Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Шум в скоростната кутия

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Симеоновград
    Posts
    4

    Default Шум в скоростната кутия

    Здравейте,
    имам проблеми със скоростната кутия само на предавките 5 и 6-та скорост.

    Шума е като леко виене и го има само на 5 и 6-та скорост, без значение на оборотите.

    Първото ми питане е, с какво масло трябва да е скоростната кутия, тъй като от един сервиз ми съобщиха и на мен ми се стори налудничево, че каталозите били грешни и маслото трябвало да бъде ATF.

    Кутията била GM, в кой Опел се вгражда тази кутия ?

    Някой да е имал подобен проблем и по какъв начин е намерил решение?

    Автомобила е Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150hp 2008г.
    Ръчна скоростна кутия - 6 скорости.

  2. #2
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Аз нямах шум, но имах едно притракване при превключване на първа и втора. По съвет на един колега от Германия от алфа оунъра, смених маслото с FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W-80.
    Аз го взех по 25лв. литъра и налях 2,5л. (по съвет от колегата).
    По спецификации мисля, че дори надхвърляше изискванията за нашите кутии, но по-важното е че ми се реши проблема, дори ми се струва, че още поутихна колата.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  3. #3
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by bkazakov View Post
    Здравейте,
    имам проблеми със скоростната кутия само на предавките 5 и 6-та скорост.

    Шума е като леко виене и го има само на 5 и 6-та скорост, без значение на оборотите.

    Първото ми питане е, с какво масло трябва да е скоростната кутия, тъй като от един сервиз ми съобщиха и на мен ми се стори налудничево, че каталозите били грешни и маслото трябвало да бъде ATF.

    Кутията била GM, в кой Опел се вгражда тази кутия ?

    Някой да е имал подобен проблем и по какъв начин е намерил решение?

    Автомобила е Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150hp 2008г.
    Ръчна скоростна кутия - 6 скорости.
    С времето шума ще се засилва, след това ще се нуждае от подмяна на лагери. Имах същия проблем, смених масло, след това пробвах с разни добавки.............нямаше никакъв ефект/не си давай парите за това/ истината е ремонт. Това е детска болест при 159 ката. Прочети "какво се потроши по 159-ката"
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    С времето шума ще се засилва, след това ще се нуждае от подмяна на лагери. Имах същия проблем, смених масло, след това пробвах с разни добавки.............нямаше никакъв ефект/не си давай парите за това/ истината е ремонт. Това е детска болест при 159 ката. Прочети "какво се потроши по 159-ката"
    Колко ти излезе ремонта, ако не е тайна?



  5. #5
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    С ремонта на кутията смених и съединител, разни други дреболии който не помня така ,че няма как да отговоря колко струва точно ремонта на кутията. По спомен излезе около 1700 лв. всичко. Имаше вариант да подменя само два лагера........което е бюджетно решение, аз реших да подменя всичко що е лагер и семеринг вътре.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    истината е Хадо, при мене втора влизаше с хъркане, сега все едно съм с нова скоростна кутия, всичко е мехлем. Само за 25 лв. какви са тия баснословни суми.
    Втори случай, Ситроен Jampy, кола за развоз, втора, трета едвам включват. От две години никакви проблеми.
    Last edited by toto99; 06-11-2015 at 09:24.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    С ремонта на кутията смених и съединител, разни други дреболии който не помня така ,че няма как да отговоря колко струва точно ремонта на кутията. По спомен излезе около 1700 лв. всичко. Имаше вариант да подменя само два лагера........което е бюджетно решение, аз реших да подменя всичко що е лагер и семеринг вътре.
    Ееее, щом си сменявал и други неща, бива значи Като чуя отваряне и ремонт на ск кутия винаги съм настръхвал. Най-вече заради историите с ремонти на автоматици за по 4к.



  8. #8
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by toto99 View Post
    истината е Хадо, при мене втора влизаше с хъркане, сега все едно съм с нова скоростна кутия, всичко е мехлем. Само за 25 лв. какви са тия баснословни суми.
    Втори случай, Ситроен Jampy, кола за развоз, втора, трета едвам включват. От две години никакви проблеми.
    Хубава истина.......при мен без никакъв ефект. Първо сложих СТР мисля че беше, ефект никакъв. След това, след "консултация" т.нар. консултант на хадо и добавка поставена в препоръчана от тях сервиз ефект никакъв.То това и очаквах, не виждам как би могло "вълшебна" добавка да възстанови паднала циментация и язви по лагер.........но чудеса стават навсякъде. Без съмнение има вероятност добавките работят при друг тип проблеми
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Симеоновград
    Posts
    4

    Default

    Благодаря на всички колеги които се отзоваха на питането ми.
    Смениха 3 лагера на 5 и 6 предавка и сега всичко е точно.И аз пробвах със смяна на масло и добавка но без ефект.

  10. #10

    Default

    Кач пара?

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Симеоновград
    Posts
    4

    Default

    400 + 20 за стенд на преден мост.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by bkazakov View Post
    400 + 20 за стенд на преден мост.
    А имаш ли идея лагерите колко са

  13. #13
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    А имаш ли идея лагерите колко са
    Смених всички лагери когато ремонтирах кутията, по бегъл спомен бяха 9, но беше преди доста време.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Симеоновград
    Posts
    4

    Default

    За 3 бр. лагери ми каза че са 164 лв.200 за труд защото било много трудоемко и останалото за консумативи за почистване на кутията. Маслото остана същото защото беше сменено съвсем скоро.

  15. #15

    Default

    Ясно, мерси

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •