Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Крушките на фаровете

  1. #16
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Колеги купих си Philips H7 +130% почнах да ги сменям, но се оказа, че старата ми крушка едната е със засечката(зъба) на нагоре а другата надолу явно затова съм нямал нормални фарове до сега. Някой знае ли как трябва да е? Търсих инфо тук но не намерих.
    Гледаш на твоите фарове къде е засечката и слагаш крушките...смисъл засечката трябва да съвпадне с тази на леглото на крушката на самия фар ! Няма значение къде се намира засечката на фара била тя отгоре отдолу или отляво или дясно !Важното е зъба на крушката да влезе в леглото си което се намира на отвора на фара.Другото дето ти казват е приказки от 1001 нощ
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  2. #17
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Гледаш на твоите фарове къде е засечката и слагаш крушките...смисъл засечката трябва да съвпадне с тази на леглото на крушката на самия фар ! Няма значение къде се намира засечката на фара била тя отгоре отдолу или отляво или дясно !Важното е зъба на крушката да влезе в леглото си което се намира на отвора на фара.Другото дето ти казват е приказки от 1001 нощ
    Да ясно колега, но не се вижда във фара как е монтажа е само с напипване пробвах да светя вътре и да снимам но пак не става.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  3. #18
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Да ясно колега, но не се вижда във фара как е монтажа е само с напипване пробвах да светя вътре и да снимам но пак не става.
    Аз ги монтирам като гледам/ползвам/ едно огледалце 10см x 7 см и така виждам какво/къде/ трябва да сложа.Ползвай и ти и ще видиш,че е като песен монтажа !!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  4. #19
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз ги монтирам като гледам/ползвам/ едно огледалце 10см x 7 см и така виждам какво/къде/ трябва да сложа.Ползвай и ти и ще видиш,че е като песен монтажа !!!
    Ок мерси колега.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  5. #20
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Щракни с телефона гнездото на крушката и ще разбереш как да я сложиш. Ако колата ти е 156,трябва да я монтираш с крачето сочещо нагоре,другия вариант е,да я вкараш и да гледаш дали е права спрямо шапката.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #21

    Default

    Колеги един съвет от мен.Не си изпичайте рефлекторите, лупите и стъклата на фаровете с тези крушки.Да светят по силно но това наистина е свързано и с по-висока температур на работа на крушката.От там фара ви става, като котлон и при попадане на прах върху същият отвън заминава страшно бързо а от вътре да не говорим.Отделно на това тези крушки поне при мен изкараха около една година -8000 км. говоря за Осрам найтбрейкъра. Препоръката ако искате да ви свети хубаво е ксенон -4300 или 5000 келвина тъй като тези цветове се доближават най добре към светлината на халогената крушка.От ксенона ще си спестите постоянните смени на крушки, както и изпичането на фаровете, отделно на това е дъфкано много за консумацията.Аз лично минах на ксенон от гледна точка да щадя фаровете щото не ми се занимава после да ги пращам във Велинград на рециклиране.Сега след 200-300 км каране фара ми не грее грам а то и няма как от ксеноновата крушка.

    Поздрави,
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  7. #22
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Как завря лупата? Или перна ксенона директно в рефлектора? Я сподели колко се ръсна за този вечен ксенон?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •