Results 1 to 3 of 3

Thread: Горивен филтър

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    57

    Default Горивен филтър

    Здравейте колеги! Днес докато се опитвах да си оправя една от машинките за регулиране на фаровете се сетих, че горивният филтър ми е за смяна. Помня, че наскоро четох в една тема, че самият филтър се намира до пръчката за проверка на маслото в двигателя. Точно така и беше погледнах около пръчката и го намерих пишеше Fuel Filter with H20 или нещо подобно беше. Та питането ми е възможно ли е човек сам да си го смени и ако да как точно става работата и последно - дайте съвет коя марка филтър да купя?

    Става дума за 156 1.9 JTD 105 к.с.

    Благодаря предварително!

  2. #2
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Откачаш де що има жица, развиваш го, завиваш новия и закачаш каквото си откачил. Даваш на контакт 2 пъти без да палиш докато напълни (ще чуеш бълбукане) после палиш и си готов. Успех!

  3. #3
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Става и без да откачаш нищо,търсене е мястото,но се развива. Имай в предвид,че е пълен с нафта,има вероятност да улееш около него. Като вземеш новия,разгледай го. Отдолу има пробка,дори да точиш нафтата през нея пак става мазало. Внимателно го отвиваш и го измъкваш без много много да го лашкаш. Както е казал колегата, няколко пъти на контакт и си готов.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •