Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Задължително със зимни гуми от 1 номври до 1 април

  1. #1

    Default Задължително със зимни гуми от 1 номври до 1 април

    Вече е гласуван на първо четене в Народното събрание изменение на Закона за движение по пътищата с което се предвижда и задължават водачите на МПС от 1 ноември до 1 април МПС-тата задължително да са със зимни гуми.
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5102841


    Какво мислите по въпроса?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #2
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    И какво стана сега - 146лв винетка, задължителни зимни гуми (скоро ще искат сигурно и да не са по-стари от 3 години). Скоро какво да очакваме - вдигане двойно на данъка и гражданската отговорност ли?
    Само се чудя на кой депутат точно, негов роднина е гумен бос, че да се е стигнало до този закон....
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Зимни гуми означава, че са за през зимата. До колкото съм учил, зимата е от 22 декември до 22 март.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Миналата година първият голям сняг падна в края на октомври а тази година в средата на ноември условията са преобладаващо летни.
    Всеки шофьор с опит знае, че не е добре да се ползват гуми за дадени условия при неспецифични такива.

    Накратко - обвързването на закона с календарен период, вместо с реални пътни условия е мега-глупост.

    PS - Закон за летните гуми ще има ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Да го духат, аз зимна гума посмъртно тогава няма да си сложа......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Миналата година първият голям сняг падна в края на октомври а тази година в средата на ноември условията са преобладаващо летни.
    Всеки шофьор с опит знае, че не е добре да се ползват гуми за дадени условия при неспецифични такива.

    Накратко - обвързването на закона с календарен период, вместо с реални пътни условия е мега-глупост.

    PS - Закон за летните гуми ще има ли?



    В Австрия закона е обвързан точно с календарен период,и глобата за неспазване на този закон може да достигне 5000 евро.Само когато и при нас стане така ще се управим!!!!!Радвам се че е поставено началато!
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #7
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Добре де,ясно че сме в такъв пояс,в който е удачно да се ползват зимни гуми,но чак пък и да ми определят от кога,докога да ги ползвам Купил съм си чисто нови гумета,но ще ги сложа най-рано декември(и без тогава трябва да минавам ГТП),а и не виждам адекватна причина да се случи по-рано при положение,че този месец с летните съм си ок..,коват като през м.август
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    В Австрия закона е обвързан точно с календарен период,и глобата за неспазване на този закон може да достигне 5000 евро.Само когато и при нас стане така ще се управим!!!!!Радвам се че е поставено началато!
    В Швейцария пък, която еталон за много неща, такова задължение няма.

    Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.

    Този закон няма да помонге да се управим.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Че той закона отдавна е измислен, като караш с неподходящи гуми , глоба ... само някой трябва да следи за това.
    Това ми прилича на закона за жилетките преди време. Някой някъде да е видял шофъор с жилетка някъде ???

    Иначе е добре хората да се сетят че застрашават освен собствени живот и живота на другите. Дори да нямаш финансовата възможност за нови гуми, зимата у нас е 2 месеца обикновенно , та 2 месеца всеки може да изкара без кола...
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  10. #10
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В Швейцария пък, която еталон за много неща, такова задължение няма.

    Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.

    Този закон няма да помонге да се управим.



    Само че забравяш че между българския и швейцарския манталитет разликата е колкото между черното и бялото. ,,Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.,, Незнам да ли гледаш новини.Но поне един или два пъти в седмицата те започват със загинал на пътя.А причината за това е именно защото не се спазват законите или въобще липса на такива,защото когато се разчита на съвеста това е резултата.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Само че забравяш че между българския и швейцарския манталитет разликата е колкото между черното и бялото. ,,Пази Боже от шофьори на които им трябват закони за да останат живи.,, Незнам да ли гледаш новини.Но поне един или два пъти в седмицата те започват със загинал на пътя.А причината за това е именно защото не се спазват законите или въобще липса на такива,защото когато се разчита на съвеста това е резултата.
    Е нали и аз казвам, че не календарът следва да определя, кога да се ползват зимни гуми а именно манталитетът на задкормилтото устройство. Или викаш, като падне сняг през октомври или през април, проблем с гумите нямаме.

    Докато в София за 3 дена на два пъти се сблъскаха трамваи, то аз съм песимистично настроен затова, че някакъв си закон ще оправи нещата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Мдааам, то сняг ще вали на територията на цялата БГ точно от 01.11 до 01.04 - от Петрич до Силистра и на всички надморски височини
    Айде да не покаваме пак КОГА зимните гуми са по-добри от летните...
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  13. #13
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Е нали и аз казвам, че не календарът следва да определя, кога да се ползват зимни гуми а именно манталитетът на задкормилтото устройство. Или викаш, като падне сняг през октомври или през април, проблем с гумите нямаме.

    Докато в София за 3 дена на два пъти се сблъскаха трамваи, то аз съм песимистично настроен затова, че някакъв си закон ще оправи нещата.



    Ако се разчита на съвеста на българския шофьор,по добре всеки да вземе по един патлак и да си тегли куршума,но да умре достойно,от колкото да го утрепе някой въшкарник който няма пари за каквито и да е гуми,па ка моли за зимни.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
    Ако се разчита на съвеста на българския шофьор,по добре всеки да вземе по един патлак и да си тегли куршума,но да умре достойно,от колкото да го утрепе някой въшкарник който няма пари за каквито и да е гуми,па ка моли за зимни.
    По-правилно е да се каже - ако се разчита на съвестта на българския политик за да оправи проблемите на народа.........

    Такива закончета имат основно целта да напълнят едни гуши.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Поредната тъпотия - при сегашните атмосферни условия, предпочитам да си платя глобата, вместо да си съсипя гумите.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •