Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с термостат JTD

  1. #1

    Default Проблем с термостат JTD

    Знам , че има много изписано по тая тема ,но не срешнах точно тоя проблем.. Термостата ми блокира отворен ,четах доста и реших да пробвам с термостат в маркуча... Не съм изкормил стария термостат ,сложих тоя вътре в маркуча с една тръбичка.. направих го красиво Запалих я постопли малко и реших да направя едно кръгче.... Няма пробем работи си перфектно когато карам бавно , но когато карам с по-висока скорост температурата се качва над 90 градуса(термостата отваря на 87) перката откача.. намалям и температурата се нормализира. Дали е възможно оригиналния термостат да не е блокирал напълно отворен и за това да ми прави тая мизерия?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    На стария се вади елемента задължително защото и максимално отворен отвора не е чак толкова голям.Ако пак грее,опитаи с по студен термостат или си го набутал много навътре
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by viktorsterev View Post
    На стария се вади елемента задължително защото и максимално отворен отвора не е чак толкова голям.Ако пак грее,опитаи с по студен термостат или си го набутал много навътре
    +1

    Освен това никога не знаеш дали старият термостат няма да "реши" да затори и тогава практически с 2 последователно свързани термостата, имаш голяма вероятност да прегрееш мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Задължително изкорми стария и обезвъздуши системата. Има пробка на радиатора горе и на тръбата пред главата ( с шестограм ).
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    А старото патронче не затваря ли малкия кръг, поне частично, за да може основния поток да минава през големия кръг? Ако го няма, малкия кръг ще е винаги отворен.
    Не твърдя че съм прав, само си размишлявам.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    А старото патронче не затваря ли малкия кръг, поне частично, за да може основния поток да минава през големия кръг? Ако го няма, малкия кръг ще е винаги отворен.
    Не твърдя че съм прав, само си размишлявам.
    Малкия кръг не се затваря, само отваря големия за да влезе охладена течност от радиатора. Мисля ако затваря малкия кръг, парното ще се губи защото е на него.
    И аз само размишлявам
    Last edited by tonov; 12-11-2015 at 22:10.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  7. #7

    Default

    Изкормих стария ,обезвъздуших пак същата ситуация... Термостата съм го сложил близо до радиятора..явно това е проблема (термостата е от някакъв Форд)

  8. #8
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by Nikito147 View Post
    Изкормих стария ,обезвъздуших пак същата ситуация... Термостата съм го сложил близо до радиятора..явно това е проблема (термостата е от някакъв Форд)
    Сложи го близо до оригиналния, там ти е проблема. Отпред до радиатора се охлажда и отваря късно. Втора година съм с термостат от рено5, сложен в маркуча до стария термостат и няма проблеми.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    Сложи го близо до оригиналния, там ти е проблема. Отпред до радиатора се охлажда и отваря късно. Втора година съм с термостат от рено5, сложен в маркуча до стария термостат и няма проблеми.
    Добре,колега ,благодаря..Утре ситринта ще пробвам
    Last edited by Nikito147; 12-11-2015 at 20:45.

  10. #10

    Default

    Проблема е решен ! Благодаря на всички !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •