Results 1 to 5 of 5

Thread: Поколения двигатели Алфа 159

  1. #1

    Question Поколения двигатели Алфа 159

    Здравейте.

    Искам да попитам има ли различни поколения на двигателите на Алфа 159?
    Например моделите от 2006 и моделите от 2010 с едни и същи двигатели ли са (например 1.9 дизел) или са от различно поколение?
    Ако има разлика, то каква е тя и от коя година се въвеждат подобрените (развалени ) двигатели?

    Благодаря!

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега, добре дошъл първо.
    Мисля че дори и малко да се поровиш из форума,а и просто в Гугъл ще видиш че има инфо по въпросите ти

    На кратко, 1,9 е същият до края на 2009 мисля, след това от 2010става 2.0 JTDM 170кс, който се води доста добър мотор, 2.4 е 200 коня до към 2008 мисля, когато правят фейслифт на модела и освен козметиките мотора става 210 к.с. , като се твърди че е пдобрена главата и е леко олекотено купето. Също от 2010 влиза 1750 TBI турбо бензина.

    На кратко: ако имаш лев търси 2.0JTDM или 1750TBI, а ако нямаш просто търси най-най- запазеният екзепляр (по всеобщо мнение да е дизел)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3

    Default

    Благодаря за отговора!

    Просто предпочитах да науча данните от някой "алфист" отколкото да разчитам на журналистически записки.

    Защо всички предпочитат дизел? Според мен е кощунство един толко елегантен автомобил да звучи като трактор. А след и като е със спортен дух, направо си е престъпление.
    Бензиновите двигатели създават проблеми или има друга причина?

  4. #4

    Default

    Моят "звучи като трактор" само при запалване зимата на студен двигател при температури под 10- 7 градуса.

    В останалото време си е като другите двигатели, освен това мога да кажа че при скорости от над 120/130 кмч дизелът се чува доста по слабо от бензиновите.Отделно зависи и от качеството на горивото.С качествено гориво си утихва двигателя дори на празни обороти.Когато я закупих при скорост от 120-130кмч с един колега гасихме радиото, за да се опитаме да чуем двигателя и въпреки това трябваше да слухтим, за да го чуем.

    В зависимост от гумите и качеството на асфалта, шума от гумите се чува доста по-добре от двигателя.Дизела започва да се чува при над 160/170 кмч.

    Това зависи и от използваното двигателно масло.

    Зависи какво искаш да чуваш. На ме лично ми харесва с по-малко шум.При при високи скорости 190 кмч и нагоре може и да има, но рядко управлявам постоянно с такава скорост ...
    Last edited by alfa racer GTA; 05-11-2015 at 13:19.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    По мое мнение няма значение дали караш със 130 или 200 км/ч , двигателят се чува по един и същи начин , разликата е в насредщния вятър , поне според мен . Иначе бензиновите двигатели са с директно впръскване , което ще рече , че са много капризни от към гориво и на всичкото отгоре пак дизела харчи по-малко ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •