Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: проблем с палене на студен двигател

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default проблем с палене на студен двигател

    колеги от около 10 мес. имам алфа 147 1.6 тс. 120к. до сега никога не ми се е случвало да не запали веднага до вчера. без да има някаква причина или признак предишния ден си паркирах нормално ,загасих и на сутринта като пробвах да стартирам греда ама изобщо никакви изгледи да запали. при4ука за момент и веднага изгасна,после се задави и краи. моля ви помогнете и даите савет какво да права че сам като болен,толкова си оби4ам количката и не мога да я гледам болна. имам и друг проблем с педала на саединитела но там ми е ясно че трябва да сменя долната лагерпомпа,горната я смених и маркучите са здрави но дотогава си наливам спирачна течност и така. благодаря ви предварително

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е хубо де, пробвай пак, на всеки се е случвало.Туй че един път се е задавила не е повод за драми.Ако системно вземе да го прави вече ще се мисли.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    не не ме разбра.или аз не обясних точно.
    изобщо не мога да я запаля, има ток и не изписва грешки на компа та затова не мога да се ориентирам за проблема. а и не разбирам кои знае колко от тези дв.

  4. #4
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ако има ток и не може да завърти,или си за стартер или за нова бензинова помпа.На мен ми се е случвало от веднъж и двете да заминат
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Провери 2 неща:

    1 - Има ли гориво? (на инжекторите)
    2 - Има ли искра? (на свещите)

    Една диагностика вероятно ще даде по-точна насока.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    утре ще и направа диагностика, но стартера е добре и гориво стига до инжекторите проверих. четох в предишни теми че може от дебитомер да е но не знам каде е и как да го проверя
    ако си взема кабел за диагностика,при положение че не мога да заполя ще ми покаже ли каде е проблема или без да работи мотора не може да се направи диагностика
    Last edited by tsipor4e; 06-11-2015 at 21:51.

  7. #7

    Default

    Изключи го от буксата и запали
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Малко вероятно да е от дебитомер. И ако все пак е от него, би трябвало, като го изключиш да запали.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    каде се намира дебитомера че не ми е много ясно.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Непосредствено след въздушния филтър.

    №6 на снимката:

    Last edited by ecotronic; 06-11-2015 at 22:06.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    това е
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    мерси ще опитам утре да го изкл. и дано да запали ако не иска пак ще се наложи да я вода на лекар

    ---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

    благодаря момчета за насоките,надявам се да ми помогнат.

  13. #13

    Default

    Как пък все като прочета за някакъв проблем, в рамките на +- 7 дни ме сполетява, май ще бягам от тоя форум. Като си говорим за лагер помпи, днес разбрах от къде е загубата на спирачна течност последните 2 седмици, както и съмнителните петна по хасфалта...

    Маслото на двг видимо не е мръднало, така че изключвам семеринг кв. Притеснява ме да не е масло от трансмисията, защото петната са доста големи като за количеството спирачна течност, поне на око. Има ли такъв шанс?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20151106_224245.jpg   20151106_224451.jpg  



  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Как пък все като прочета за някакъв проблем, в рамките на +- 7 дни ме сполетява, май ще бягам от тоя форум. Като си говорим за лагер помпи, днес разбрах от къде е загубата на спирачна течност последните 2 седмици, както и съмнителните петна по хасфалта...

    Маслото на двг видимо не е мръднало, така че изключвам семеринг кв. Притеснява ме да не е масло от трансмисията, защото петната са доста големи като за количеството спирачна течност, поне на око. Има ли такъв шанс?
    Ама как си личи новия тампон По темата. Като гледам направо си е от трансмисията. Моята и тя малко сълзи от там, но ще я оправям като сменям съединителя. Но при теб доста капи явно.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ама как си личи новия тампон По темата. Като гледам направо си е от трансмисията. Моята и тя малко сълзи от там, но ще я оправям като сменям съединителя. Но при теб доста капи явно.
    Дам, тече от мястото дето е съединителя, най-логично е лагер помпата, която така или иначе си беше показала рогцата преди има-няма 20.000км, пък и последните 2 седмици за няма и 100км дето съм минал спирачната течност спадна доста.

    Въпроса обаче е дали има някакъв семеринг на скоростната кутия, дето и той да е дал фира, и мазното да е 2 в 1 спирачна течност и масло от трансмисията, все пак ми се вижда доста омазнена. Това ме притеснява най-вече. Другата седмица ще ходи на чичо доктор, няма как

    Между другото, май ти беше споменавал преди време, че ти се е налагало да обезвъздушаваш съединителя, защото ти е потъвал и не можеш да изкараш скоростите. При мен беше идентичен проблема/симптомите, та може би сълзенето при теб е от същото място. Губи ли спирачна течност, дори с малки темпове? За тези 20.000 км, до преди този проблем съм долял около 150мл.
    Last edited by acho_; 06-11-2015 at 23:45.



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •