния лост,която на половината алфи се мандраехерца.

    Специално благодаря на колегата acho_
    Last edited by undy; 14-11-2015 at 17:03.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •