Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем при ел.стъкла Alfa Romeo GT

  1. #1

    Default Проблем при ел.стъкла Alfa Romeo GT

    Здравейте колеги, преди 2 седмици ми се случи съответния проблем - ел стъклата си работеха без никакви признаци за евентуални проблеми (нужда от вдигане на прозореца на няколко пъти, спиране на автоматично сваляне/вдигане и т.н.)... Когато карах вдигнах и свалих прозорците няколко пъти, и при едното сваляне на пасажерския прозорец.. стъклото си се свали с автоматичното сваляне до долу.. и дотам.. не желае да се вдигне. Разглобихме вратата с приятели и модула/релето (незнам точно как се нарича), което е във вратата си цъка когато се натиска копчето било то на шофьорската или пасажерската врата. На някой случвал ли му се е подобен пробел и съответно къде би могло да е решението

    P.S. : Днес се получи същото и със стъклото на шофьорската врата... както си карам спирам на едно място колата, пожелавам да вдигна стъклото ... и дотам

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Освен че сте установили, че цъка реле при команда за нагоре, мерихте ли в този момент дали идва напрежение на моторчето (12V между пинове 3 и 4 от буксата му)? Ако да, пък не се движи, най вероятно моторчето си е заминало.
    Last edited by ecotronic; 22-11-2015 at 16:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Не съм мерил напрежение.. единственото което чувам при натискането на копчето за отваряне/затваряне на прозореца е цъкане... За моторчетооо незнам... много странно за 2 седмици по абсолютно един и същ начин да се развалят и двете... работят без никакви признаци.. изведнъж го свалям и той си слиза до най-долу и след това се чува само тъпото цъкане от релето. Предполагам че ако заминаваше моторчето... щеше да заседне до някъде поне в един от двата прозореца.. а в случая си слезе до долу

  4. #4
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Бушоните провери ли си?

  5. #5

    Default

    Ако говориш за тези под волана F38, F47, F48 ако не се лъжа.. проверих ги няма изгорял.. а и ако имаше изгорял бушон, предполагам че модулите нямаше да цъкат Ако не става въпрос за тези бушони.. кажете къде са бушоните за ел.стъклата

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    До таблото с предпазителите трябва да има по-малък блок с предпазители (B 098 ). На него провери F64 и F65 (20 амперови)



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Рестартирай модулите с изключване за по 5 мин.,после обучи прозорците на затворени врати/иначе не се обучават/ и си в джаза.ГТ-то има навика да му се побъркват подулите за ел.стъклата,но това е и първи признак за падащ акумулатор !!!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Модулите наричаш, белите кутийки които са във вратата под кората нали.. защото аз за тях писах че цъкат като реле. А и обучаването да ми кажеш как става защото знам само начина 10 сек задържаш за сваляне и после 10 сек за вдигане

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    До таблото с предпазителите трябва да има по-малък блок с предпазители (B 098 ). На него провери F64 и F65 (20 амперови)

    Здравей колега, при мен няма в manual-а такива номера бушони... за alfa GT ли говориш?

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pa4o View Post
    Здравей колега, при мен няма в manual-а такива номера бушони... за alfa GT ли говориш?
    Да.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Рестартирай модулите с изключване за по 5 мин.,после обучи прозорците на затворени врати/иначе не се обучават/ и си в джаза.ГТ-то има навика да му се побъркват подулите за ел.стъклата,но това е и първи признак за падащ акумулатор !!!!!

    Моята пак започна рязко да си забравя положенията на прозорците. Ще взема да си заредя акумулатора, макар, че не дава признаци на изтощен.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pa4o View Post
    Модулите наричаш, белите кутийки които са във вратата под кората нали.. защото аз за тях писах че цъкат като реле. А и обучаването да ми кажеш как става защото знам само начина 10 сек задържаш за сваляне и после 10 сек за вдигане
    Точно за тях говоря,като не изключвам варианта и да са сдали багажа,но не вярвам двата един след друг.Обучението е точно това,само че се прави само на затворена врата,иначе не става.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Точно за тях говоря,като не изключвам варианта и да са сдали багажа,но не вярвам двата един след друг.Обучението е точно това,само че се прави само на затворена врата,иначе не става.
    А ако проблема е, че при задържане на бутона за вдигане и започване на автоматичното вдигане, щом се затвори веднага се отваря и се връща до средата, как се процедира?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    DUCATI Monster
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 16V-EX

  14. #14
    започва да се пристрастява djaraliiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    70

    Default

    Също така ако се вдигат на отсечки от по 2-3 см. има ли шанс да се обучат?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p.

  15. #15

    Default

    Здравейте колеги, след проверка на всички неща които ми споменахте и за което благодаря на колегите за съветите... я заведох на чичо доктор и се оказа, че четките на моторчетата са заминали. Смяната им с труда и вс. ми излезе 80лв. за двете , което като цена незнам как е, но бях много радостен

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •