Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: проблем с палене на студен двигател

  1. #16
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Ако си 2.0 мотор голяма вероятност от тспите на баланс.валове.На моя жтс от там ми капеше.Разбрах го,когато го разглобих...
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Между другото, май ти беше споменавал преди време, че ти се е налагало да обезвъздушаваш съединителя, защото ти е потъвал и не можеш да изкараш скоростите. При мен беше идентичен проблема/симптомите, та може би сълзенето при теб е от същото място. Губи ли спирачна течност, дори с малки темпове? За тези 20.000 км, до преди този проблем съм долял около 150мл.

    Да, аз съм. И в момента ми е малко странен съединителя. Не се връща докрай педала, налага се малко да го чукна с крака да се върна. Има някакъв празен ход, който ми е леко странен. Чудя се пружината или нещо друго е. Но докато не откаже нацяло няма да барам в този отсек. Спирачната течност при мен не се губи изобщо. Спирам с писанието, да не цапаме на колегата темата.
    Last edited by zombiran; 07-11-2015 at 13:56.

  3. #18

    Default

    Мда, губи антифриз около термостата

    Явно за нивото на течността е допринесло значително по-хладното време последните дни от последният път когато го гледах, няма видима разлика от миналия уикенд, пък петното беше с диаметър 30см.



  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    колеги проблема се оказа от дебитомера,изключих го от буксата и запали веднага. след като позагря го включих отново и няма проблем, незнам дали само на студен дв. ще го прави този номер и дали може да се поправи или прябва да го сменя. моля ви ако имате някакви идеи да ме посьветвате как да процедирам и да ме ориантирате за цената ако се наложи да го сменям. благодаря ви че ме насочихте да разбера какьв е проблема,че сам нямаше да го откия без да ходя на маистор.

  5. #20

    Default

    Аз имам същата кола..смисъл двигателя е същия. 200 лева излиза някъде дебитомера на БОШ само ест. Всичко друго е компромис. И вече година и нещо проблем нямам. сменяй го и това е. Не ти требва майстор за тази процедура
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  6. #21
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    колега да ти кажа, че може и да имаш проблем с датчика на коляновия вал при мен ми се случи така явно съвпадение вадих дебиломера и уж тръгна помислих, че проблема е от него и го смених но след 1-2 дни каране проблема пак се появи и като я качихме на диагностика показа грешка на датчика на коляновия вал. А относно дебиломера аз си взех ITN около 70-80 кинта е дават го с 6 месеца гаранция моя вече отива на към годинка и не е имал проблеми, но както казва колегата ако имаш възможност най-добре си е бош това което ти препоръчах е бюджетно решение. Успех

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    да яено не е дебитомер,защото пак не можа да запали днес.

    ---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

    дачика НА КОЛЯНОВИЯ вал може ли да се извади без да ходя на маистор, или е някаде скрит е корпуса на дв. извинете за глупавия вьпрос,но не сьм голям капацитет по тези двигатели.

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Не е нужно да разбираш..за това аз не съм запознат..и предполагам да я оставиш на майстор, ще е добре ама ппц знам че смяната не е от няй- сложните процедури. Не ми се е налагало да сменям и не мога да помогна. Но ако не си в час със нещата по-добре иди на майстор успех с 147та
    147 1.6TS 2005 120bhp.
    The beauty is real...you just have to find it!

  10. #25

    Default

    Най-добре ще е да идеш на място, където да се диагностицира проблема. Добре, че ти е направила проблема отново преди да се овътриш с 200+ лв да смениш иначе здрав дебитомер. В противен случай рискуваш или да оплескаш нещо, или да сменяваш здрави части докато нацелиш проблема.



  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    софия
    Posts
    8

    Default

    прави сте момчета няма да стане очевидно без диагностика, за малко да сменя дебитомера без да има нужда.мерси за пожеланията,дано и вие да имате сполука с вашите алфи. това ми е втора алфа, и вьпреки че и с предишната имах грижи удоволствието кото изпитвам от шофирането си заслужажа.
    п.п. предишната италианка беше 75 2.0 т.д. тя ме накара да се влюбя в алфите. след нея сьм имал и няколко немски, но никоя не се доближи дори бегло до емоцията от това да караш алфа.

  12. #27
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by tsipor4e View Post
    да яено не е дебитомер,защото пак не можа да запали днес.

    ---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:38 ----------

    дачика НА КОЛЯНОВИЯ вал може ли да се извади без да ходя на маистор, или е някаде скрит е корпуса на дв. извинете за глупавия вьпрос,но не сьм голям капацитет по тези двигатели.
    Ако имаш крик от вулканизаторските яките може
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  13. #28
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    Има ли някакво решение на проблема, че и при мен е същото положение?
    Alfa 156 1.8 TS '00

  14. #29
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan84 View Post
    Има ли някакво решение на проблема, че и при мен е същото положение?
    И ти ли не можеш да запалиш сутрин
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  15. #30
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Хмм,аз пък обратното-в студено време пали от раз,а стане ли топло и почва да ми кюфка..,явно нищо не разбирам с тази кола вече 5та година се чудя...
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •