Results 1 to 3 of 3

Thread: Пълна синтетика или хидрокрак ни набутват?

  1. #1
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default Пълна синтетика или хидрокрак ни набутват?

    Колеги пущам тая тема,във връзка с уж ,,напълно синтетичните,, масла с които си караме колите.Наскоро разбрах за закона в Германия за забраната от държавата за прозиводителите да продават хидрокрак масла с етикет пълна синтетика.От там си реших и чуденката защо 5/40 от която и да е серия на ,,Castrol,, в Германия на тубата пише ,,HC synthese,, а в Холандия ,,full synthetic,, със Шела и Мобила положението е същото.Даже четох че преди години Мобил завели дело срещу Кастрол че подвеждали клиентите,обаче го изгубили понеже Мобила правили апсолютно същото Ми то аз изредих най-тачените марки,четох че Мотула 5/40 8100 не е бил хидрокрак,ама това колко е вярно......един господ знае........
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ти сам си си отговорил на въпроса.
    Всичко що се продава в Германия и е хидрокрак, то не може на тубата да напишат, че е пълна синтетика.
    За да напишат на етикета на масло, което се продава в Германия, че е пълна синтетика, то маслото задължително трябва да е от група 4 или 5.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За Германията ясно,питанката е защо производителите на масла се възползват от несъществуващ такъв закон в другите държави и заблуждават хората?Защото Кастрола е еднакъв навсякъде,както и другите марки които изброих.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •